NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (18 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 ... 15 »


konačno akvarij
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
bog svima
konačno sam kupila akvarij 100x40. imam dvije crvenouhe kornjače od 5 i 7 god. ne znam tko se sijeća ali već sam pisala o njima i stavljala slike. do sad sam ih hranila mesom i salatom jer su bile u plastičnoj posudi 60x40. sad sam ih prebacila an kupovnu hranu 4 vrste ima u jednoj kutijici. zanima me dosta toga. koliko im treba davati hrane te dnevno i koliko puta? jedna je velika kao dlan skoro a druga upola. za početak neću stavljati pijesak ni nikakvu podlogu samo kamenje na koje će se moći popeti. zanima me kako se čisi podloga i koliko dođe taj usisavač za podlogu? može li se zalijepiti nekakva pozadina s vanjske strane akvarija i kako se to napravi? nek mi neko obasni te tančine oko održavanja akvarija i što bi mi najpametnije bilo uzeti još. za sad imam akvarij ali još ga nisam stavila u funkciju.

Pisano: 23.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: konačno akvarij
#2
Citiraj:

Pisano od: anastasija0702
bog svima
konačno sam kupila akvarij 100x40. imam dvije crvenouhe kornjače od 5 i 7 god. ne znam tko se sijeća ali već sam pisala o njima i stavljala slike. do sad sam ih hranila mesom i salatom jer su bile u plastičnoj posudi 60x40. sad sam ih prebacila an kupovnu hranu 4 vrste ima u jednoj kutijici. zanima me dosta toga. koliko im treba davati hrane te dnevno i koliko puta? jedna je velika kao dlan skoro a druga upola. za početak neću stavljati pijesak ni nikakvu podlogu samo kamenje na koje će se moći popeti. zanima me kako se čisi podloga i koliko dođe taj usisavač za podlogu? može li se zalijepiti nekakva pozadina s vanjske strane akvarija i kako se to napravi? nek mi neko obasni te tančine oko održavanja akvarija i što bi mi najpametnije bilo uzeti još. za sad imam akvarij ali još ga nisam stavila u funkciju.

lijep pozdrav.
u vezi prehrane kornjačama se treba i dalje davati meso,povrće,riba...suha hrana također ali nije toliko dobra,suhu hranu davaj rjeđe.kornjačama od 5 i 7 godina hranu treba davati svaki drugi dan,na dno bi bilo bolje staviti podlogu jer vrši dodatnu filtraciju(biološku).ako imaš neki mali unutarnji filter pijesak nije poželjan,pijesak također može oštetiti rotor.naravno da se može zalijepiti pozadina tj.poster,odozada ga samo zalijepiš.ako još nemaš kupi pravilnu rasvjetu(uva-uvb),filter i grijač.detaljnije oko uređenja i održavanja imaš ovdjeodržavanje akvarija......................... uređenje akvarija
lijep pozdrav

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zašto si ju prebacila na tu kupovnu? Može ona to jesti, ali nemoj da joj to bude jedina hrana pa mora jesti pravu hranu.

Pisano: 24.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
rekli su mi ovi u pet shopu da ne smijem stavljati ni salatu ni meso u akvarij jer da bi se odma zašporkalo da samo s tom umjetnom hranom ih hranim. ja im dam po pet šest tih komadića dnevno dva puta svakoj. čini mi se da im je to malo ali kad su mi tako rekli. što se tiče rasvjete ima unutra neke lampe izgledaju kao one cjevaste što budu u uredima. još mi nije došao čovjek postaviti sve tako da zasad vidim samo one dvi cijevi što idu u akvarij jednastaklena i druga duga za filter. stvarno se ne kužim, nisam nikad imala akvarij. vidila sam neku crtu unutra na staklu pa se sad pitam da li je to naciklo ili je moguće da je samo ogrebotina. ovo je tvornički akvarij velik metar za 40 cm ima original poklopac u kojem su tri duge svjetiljke. kupila sam ga s ormarićem skupa. neznam kako da vam objasnim kad ne mogu uploadati slike jer su prevelike.

Pisano: 24.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo savjet: nikada ne slušaj savjete prodavača iz pet shopa, jedino ako su neki obrazovani ljudi i dosta znaju o pojedinim životinjskim vrstama.

Pisano: 24.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
što onda da ih hranim mesom i salatom u akvariju? malo me strah da ne pokvarim što a dosta sam ga platila. zanima me što se tiče grijanja zraka. znači meni neće biti dovoljne te neonke ? kako da im grijem zrak kad nemam gdje staviti žarulju jer je poklopac velik i težak i nemogu ga otvoriti nego tamo gdje su spužvice?

Pisano: 24.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,

kupovna hrana je samo dodatak prehrani i ne moze sluziti kao glavna hrana, bez obzira na to koliko vrsta imas. Kornjace trebas nastaviti hraniti mesom i biljnom hranom, jedino takva hrana moze zadovoljiti njihove prehrambene potrebe! Nemoj slusati savjete osoblja iz pet shopa jer u 90% slucajeva nemaju pojma o cemu pricaju, pogotovo oko kornjaca. Sama cinjenica sto ih prodaju u plasticnoj posudici sa palmicom i kutijom racica ti sve govori.

Poanta pravilnog smjestaja je pravilna i dovoljno jaka filtracija koja ce odrzavati akvarij. Kakav filter imas?
Do kuda je punjen akvarij?

Da li su te neonke posebne UVA-UVB za gmazove? Jer ako nisu od njih nema nikakve koristi. Uz neonke ti je potrebna i lampa za grijane.

Odrzavanje akvarija i podloge ti je detaljno objasnjeno u clanku o odrzavanju na koji je vec stavljen link. Ako si sama od boce napravis usisavac za dno kosta te doslovce nekoliko kuna, ali ako zelis neki cistac na baterije s kojim mozes cistiti dno bez promjene vode morati ces izdvojiti nekoliko stotina kuna.

Moram priznati da sam malo razocaran da nakon teme od 5 strana planiranja akvarija i dalje postavljas pocetnicka pitanja. Nitko na pocetku ne zna sve, zato si tu i da naucis...
Slike mozes smanjiti sa VSO Image Resizer, stavi slike te ogrebotine da vidimo o cemu se radi.

Pisano: 24.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo probat ću staviti sliku te ogrebotine. akvarij još nije napunjen niti je spojen filter. zanima me kako se naprave te pozadine ili se kupe?

Dodaj datoteku:



jpg  P3240208 [800x600].jpg (141.98 KB)
1045_4baa731b621ad.jpg 800X600 px

Pisano: 24.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ovo su žarulje nemam pojma kojeg spektra.

Dodaj datoteku:



jpg  P3240203 [800x600].jpg (51.99 KB)
1045_4baa73b55928f.jpg 800X600 px

Pisano: 24.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: konačno akvarij
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ovo je akvarij

Dodaj datoteku:



jpg  P3240212 [800x600].jpg (47.94 KB)
1045_4baa740650ae8.jpg 800X600 px

Pisano: 24.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




(1) 2 3 4 ... 15 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum