NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Eheim 2215, 2217
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Winx
Kao prvo veliki pozdrav ekipi!

Dugo se nisam pojavljivao u ovim "vodama".
Svaki dan očekujemo prinovu u obitelji, pa sam uglavnom u strci i jurcanju oko nabave svega potrebnoga za bebicu (supruga treba roditi svaki čes :) )
Samo da se javim i da kažem da sam živ i zdrav, isto kao i naša crvenouha kornjača. :)

Da ne načinjem novu temu, a riječ je o nabavi filtera...
Neki dan sam bio u pet shopu i naletio sam na "zanimljivu akciju" Eheim filtera kanisterskog 2215 i 2217, i to po cijenama akcijskim - ne znam točno, ali mislim da je ovaj manji cca 460 kn, a veći oko 600.
Zanim me da li bi ovaj manji zadovoljio potrebe za ovaj naš aquaterarij
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/ind ... y=liniendetail_28412_ehen - ovaj najveći je naš, naravno do 3/4 je voda unutra.
Stvar je u tome da smo napravili otok, sunčalište itd, i to je sve OK. Međutim malo mi je počelo ići na živce ovaj Aquaball filter za kojeg imam sve pohvale (osmi što je i bio kao "privremeno rješenje", međutim za potrebe jedne veće kornjače potrebno je svakih mjesec dana potpuno očistiti akvarij, a znate kako to zna nekada biti muka.
Ako mislite da bi ovaj kanisterski Eheim 2215 zadovoljio potrebe ovog akvarija, uzeo bih ga svakako, pogotovo ako bi on smanjio temeljito čišćenje na jedno 4x godišnje, s kombinacijom ovog aquaballa, koji bi služio za dodatni protok vode i upuhivanje zraka u vodu.
Eto pa čekam vaše mišljenje, koje nam je i do sada pomoglu pri odabiru svega vezanoga uz kornjače ;)

Pisano: 11.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i sve najbolje!

I sam kupujem ovih dana filter pa sam malo upoznat sa filter temom.
Eheim serija klasičnih filtera se pokazala godinama kao pouzdana, samo pohvale za njih. Dakle ne možeš pogrešiti kupovinom ovog filtera. Cena je ok. Jedino što ne znam šta od filter materijala daju uz njega. No uz 6l kapaciteta radiće posao i samo sa osnovnim punjenjem u tvom slučaju. Kasnije možeš dodati neki bolji filter materijal koji će još poboljšati rad filtera.
Jedina "mana" ovih filtera je što u odnosu na novije serije nemaju korpe za filter materijal. Voda ulazi sa dna i ispumpava se sa vrha nazad u akvarij pošto prodje kroz filter. To znači da mora da se izvadi sav filter materijal kako bi se očistio najprljaviji deo (dno). Noviji filteri imaju predfiltere na vhu, tako da je održavanje lakše. No pitanje je koliko je to zapravo problem. 2215 i 2217 filteri imaju vrlo pozitivne kritike i godinama su na tržištu proverenog kvaliteta.

Pre kupovine možeš proveriti da li ima neki od filtera novije generacije sličnih karakteristika za iste pare. Meni stiže ovih dana JBL e900 za nešto manje pare sa korpama, pa ću već izvestiti kako radi. Isto sam se dvoumio oko klasičnih Eheim filtera i njega.

@Kori je već bolje upoznat sa tehnikom akvaterarija pa će ti on dati konačan predlog.

Pisano: 11.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ajd dobro, mogao sam novu temu, što nisi rekao ;)!
Zbunjujete me ljudi hahhaha
Ma zezam se, sve OK...ništa čekam odgovor ;) .

Pisano: 11.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Eheim 2215, 2217
#4
Citiraj:

Pisano od: stanikic
Pozdrav i sve najbolje!

I sam kupujem ovih dana filter pa sam malo upoznat sa filter temom.
Eheim serija klasičnih filtera se pokazala godinama kao pouzdana, samo pohvale za njih. Dakle ne možeš pogrešiti kupovinom ovog filtera. Cena je ok. Jedino što ne znam šta od filter materijala daju uz njega. No uz 6l kapaciteta radiće posao i samo sa osnovnim punjenjem u tvom slučaju. Kasnije možeš dodati neki bolji filter materijal koji će još poboljšati rad filtera.
Jedina "mana" ovih filtera je što u odnosu na novije serije nemaju korpe za filter materijal. Voda ulazi sa dna i ispumpava se sa vrha nazad u akvarij pošto prodje kroz filter. To znači da mora da se izvadi sav filter materijal kako bi se očistio najprljaviji deo (dno). Noviji filteri imaju predfiltere na vhu, tako da je održavanje lakše. No pitanje je koliko je to zapravo problem. 2215 i 2217 filteri imaju vrlo pozitivne kritike i godinama su na tržištu proverenog kvaliteta.

Pre kupovine možeš proveriti da li ima neki od filtera novije generacije sličnih karakteristika za iste pare. Meni stiže ovih dana JBL e900 za nešto manje pare sa korpama, pa ću već izvestiti kako radi. Isto sam se dvoumio oko klasičnih Eheim filtera i njega.

@Kori je već bolje upoznat sa tehnikom akvaterarija pa će ti on dati konačan predlog.

po što si započeo o filterima da ne otvaram novu temu ako znaš jel bi mi mogao reći kolika je otprilika cijena eheima 2215i 2217
i JBL e900

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za 2217 i 2215 je @Winx dao cene u prvom postu, 600 kn i 460 kn. Ja sam naručio JBL e900 za 60 €.

Pisano: 11.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
meni je ipak eheim nekako jaci...mada posto nema korpe to znaci da je malo zahtjevniji pa bi i ja razmislio o JBL-u

Pisano: 11.03.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Eheim 2215, 2217
#7
Citiraj:

Pisano od: Ado
meni je ipak eheim nekako jaci...mada posto nema korpe to znaci da je malo zahtjevniji pa bi i ja razmislio o JBL-u

pa...čini mi se da je i JBL među jačim filterima.uskoro ću nabavit novi smještaj i novi filter(kada još malo uštedim i dobim para za rođendan)neznam koj ću filter kupit...imam 3 favorita:eheim,fluval i JBL ali nekako razmišljam najviše o JBL-u.naravno neznam koj ću model kupit,uzeti ću jedan od boljih JBL modela...ali ovo dosta rano pišem jer mi je rođendan tek u 6.mjsecu a onda se skupi najviše para.prošli rođendan sam od tete dobio 500 kuna a od ujke 200 kuna,a od drugog ujke 370 kuna a kad se to zbroji to bo bilo 1070 kuna i stim sam mogao kupit JBL,ali sam većinu potrošio na sve ostalo osim na filter.do danas mi je ostalo oko 400 kuna pa još moram štedit za (najvjerojatnije) JBL vanjski filter.ako vam se da jel bi mogli navest nekoliko modela i njihovih mana iprednosti.
puno hvala i lijep pozdrav -KRUNOBOY-

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Winx
Kao prvo veliki pozdrav ekipi!

Dugo se nisam pojavljivao u ovim "vodama".
Svaki dan očekujemo prinovu u obitelji, pa sam uglavnom u strci i jurcanju oko nabave svega potrebnoga za bebicu (supruga treba roditi svaki čes :) )
Samo da se javim i da kažem da sam živ i zdrav, isto kao i naša crvenouha kornjača. :)

Da ne načinjem novu temu, a riječ je o nabavi filtera...
Neki dan sam bio u pet shopu i naletio sam na "zanimljivu akciju" Eheim filtera kanisterskog 2215 i 2217, i to po cijenama akcijskim - ne znam točno, ali mislim da je ovaj manji cca 460 kn, a veći oko 600.
Zanim me da li bi ovaj manji zadovoljio potrebe za ovaj naš aquaterarij
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/ind ... y=liniendetail_28412_ehen - ovaj najveći je naš, naravno do 3/4 je voda unutra.
Stvar je u tome da smo napravili otok, sunčalište itd, i to je sve OK. Međutim malo mi je počelo ići na živce ovaj Aquaball filter za kojeg imam sve pohvale (osmi što je i bio kao "privremeno rješenje", međutim za potrebe jedne veće kornjače potrebno je svakih mjesec dana potpuno očistiti akvarij, a znate kako to zna nekada biti muka.
Ako mislite da bi ovaj kanisterski Eheim 2215 zadovoljio potrebe ovog akvarija, uzeo bih ga svakako, pogotovo ako bi on smanjio temeljito čišćenje na jedno 4x godišnje, s kombinacijom ovog aquaballa, koji bi služio za dodatni protok vode i upuhivanje zraka u vodu.
Eto pa čekam vaše mišljenje, koje nam je i do sada pomoglu pri odabiru svega vezanoga uz kornjače ;)


Pozdrav,
ovo nije losa ponuda, iako realno gledano u EU standardne cijene tih filtera su jos nize. Manji 2215 je deklariran do 350 l, a 2217 do 600 l tako da bi i 2215 bio ok, ali sve ovisi o tome sto ti ocekujes.

Sto smatras pod "potpuno očistiti akvarij"? Mijenjanje dijela vode i ciscenje dna ili kompletno izvrtanje akvarija?
U tvom akvariju nema dovoljno velika kolicina vode (s obzirom na velicinu kornjace) da bi si mogao priustiti ciscenje samo 4x godisnje. Koliko god dobar filter imao u maloj kolicini vode ce se s vremenom nakupiti organski otpad kojeg ces se samo moci rijesiti promjenom dijela vode. Ti bi teoretski mogao koristiti specijalizirane kemijske medije i time produziti intervale između promjena vode, ali te medije treba redovito mijenjati i dosta su skupi, te bi kroz godinu dana koristenja na njih potrosio toliko novaca da bi ti se vise isplatio uzeti akvarij od 400 l.

Također je pitanje koje su to verzije serije classic. One najstarije verzije nemaju spojne ventile za cijevi i nemaju ulozak za medije, dok novije verzije to imaju i to dosta olaksava odrzavanje. Isto tako trebas provjeriti da li je to verzija sa filter medijima ili bez. Jer ako nema medija za dodatnu kupnju kvalitetnih mehanickih i bioloskih medija ces trebati izdvojiti nekoliko stotina kuna.

Uz vanjski filter bi definitivno primjetio poboljsanje u kvaliteti vode i olaksao si odrzavanje, ali promjene vode ne mozes izbjeci.

Provjeri za pocetak o kojim se verzijama filtera radi. Vazno je da filter ima ove dvojne ventile za cijevi koje mozes vidjeti u donjem lijevom kutu slike, ako nema tih ventila moras skidati cijeli filter s cijevima sa akvarija prilikom ciscenja:
Smanjena slika

Filter koji ima sve medije unutra ce na kutiji imati okrugli zuti logo "Eheim+media" ili "Media included".

Sretno se prinovom u obitelji

Pisano: 11.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hvala na željama, i na pomoći!
Naime, kako mi se čini radi se o ovoj starijoj verziji Eheima 2215, tako da sad kad sam shvatio o čemu pričaš, puno mi je jasnija i cijena. Naime, ovo za medije znam, ali navodno da je taj punjen medijima, međutim, ovo bi moglo biti nezgodno i komplicirano oko skidanja filtera prilikom pranja. Dobro da si upozorio na tu komplikaciju, jer to je vjerojatno promaklo ne samo meni, nego i dobrom dijelu ostalih članova foruma, jer vidim da nitko na to nije upozoravao.
Što se tiče mijenjanja vode u akvariju, naravno da mi je jasno da neću izbjeći mijenjanje vode ;) , samo sam mislio da ne moram kako kažeš izvrtati cijeli akvarij sa svim živim svaki puta kada ga čistim. Ovaj Eheim aquaball filter se pokazao jako dobrim rješenjem, pogotovo bih ga preporučio za one koji imaju još male kornjačice, i manji akvarij. Nama se ovo privremeno rješenje stjecajem okolnosti "razvuklo" na malo duži period, i zaista me ugodno iznenadio taj filter svojim "kapacitetom" i perfomansama.
Što se tiče nabave novog, ja sam skoro uzeo Terratec-ov, međutim kolegi koji ima taj isti (ne sjećam se modela) taman je nakon isteka garancije procurio, pa je imao lijp "šou" po kući. Čitajući po forumu skužio sam da je to u biti i njegova osnovna boljka, u biti sam i odustao od istog.
Viidm da je forum još uvijek dobro posjećen i !aktivan" što me veseli.

Čujemo se! :)

Pisano: 12.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim 2215, 2217
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Eheim je vec davno u Classic seriju uveo te dvostruke ventile, međutim na skladistima je ocito ostalo dosta starih modela koji se moraju prodati. Ja sam po pet shopovima viđao i nove i stare verzije. Ti naravno mozes dodatno kupiti te ventile ako ti se isplati.
Tvoj kolega nije jedini kojem je Tetratec EX procurila. Meni je priocurio moj EX 1200 nekoliko puta (uz promjene brtve) i jedna prijateljica trenutno ima isto problema sa svojim EX 700. Ove teme ti govore sve, s tim da ima toga jos:

http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=27828.0
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=27276.0
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=19163.0
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=10780.0
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=21136.0
http://www.akvarij.net/forum/index.ph ... 29345.msg355815#msg355815
http://www.akvarij.net/forum/index.ph ... 38213.msg436130#msg436130


Citiraj:

Pisano od: KRUNOBOY
pa...čini mi se da je i JBL među jačim filterima.uskoro ću nabavit novi smještaj i novi filter(kada još malo uštedim i dobim para za rođendan)neznam koj ću filter kupit...imam 3 favorita:eheim,fluval i JBL ali nekako razmišljam najviše o JBL-u.naravno neznam koj ću model kupit,uzeti ću jedan od boljih JBL modela...ali ovo dosta rano pišem jer mi je rođendan tek u 6.mjsecu a onda se skupi najviše para.prošli rođendan sam od tete dobio 500 kuna a od ujke 200 kuna,a od drugog ujke 370 kuna a kad se to zbroji to bo bilo 1070 kuna i stim sam mogao kupit JBL,ali sam većinu potrošio na sve ostalo osim na filter.do danas mi je ostalo oko 400 kuna pa još moram štedit za (najvjerojatnije) JBL vanjski filter.ako vam se da jel bi mogli navest nekoliko modela i njihovih mana iprednosti.
puno hvala i lijep pozdrav -KRUNOBOY-


To je na nasem trzistu jos jedini filter koji bi mogao uz rame Eheimu i Fluvalu, ali treba proci jos nekoliko godina da se dokaze. Trenutno nisam nigdje procitao niti cuo da se itko zali na njega i proizvođac daje cak 4 godine garancije.
JBL za razliku od Eheima ima samo jednu aktivnu seriju filtera, tu imas malu prezentaciju:



JBL je inace poznat u Europi po svojoj kaliteti i prihvatljivoj cijeni, ali u Hr. JBL nije puno jeftiniji od Fluvala i Eheima.

Pisano: 12.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum