NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
29 korisnika su online (23 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 29

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Ćao! Zovem se Aleksandar, živim u Srbiji u Karlzdrofu ( nemački naziv za Banatski karlovac) imam 20god. student sam Visoke škole elektrotehnike i računarstva u Beogradu na Voždovcu...Imam crvenouhu kornjaču (dobio sam je od devojke za mesec dana ;) ) jako je mala ( 5cm - 6cm)...registrovao sam se na ovaj sajt kako bih saznao nešto više o ovoj vrsti kornjača i da saznam kako treba da se brinem o njoj...sliku ću poslati kada je budem sredio ( kupio akvarijum i ostalu opremu za nju)...toliko od mene za sad...

Pisano: 09.11.2009
\m/ U RAJU JE LEPO, ALI U PAKLU JE EKIPA \m/
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav Aleksandre, dobrodosao na K.com
Nadam se da ces ovdje saznati sto te zanima.
Ako nesto nenadjes sto te zanima, izvoli pitaj.

Pisano: 09.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala...zanima me da li može nešto da bude mojoj kornjači ako se nalazi u vodi čija je temperatura oko 14-15 stepeni, da mi preporučite šta je najbolje da dajem kornjači za jelo (da li su to larve komaraca, račići...?), kako da odredim pol kornjače, da li mogu kornjače da se pare u akva-terarijumu, ako mogu koje uslove treba da ispoštujem i kako da znam koliko je stara moja kornjača?
Unapred hvala

Pisano: 10.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Može da se razboli, jer je to hladna voda za kornjaču koja je aktivna tj ne hibernira. T vode treba da bude oko 25 stepeni. Hitno ti je potreban grejač za vodu.

Sve o smeštaju
Sve o ishrani

Kornjača je mala, tako da se još uvek ne može odrediti pol. Što se tiče starosti, sve zavisi u kojim uslovima je živela ranije, ako nije imala pravilne uslove za život, onda je i manje rasla, tako da se po veličini u principu ne može tačno odrediti starost.

Dobrodošao na Kornjace.com

Pisano: 10.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Kupio sam danas grejač,akvarijum,filter i ribice(gupike,neonku, muljaša i onu ribicu što čisti staklo) ali me nešto zeza grejač ja ga staim na 26 stepeni na termometru mi pokazuje 23 stepena...sa desne strane mi se nalazi grejač a sa leve termometaršta da radim?...nisam samo kupio sijalicu za nju, koju mogu još da uzmem osim raptor sijalice jer ne mogu nigde da je nadjem...

Pisano: 11.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
nemaju veze brojevi na grijacu ti povecaji temperaturu na njemu dok ne dostigne 26

Pisano: 11.11.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Postavi običnu spot lampu iznad kopna da ti greje na 35 stepeni, a potrebna ti je i lampa sa UVB i UVA spektrom, to je jako bitno za razvoj kornjače.

Pisano: 11.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Nisam nigde nasao takvu sijalicu a ni lampu...nasao sam samo lampu sa onom stipaljkom sa fluorescentnom sijalicom (neonkom)...da li mogu to da nju stavim kornjači da greje kopno ili mogu da stavim najobičniju neonku?Hvala unapred na odgovoru i izvinite što Vas ovoliko davim pitanjima...

Pisano: 11.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Madjun
Kupio sam danas grejač,akvarijum,filter i ribice(gupike,neonku, muljaša i onu ribicu što čisti staklo) ali me nešto zeza grejač ja ga staim na 26 stepeni na termometru mi pokazuje 23 stepena...sa desne strane mi se nalazi grejač a sa leve termometaršta da radim?...nisam samo kupio sijalicu za nju, koju mogu još da uzmem osim raptor sijalice jer ne mogu nigde da je nadjem...


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Skala na grijacu ne mora uvijek biti tocna, ali isto je sa termometrom. U svakom slucaju je bolje da se ravnas po termometru. Bilo bi najbolje kada bi mogao provjeriti sa nekim drugim termometrom gdje je greska.
Koliko je velik akvarij? Sa ribama si trebao pricekati da se u akvariju uspostavi bioloska ravnoteza. Pazi na kvalitetu vode jer bi ribe mogle uginuti od nerazgrađenih otpadnih spojeva.


Citiraj:

Pisano od: Madjun
Nisam nigde nasao takvu sijalicu a ni lampu...nasao sam samo lampu sa onom stipaljkom sa fluorescentnom sijalicom (neonkom)...da li mogu to da nju stavim kornjači da greje kopno ili mogu da stavim najobičniju neonku?Hvala unapred na odgovoru i izvinite što Vas ovoliko davim pitanjima...


Dok ne slozis postenu rasvjetu iznad akvarija stavi obicnu stolnu lampu koja grije. Obicne fluorescentne zarulje i neonke nisu dobre jer ne griju dovoljno. Lampa za grijanje je obicna reflektorica sa zarnom niti ili halogenka.
Jako je vazno da temperatura kopna i zraka kojeg kornjaca udise bude visa od temp. vode inace moze doci do respiratorne infekcije! Dakle, temperatura vode bi trebala biti oko 25 stupnjeva, a kopna i zraka 30-35 stupnjeva.

Pravilna rasvjeta pruza kornjaci UVA dio spektra, UVB dio spektra i toplinu. Kombiniras razlicite tipove lampi (među kojima su posebne UVA-UVB lampe za gmazove) da to postignes.
Npr. za grijanje koristis obicnu reflektoricu, a za izvor UVA-UVB zracenja posebnu neonku za gmazove. Sve o pravilnoj rasvjeti imas ovdje: LINK

Pisano: 11.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav iz karlzdrofa!!!
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
hvala za link pročitao sam članak...ali takve sijalice nemogu nigde da nadjem...21.11 idem za Pančevo pa ću tada da pogledam da li ima tamo...jučesam stavio kornjači običnu neonku...odmah je izašla na ostrvo i sunčala se...sada mi deluje mnogo srećnije...da li možete da mi kažete kako da hranim kornjaču?Mislim koliko količinski da joj dajem da jede?Ja je hranim uveče i dajem joj da jede kolko može da pojede (hranim je larvama crva, ali ponedeljkom, sredom i petkom dobija pored larvi i po 3 račića)...Uskoro će da Vam pošaljem slike moje kornjače...
do tada PoZzZz

Pisano: 12.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum