NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Laik za kornjace
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Zoran
Za pocetak pozdrav svima.
Ne mozete zamisliti koliko ste mi pomogli sa vasim informacijama
koje sam nasao na vasem sajtu, slucajnu lutajuci netom i trazeci resenje.
Naime u Srbiji u Pet shopovima znaju o kornjacama nesto malo vise nego o komarcima, i prodaju ih tek reda radi jer su jeftine
pa ljudi kupuju, ostalo nista.
Pre godinu dana, neznajuci bas nista o kornjacama, resih da kupim, klincu dva komada, jer ajde doslo je vreme da ima neke
kucne ljubimce, a stan bas i nije nesto veliki pa su mi one bile nekako najinteresantnije. Normalno u Pet-shopu su mi prodali
dve malecke slatke vodene kornjacice i onaj glupi kao terarijum,
sa cuvenom palmom od plastike. Rekose mi da vole susene racice, da to jedu, da menjam vodu i sve ce biti u redu.
Ja im poverovah i tako postase nam kucni ljubimci. Normalno
klincu su bile zanimljive jedno vreme, pa sam brigu o njima preuzeo ja. Neznajuci bas nista, o njima, i misleci da bas nisu
pitome zivotinje, kojima je dosta to sto imaju, nisam imao mnogo posla oko njih, jedina je sreca tek sad vidim, sto su bile na najsuncanijem i u zimskom periodu najtoplijem mestu u stanu.
Ali vremenom su pocele da pokazuju interesovanje za mene kao hranitelja i polako su mi usle pod kozu. Prvo su pocele da jedu iz
ruke. Kad god bih im prisao polome se da se propnu prema meni,
dok nisam provalio da obozavaju da ih mazim po glavi. Poceo sam da im kupujem svu vrstu hrane za kornjace koja se moze naci u radnjama, i prilicno su porasle za godinu dana, sada imaju skoro 8cm. Mada mislim da sam ih previse hranio. Hteo sam da poludim kada je prvi put jedna od njih pobegla iz tog kao terarijuma. Mislio sam da ju je klinac izneo da je negde odlutala, umalo da padnu batine, ali sam uspeo da je nadjem na terasi. Kasnije sam provalio kako beze, i to uvek jedna ista, uz pomoc one druge, cak je bezala i kad sam stajao pored nje.
Shvatih da nesto tu ne valja.
Poceh da zovem prodavnice ali nisam naisao na informaciju,
za pravilno gajenje i ishranu kornjaca. I sasvim slucajno naidjoh
na vas sajt. I naravno vec sam bio u radnji, kupio akvarijum,
filter, opremu, i nemozete zamisliti kako su zivahne, plivaju jadne vec tri sata i ne pada im napamet da se popnu na suvo, izvode akrobacije pod vodom, preturaju kamenje, bas milina gledati.
Sad vidim u kakvim su uslovima prozivele godinu dana i ostale srecom zive i zdrave. Vec planiram gde bih stavio veliki akvarijum jednog dana jer mi je jasno da one nemogu opstati, u
nasim uslovima u prirodi.
Pozdrav
Zoran

Pozdrav Zorane, dobrodosao na Forum.
Otvorio sam posebnu temu za tvoj slucaj,
zbog lakseg predgleda citavog foruma.
Budem ti sutra navecer odgovorio, na sva pitanja.
pozdrav

Pisano: 06.09.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#2
Početni član
Početni član


See User information
Ja sam laik takodje, a planiram da iznenadim momka danas za dan zaljubljenih sa kornjachicama. Zhelim da uzmem dve kornjachice - muzhjaka i zhenku. Koliki akvarijum mi treba za njih?

Pisano: 14.02.2008
Neobaveshteni pionir Smanjena slika
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#3
Početni član
Početni član


See User information
I da.. zhelim da te dve kornjachice budu malog rasta i vodene. Koja je to vrsta? Kako da ih trazhim?
Hvala unapred!

Pisano: 14.02.2008
Neobaveshteni pionir Smanjena slika
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Au, odakle da pocnem....

Prvo, dobrodosla na sajt, nadam se da ce mo uspeti da ti pomognemo strucnim savetima.

Vidi ovako, neznam koliko vi ozbiljno shvatate "drzanje" kornjaca. U sustini nepostoji neka mala vrsta koja bi mogla biti u nekom mini akvarijumu i koja nezahteva mnogo paznje. Kornjace koje se mogu kupiti u pet-shopovima su uglavnom crvenouhe i zutouhe. Za njih ti je u pocetku potreban Akvarijum od bar 60-70 l grejac, ostrvo, sijalica za suncanje, sijalica za osvetljenje akvarijuma, filter (preporucljivo spoljni). To su neke osnovne i stvarno minimalne stvari za pocetak dok se nenabavi odgovarajuci akvarijum od jedno 300-400l i svom pratecom opremom kao i za onaj mali.

Sto se tice dve kornjace, pazi trebala bi se malo "prosetati" po forumima i procitati razne savete i iskustva ljudi koji su drzali po dve kornjace. To bas i nije neka srecna situacija. Evo jedan primer: odrastu i postanu polno zreli, muzijak se zeli stalno pariti ali zenka nezeli u tom slucaju on je moze povrediti, ako su dva muzijaka mogu se tuci i ozbiljno povrediti oko terirorije, itd. U tom slucaju moras ih razdvojiti a to je ona oprema x 2.

Na kraju nezelim te odgovarati od uzimanja kornjace ali ti preporucujem da malo proucis ove forume i vidis sta sve tu treba i kako se radi pre nego uzmes kornjacu, ipak to je zivo bice nebi trebalo da pati.

Pozdrav! Pisi ako imas jos pitanja!

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vec sam jednom ovu sliku postavila, ali uradit cu opet, jer ponekad slike pricaju vize o neki reci.

Smanjena slika

Jel znas danas, sta ces sa jednom zivotinjom sto mozda uspije taku velcinu u manje o 5 godina dostignit?

Pisano: 14.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hehe da slazem se sa Scriptom....dali si ti planirala sta ces da radis sa tom kornjacom ....vjeruj mi ona nece vjecito biti mala :)

P.S. PAzite da ne otvarate topice koji su stari vise od mjesec dana...

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#7
Početni član
Početni član


See User information
Vetj sam kupila kornjachice.. Mislim, budutje mutant kornjache,
koliko vidim iz posta Scripte.
Da li je mogutje da je ova jedna u hibernaciji, a druga ne?
Da li je mogutje odrediti pol malim kornjachama?

Pisano: 16.02.2008
Neobaveshteni pionir Smanjena slika
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kakve mutant kornjaće?Dali ti uopće znaš što je hibernacija?I kad su male nemoguće im je prepoznati spol.

Pisano: 16.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#9
Početni član
Početni član


See User information
Znam shta je hibernacija, naravno. Ali, kupila sam 2 kornjache i jedna se chudno, jako chudno ponasha.. ukopava se, netje da jede. Dok je ova druga zhiva, jede za 3 kornjache i chini mi se da uopshte ne spava.

Koliko treba da bude velika kornjacha da bi se razlikovao
muzhjak od zhenke?

Pisano: 16.02.2008
Neobaveshteni pionir Smanjena slika
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kud se ukopava i trreba biti oko 13 cm da bi se točnoi znao spol.

Pisano: 16.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum