NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Upala oka i traume
#1
Početni član
Početni član


See User information
Borimo se sa ovim problemom vec tjedan dana bolje je, ipak ja nisam bas zadovoljna napretkom.
Korni i dalje vecinu vremena drzi okice zatvorene
ljecim je sa Maxitrol kremicom (koju nikako nemogu staviti u oko) mazem po kapku, do jucer sam stavljala Tobrex kapi al mi se nekako cini da nisu dovoljno dobre pa sam jucer pocela sa Garasone kapima koje su navodno odlicne za upale oka i uha
Danas sam je jos pocela i kupati u kamilici
Otkad je bolesna dajem joj samo pilecu jetricu i srce i zelene salate.
Apetit je odlican kao i prije
Ali uzasno me brine i to sto mi se cini da mi je kornaca dozivila apsolutni sok.
Kao da mi je netko dao sasvim drugu kornacu eto tako se ponasa
Zbog stavljana kapi i masti skroz je uplasena agresivna i neprepoznatljiva
Zanima me koliko kornace pamte ?
Hoce li ikad zaboraviti i pocet se ponasati kao prije ?

Pisano: 28.08.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala oka i traume
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za pocetak moramo utvrditi razlog i uzrok zatvorenih ociju da bi mogli odrediti najbolji tretman. Prema procitanome predpostavljam da se radi o bakterijskoj upali ociju. Vidim da nisi pocetnik i da imas određeno znanje o svojem ljubimcu, ali nesto ti je ocito promaklo jer u skroz pravilnim uvjetima ne dolazi do problema s ocima.

U drugoj temi si rekla da je kornjaca boravila preko ljeta vani, u nekom jezercu. Kakva je bila kvaliteta (higijena) vode? Da li je to jezerce imalo filter ili si mijenjala vodu (koliko cesto)?
Ako je voda bila zmazana onda je moguce da je doslo do bakterijske upale ociju i u tom slucaju kapi za oci su rjesenje. Najbolja iskustva imamo sa Neomycin i Maxitrol kapima. Masti nisu toliko ucinkovite jer se ne mogu probiti dovoljno duboko.
Za ove ostale kapi ti ne znam nista reci, ali radis veliku gresku!!! Ne smijes mijesati lijekove! Kornjaci mozes na taj nacin unistiti oci! Bilo koje kapi se maksimalno smiju koristiti tjedan dana i onda se mora napraviti pauza.
Pravilan postupak nanosenja kapi je:
Izvadi kornjacu na suho i toplo mjesto, i nakapaj joj oci kapima (jedna kap u svako oko). Nakon nanosenja ostavi ju oko pola sata vani da se kapi stignu upiti. Pazi da to suho mjesto nije na propuhu. Ponovi postupak dva-tri puta dnevno dok ne bude bolje.
Temperatura vode bi trebala biti 28-30 stupnjeva za vrijeme lijecenja (sto vidim da vec znas) i temperatura zraka u akvariju bi trebala biti visa od temperature vode. Voda mora biti savrseno cista i tretirana sredstvom za neutralizaciju klora i teskih metala!

Prava je sreca sto kornjaca prihvaca hranu. To bi trebalo eliminirati mogucnost da se radi o upali pluca i zatvorenim ocima kao posljedici upale, ali svejedno provjeri: Da li kornjaca pliva u koso? da li ispusta piskutave zvukove (na kopnu)? Da li joj izlazi sluz na usta i nos?

Treca mogucnost zatvorenih ociju je manjak vitamina A. Sa cime sve hranis svoju kornjacu?

Da li imas UVA-UVB rasvjetu i lampu za grijanje kopna?

Kada kornjaca ozdravi vratit ce se u svoju rutinu.

Pisano: 28.08.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala oka i traume
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Kori
Kornjaca je cijelo ljeto bila u vanjskom bazencicu voda nije bila filtrirana ali se mjenjala po potrebi i sve je bilo odlicno dok nisu djeca ubacila sljunak iz pjescanika u bazencic
Nisam to vidila na vrijeme i kornjaca je jedno 5-6h stala u prljavoj mutnoj bijeloj vodi
Sigurna sam da je upalu tako zaradila.
Garasone kapi sam pocela koristiti na preporuku vet. nije mi ni spomenuo nikakvu pauzu, cak mi je rekao da ako ove kapi ne daju rezultate u 2 dana da ce mo mjenjati jer dugotrajna upala moze izazvat gubitak apetita i sljepocu ili se cak prosirit dalje.
Imam dobre vijesti Garasone kapi su nam stvarno trenutacno pomogle otoka uopce vise nema !!!
Pocela je plivat kao i prije izlazi na kopno sunca se (imam lampu)
oke drzi otvorene stalno osim kad spava

Sad imam opet pitanje.
Vet. mi je rekao da kapi i mast nastavim koristiti jos 3-4 dana nakon sto vidim da je izljecena tako da se upala dobro zaljeci da se ne vrati.
Meni je malo muka od toga jer kako sam vec rekla ona se uzasno boji postala je aresivna pa se bojim i ja nje
Osim toga zelim je sta prije prestat "muci" sa tim da to sto prije zaboravi da se pocme ponasat kao i prije.
Trebam li i dalje to raditi jel ima netko iskustva sa vracanjem upala oka?

Hranim je piletinom (fileti, srce i jetrica) i teletinom nije bas ljubitelj zelenjave jede samo salatu (3-4 komadica ubacim da plutaju po akvariju) koja je svaki dan na meniju kao i meso ponekad pojede jabuku drugo nista ne voli.
Nekad joj dam racice otprilike 2x tjedno 10-ak komada
1x tjedno kad se sjetim na meso joj nakapam AD kapi

Joj imam jos jedno pitanje
P akvariju mi se stvara zelena alga hvata se za staklo i stijene prvo sve bude zeleno pa s vremenom pocrni voda je ipak kristalno cista (u filteru imam spuzvu i ugljen koji sam stavila zbog mangrovog drva jer je bojalo vodu u smede)
Kako se rijesit napasti bez koristenja kemije?
Sada sam bila ivadila sve iz ak. iskuhala dezinficirala octom i sad je nema al znam da ce se napast vratit jer sam sve to vec jednom prosla

Pisano: 30.08.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala oka i traume
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je tako veterinar preporucio ok, samo se nadam da ima iskustva sa kornjacama i da zna sto radi.
Ja mislim da nije potrebno vise niti mazati niti kapati oci ako je kornjaca dobro, samo moras jako paziti da voda bude cista, ali ako je to veterinar preporucio i siguran je da te kapi/mast nece nakon duzeg vremena stetiti bolje poslusaj njegov savjet. Nije nista neobicno da se kornjaca opire i da joj to ne pase, ali sto se mora se mora.

Koliko cesto mijenjas vodu u akvariju? Da li je akvarij izlozen direktnoj suncevoj svjetlosti?

Pisano: 30.08.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala oka i traume
#5
Početni član
Početni član


See User information
Pa sad neznam koliko vet. ima iskustva bas sa kornjacama al uzgajam pse pa vidim da je za to zbilja dobar a i sad nam je pomogao sa korni.
Akvarij nije direktno uz prozor ali je okomito smjesten u odnosu na njega i jedno 2m udaljen tako da sunceva svijetlost ipak dopire kroz bocnu i prednju stranicu akvarija.
Mislim da su mi alge od toga jer vodu mjenjam onako skolski 1/3 tjedno i jednom u mjesec -dva cijelu po potrebi prije stavljanja kornjace i ribica (trenutno dvije neonke i jedan gupy, ostalo je potamanila ) vodu ostavim da se profiltrira i stavljam aqua safe onu plavu tekucinu za pripremu.
Kornjacu uvijek hranim van akvarija osim onih par komadica salate.
Mozda bi ancitrus ili kako se vec zove rjesio moj problem sa algama al mi je ruzan za poludit

Pisano: 31.08.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala oka i traume
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ancitrus jeste ruzan,ali je zato vrijedan

Pisano: 31.08.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala oka i traume
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pitam jer rijetko koji vet. na ovim prostorima ima znanje i iskustvo sa gmazovima.
Alge ti rasti zbog izlozenosti akvarija suncevoj svjetlosti. Kada sunce prolazi kroz staklo filtrira se UVA i UVB dio spektra tako da kornjaca nema nikakve koristi od toga. Bilo bi bolje kada bi akvarij maknula sa sunca.
Tjedne promjene vode su ok (usput usisavaj i dno), ali za ovim mjesecnim izokretanjima akvarija neme potrebe. Samo bezveze narusis biolosku ravnotezu.
Kornjacu ne bi smjela hraniti van akvarija jer je time izlazes stresu zbog nagle promjene temperature i okoline. Kornjaca se mora hraniti u svojoj nastambi, a kasnije pokupis ostatke hrane malom mrezicom za ribe. Suhu hranu i bilje ubacujes u vodu, a meso mozes davati pomocu plasticne pincete.

Pisano: 01.09.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum