NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






oklop, oci, zevanje...povezanost?
#1
Početni član
Početni član


See User information
s obzirom da sam kornjace pre 10 dana kupila u radnji gde gotovo nisu bile izlozene bilo kakvoj svetlosti i gde su hranjene uglavnom racicima, a voda nije filtrirana kako treba, (u pitanju su jako mlade kornjace, oko 3 cm dugackog oklopa),maloprepomenuti im je izuzetno omeksan.

1. kornjaca ima oklop koji je razmeksan cak i na krajevima podalje od repa, kod trbuha i nekako je suvise izdignut, kao mali sator, uzasno se ljusti.

2. kornjaca je malo veca od prve, oklop joj je neznatno manje omeksan, spljosteniji, ali je zato ljustenje jos jace.pored toga, oci su joj malo nadute ( cini mi se).i dok prvu kornjacu nisam nikada videla da zeva, ova to radi svaki cas, u vodi.

na sta bi ovo moglo da ukazuje?
da li bi joj preventivno kupanje u kamilici moglo naskoditi?


stavljam u akvarijum pri svakom menjanju vode ad kapi za bebe, da li je to u redu i kakve bih jos vitamine trebala da im dam?

s obzirom da jos nemam grejac ni uva/uvb lampu, posto je malo zahladnelo, stavila sam nad akvarijum obicnu lampu, kako bi im odrzavala temperaturu, ostavljam je ukljucenu i preko nocji. da im to ne remeti ciklus dan/noc?ipak ne bih volela da se prehlade.


molim da mi neko sto pre odgovori jer se jako brinem.

Pisano: 31.08.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: oklop, oci, zevanje...povezanost?
#2
Početni član
Početni član


See User information
Ako je oklop mekan vjerojatno je bolesna-to se zove mekšanje oklopa.Nedostaje joj vitamina i sunca.To može biti jako opasno.Daj im povćre i vodi ih na sunce.A oči..Koja je temperatura VODE?

Pisano: 03.09.2006
"Kada je čovjeku njegov pas najbolji prijatelj,tada taj pas ima ozbiljan problem!"
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: oklop, oci, zevanje...povezanost?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kod mladih kornjaca (do godinu dana) je normlano da je oklop malo meksi kod repa vec inace.
Vise je "elasticni".
Nije tvrd kao kod starijih, odnosno odrasli, to je normalno.
Naravno postoji i mogucnost da se radi o bolesti, ali to se moze lako pripoznati jer je razlika u mekanom oklopu koji je bolestan, i u oklopu koji je "mekan" zbog mladosti.
Sto se povrca tice, mlade kornjace vrlo vrlo rijetko, skoro nikada ne jedu povrce, tek kad ostare, kad odrastu, uzimaju i biljne proizvode.

Pisano: 03.09.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: oklop, oci, zevanje...povezanost?
#4
Početni član
Početni član


See User information
jedna kornjača mi ima većinu dana oči zatvorene, ko da su mrvicu nabuhle, ne znam, jer tek kornjače imam mjesec dana, pored toga, tako slabo jede, nisam ju još vidjela da jede, možda ponoći samo jede, ne znam, i oklop joj je mrvicu mekan na samom rubu, možda čak više elastičan nego mekan, dali mi iko može reć što da radim, bilokaj.....

Pisano: 10.03.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: oklop, oci, zevanje...povezanost?
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mislim da ima upoale ociju moras odrzavat higijeu akvarijeuma i osigurati bolje osvijetljenje i pomogucnosti izvesti na sunce ili balkon naravno pod tvojim nadzorom stavljaj u vodu a vitamine za bebe to je od mene ja neznam vise i ako mozes ako je potrebno kupi veci akvarijum i voda treba da iznosi 26 stepeni raspitaj se vise o bolesti na internet stranicama i utvrdi dali je to ta bolest

Pisano: 23.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: oklop, oci, zevanje...povezanost?
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Upala ociju se uglavnom desava kod lose kvalitete vode!

Citiraj:
pomogucnosti izvesti na sunce ili balkon naravno pod tvojim nadzorom stavljaj u vodu a vitamine za bebe

To nije tacno i sa tim sto ces dodavati kapi za bebe i iznositi kornajcu na sunce sigurno neces izleciti kornjacu od upale ociju!

Upala ociju je ozbiljan problem i treba mu pristupiti sa ozbiljnoscu, najbolje resenje bi naravno bio veterinar, ali posto je na nasim prostorima veoma tesko naci strucnog veterinara (bar ja tako mislim), pokusaj da nadjes Cloramphenicol masti za oci, nanosis ga po uputama koje dobijes uz mast, a najbolje bi bilo da radis po uputama za decu ako su prilozene, prilokom nanosenja masti kornjacu ne smes vracati u vodu dok se mast ne upije (otprilike 1 sat) a za to vreme je drzi na toplom mestu!
Kada budes vracao kornjacu u vodu osiguraj joj kvalitetnu filtraciju i cistu vodu (ali bez hlora)!

Pisano: 23.05.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum