NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






potrebna pomocj pri izboru ...
#1
Početni član
Početni član


See User information
potrebna pomocj pri izboru lampi, grejaca itd...... i samog akvarijuma, na kraju krajeva.
s obzirom da sada imam akvarijum od oko 10 litara(kornjace su jako male, pa jos nije frka), nameravam da im kupim grejac(termometar se nalazi na svakom grejacu, tako?), ali ne znam tacno kakav bi odgovarao ovoj zapremini.ne bih nista skupo, jer planiram da im uskoro obezbedim vecji prostor.


s obzirom da su YBS, da li bi im kao podloga vise odgovarao pesak ili kamencici? ja sam stavila pesak, jer im je "ostrvo" jedan tezak kamen, da ne bi puklo staklo, ali sam im atsavila i koji kamen.

u sijalice se uopste ne razumem, pa ako bi mogao neko da kaze koju rec o tome koje odgovaraju kakvim akvarijumima, koje su kvalitetne marke i kolika im je cena.

trenutno imam atman f302 filter ( znam da nije kvalitetan, pa im zato menjam vodu svaki, svaki dugi dan), da li ipak mogu da guraju s njim dok ih ne preselim?a kada se to desi, koji bi bilo najbolje uzeti i kolik amu je cena?

kad bih radila novi akvarijum/terarijum kod staklorezca, da li negde postoje vec uradjeni planovi, jer ne znam koliko dobro bi ima ja osmislila zivotni prostor. da li je tako pravljen akvarijum jednakog kvaliteta kao onaj iz radnji?

i jos sta bih vas zamolila jeste da cene govorite u evrima ili da mi kazete odnos evra i kune, jer stvarno nemam pojma oko toga.

hvala svakome ko mi odgovori bar na jedno pitanje.

Pisano: 31.08.2006

Editirano od TITO on 31.08.2006 19:29:42
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: potrebna pomocj pri izboru lampi, grejaca itd...... i samog akvarijuma, na kraju krajeva.
#2
Početni član
Početni član


See User information
cuj na ova pitanja u vezi kornjaca ce ti odgovoriti Marijan (TITO) a sto se tice odnosa eura i kuna evo ti stranica gdje mozes prebaciti eure u kune i obrnuto

Mjenjacnica

Pisano: 31.08.2006
"Jack O'Neill: Do you read the Bible, Teal'c?
Teal'c: It is a significant part of your Western culture. Have you not read the Bible, O'Neill?
Jack O'Neill: Oh, yeah. Yeah. Not all of it. Actually, I'm listening to it on tape. Don't tell me how it ends."
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: potrebna pomocj pri izboru lampi, grejaca itd...... i samog akvarijuma, na kraju krajeva.
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: marin81
cuj na ova pitanja u vezi kornjaca ce ti odgovoriti Marijan (TITO) ...

Pa mozes i ti na takva pitanja odgovoriti (ak' ti se da)

Evo Mia, idemo redom.

Citiraj:

Pisano od: Mia
s obzirom da sada imam akvarijum od oko 10 litara(kornjace su jako male, pa jos nije frka),

Jeste Frka. I za male kornjace je potrebno vise od 10 Litara.
10 Litara se jako brzo zaprljaju (ostatak hrane, izmet).
Na povrsini vode se brzo stvori jedan tanki sloj, ako povrsina nije u pokretu. Popred promaje, je taj sloj je najcesci uzrok za upalu ociju. Jednostavno receno, gledaj da sto prije nabavis barem 40tak litara veliki akvarijum (od tih 40tak litara ti je pola vode).

Citiraj:
Pisano od: Mia
nameravam da im kupim grejac(termometar se nalazi na svakom grejacu, tako?), ali ne znam tacno kakav bi odgovarao ovoj zapremini.ne bih nista skupo, jer planiram da im uskoro obezbedim vecji prostor.

Grijac za deset litara ne postiji. Cijena grijaca je razlicita.
Posto ne zivim dole, nemogu ti reci koliko ce te kostati, ali prije grijaca, trebas nabaviti smjestaj, tek onda gledas koliki ti grijac treba za to.

Citiraj:

Pisano od: Mia
s obzirom da su YBS, da li bi im kao podloga vise odgovarao pesak ili kamencici? ja sam stavila pesak, jer im je "ostrvo" jedan tezak kamen, da ne bi puklo staklo, ali sam im atsavila i koji kamen.

Podloga je njima svejedna. Dali bio pjesak ili kamencici, isti vrag, vazno da ima u cemu brljati, kopati.
Neki nedrze nista kao podlogu, zbog lakseg ciscenja akvarijuma.
Ja osobno sam protiv toga, jer kao prvo nije prirodno,
kao drugo nije ni ljepo za vidjeti.
Izjave da kamencici moraju biti veci od kornjacine glave
su absulutno ne tocni.
Veliki kamen kao ostrvo je dobro. Meni osobno se to najvise svidja (pored panjeva) jer najprirodnije izgleda

Citiraj:

Pisano od: Mia
u sijalice se uopste ne razumem, pa ako bi mogao neko da kaze koju rec o tome koje odgovaraju kakvim akvarijumima, koje su kvalitetne marke i kolika im je cena.

E ovako, sto se tice rasvjete.
Kao prvo, cijene ti naravno opet ne mogu reci, jer ih neznam.
Ali sam siguran da se mozes u pet shopu raspitati za to.
Kornjacama je potrebnu svijetlo. Suncano svijetlo.
To im je zivotni eleksir.
Svijetlo koje kornjace trebaju u akvarijumu se zove "Full spectrum". To je UVA i UVB svijetlo. Kao prvo ti treba takozvana "spot" sijalica. Imas sigurno u Pet shopu sijalicu za gmazove. To je jedno, a drugo je neonska cijev, kao sto je na primjer Repti Glo. Mislim da se Repti Glo ima i dole kupiti.
Kad budes kupvala uzmi Repti Glo 5.0.
Ali sve to ti se isplati tek kuptii kada budes imala smjestaj za kornjacu.

Citiraj:

Pisano od: Mia
trenutno imam atman f302 filter (znam da nije kvalitetan, pa im zato menjam vodu svaki, svaki dugi dan), da li ipak mogu da guraju s njim dok ih ne preselim?a kada se to desi, koji bi bilo najbolje uzeti i kolik amu je cena?

Koji ces Filter uzeti, zavisi od velicine tvog akvarijuma.
Ja koji bi ti savjetovao je Eheim. Po mom, najbolji Filteri.
Neznam kakvi su izbori dole. Nisam nikad bio ni u jednom Pet Shopu dole, zato ti nista nemogu reci o cijenama i izboru.
Mozda se na ovom mjestu moze netko javiti tko je ozdol.
U glavnom, Filter ti ovisi o veliciní akvarijuma.

Citiraj:

Pisano od: Mia
kad bih radila novi akvarijum/terarijum kod staklorezca, da li negde postoje vec uradjeni planovi, jer ne znam koliko dobro bi ima ja osmislila zivotni prostor. da li je tako pravljen akvarijum jednakog kvaliteta kao onaj iz radnji?

To je pitanje koje ovisi od staklara. Dali je dobar ili nije.
Usporedi cijene koliko kosta novi akvarijum, i za koliko ce ti staklorezac raditi. Raspitaj se prije toga, nedaj da ti bilo tko to radi. Pogotovu ako je akvarijum veci (za kraj ces trebati minimalno 200 litara akvarijum). Primjer dimenzije jednog (kupovnog) akvarijuma od 200 Litara: 100cmx40cmx50cm.

Eto, nadam se da sam ti mogao malo pomoci.
Ako imas jos neka pitanja, izvoli.

Lijep Pozdrav,
Marijan

Pisano: 31.08.2006

Editirano od TITO on 31.08.2006 20:10:08
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: potrebna pomocj pri izboru ...
#4
Početni član
Početni član


See User information
nasla sam sijalicu! :) kosta 650 din (oko 8 eura), sada mi jos treba da nadjem lampu, jelte, mesto da je turim...samo nemam pojma na sta da je prikacim :(... nemam zid odmah iznad akvariuma, a ne daju mi ukucani ni da provire iz moje sobe.inace,sijalica je dugacka oko 60 cm.

istina, voda se jaaaako brzo zaprlja, zato je stalno menjam.
kupila sam grejac od 50W, pa cu im kasnije kupiti jaci.

danas ih vodim do veterinara, zbog kojekakvih problema, a nov smestaj, filter i sijalicu dobijaju cim skupim kintu.

Pisano: 01.09.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: potrebna pomocj pri izboru ...
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Mia
nasla sam sijalicu! :) kosta 650 din (oko 8 eura), sada mi jos treba da nadjem lampu, jelte, mesto da je turim...samo nemam pojma na sta da je prikacim :(... nemam zid odmah iznad akvariuma, a ne daju mi ukucani ni da provire iz moje sobe.inace,sijalica je dugacka oko 60 cm.

To je neonska cijev, sijalica je nesto drugo.
Pazi da je ta cijev za kornjace, nije dovoljna "bilo koja".

Citiraj:

Pisano od: Mia
istina, voda se jaaaako brzo zaprlja, zato je stalno menjam.
kupila sam grejac od 50W, pa cu im kasnije kupiti jaci.

Ne vrijedi ti grijac ako nemas smjestaj.
50W za 10 litara koje si navela je previse.

Citiraj:

Pisano od: Mia
danas ih vodim do veterinara, zbog kojekakvih problema, a nov smestaj, filter i sijalicu dobijaju cim skupim kintu.

Zasto ih vodis kod Vet-a ? Veterinara za gmazove, odnosno za kornjace je jako tesko naci, ovdje, a dole u krajevima bivse YU neznam dali uopste netko adekvatan ima.
Ne vodih ih ako nemas potrebu.

Lijep pozdrav,
M-T

Pisano: 02.09.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Laik za kornjace
#6
Početni član
Početni član


See User information
Za pocetak pozdrav svima.
Ne mozete zamisliti koliko ste mi pomogli sa vasim informacijama
koje sam nasao na vasem sajtu, slucajnu lutajuci netom i trazeci resenje.
Naime u Srbiji u Pet shopovima znaju o kornjacama nesto malo vise nego o komarcima, i prodaju ih tek reda radi jer su jeftine
pa ljudi kupuju, ostalo nista.
Pre godinu dana, neznajuci bas nista o kornjacama, resih da kupim, klincu dva komada, jer ajde doslo je vreme da ima neke
kucne ljubimce, a stan bas i nije nesto veliki pa su mi one bile nekako najinteresantnije. Normalno u Pet-shopu su mi prodali
dve malecke slatke vodene kornjacice i onaj glupi kao terarijum,
sa cuvenom palmom od plastike. Rekose mi da vole susene racice, da to jedu, da menjam vodu i sve ce biti u redu.
Ja im poverovah i tako postase nam kucni ljubimci. Normalno
klincu su bile zanimljive jedno vreme, pa sam brigu o njima preuzeo ja. Neznajuci bas nista, o njima, i misleci da bas nisu
pitome zivotinje, kojima je dosta to sto imaju, nisam imao mnogo posla oko njih, jedina je sreca tek sad vidim, sto su bile na najsuncanijem i u zimskom periodu najtoplijem mestu u stanu.
Ali vremenom su pocele da pokazuju interesovanje za mene kao hranitelja i polako su mi usle pod kozu. Prvo su pocele da jedu iz
ruke. Kad god bih im prisao polome se da se propnu prema meni,
dok nisam provalio da obozavaju da ih mazim po glavi. Poceo sam da im kupujem svu vrstu hrane za kornjace koja se moze naci u radnjama, i prilicno su porasle za godinu dana, sada imaju skoro 8cm. Mada mislim da sam ih previse hranio. Hteo sam da poludim kada je prvi put jedna od njih pobegla iz tog kao terarijuma. Mislio sam da ju je klinac izneo da je negde odlutala, umalo da padnu batine, ali sam uspeo da je nadjem na terasi. Kasnije sam provalio kako beze, i to uvek jedna ista, uz pomoc one druge, cak je bezala i kad sam stajao pored nje.
Shvatih da nesto tu ne valja.
Poceh da zovem prodavnice ali nisam naisao na informaciju,
za pravilno gajenje i ishranu kornjaca. I sasvim slucajno naidjoh
na vas sajt. I naravno vec sam bio u radnji, kupio akvarijum,
filter, opremu, i nemozete zamisliti kako su zivahne, plivaju jadne vec tri sata i ne pada im napamet da se popnu na suvo, izvode akrobacije pod vodom, preturaju kamenje, bas milina gledati.
Sad vidim u kakvim su uslovima prozivele godinu dana i ostale srecom zive i zdrave. Vec planiram gde bih stavio veliki akvarijum jednog dana jer mi je jasno da one nemogu opstati, u
nasim uslovima u prirodi.
Pozdrav
Zoran

Pisano: 06.09.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Laik za kornjace
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Zoran
Za pocetak pozdrav svima.
Ne mozete zamisliti koliko ste mi pomogli sa vasim informacijama ...

Odgovor na posebnoj temi: klikni ovdje!

Pisano: 06.09.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum