NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






dugi nokti
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pročitao sam većinu tekstova na temu bolesti, ali nitko ne spominje da kornjače imaju duge nokte na prednjim nogama i da im to smeta, odnosno da im pravi problem.

Moram priznati jako rijetko ih puštam van akvarija, gotovo nikako. Vidim da im je dobro. Neki su mi pričali o tome kako su im kornjače šetale po stanu i nakon nekog vremena uginule. predpostavljam od prljavštine, prašine i mrvica. U rijetkim momentima kada ih iznesem van akvarija, dok hodaju po tepihu, imam osiječaj da im nokti na prednjim nogama zapinju i da im se zglobovi prstiju krive u hodu. Nokti su im dosegli dužinu sigurno veću od 1 cm.

Šta da radim.

pozz

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dugi nokti
#2
Početni član
Početni član


See User information
Ne moraš da radiš apsolutno ništa osim da ih ne puštaš da šetaju van terarijuma. Mužijaci crvenouhe kornjače imaju jakoooo dugačke nokte tako da je to skroz normalno. Ako ti obe kornjače imaju jako dugačke nokte znači da imaš dva mužijaka.

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dugi nokti
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Razlog zasto se dugi nokti ne spominju u bolestima je taj sto to nije bolest. Imas dva muzjaka, kao sto ti je pedja vec dobro rekao.
Pustanje kornjace van iz akvarija je stetno, kornjace nisu zivotinje za igranje.

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dugi nokti
#4
Početni član
Početni član


See User information
Ljudi hvala na konkretnom odgovoru. Onda u principu ja nemam nikakvih problema sa zvjerčicama.
Ma problem je nastao prije mjesec dana, kada je jedna počela pokazivati neopisivu želju da iziđe van. Gurala glavu van poklopca, lupala po staklu i pokazuje skoro potpuni gubitak plahosti koji rijetko kad izostaje (neznam jer to kod svih tako, posebno kod veće kornjače). Mislio sam da će nakon tri godine boravka izgubiti tu plahost, no kod ove druge kornjače je plahost malo intenzivnija.

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dugi nokti
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako se radi o dva muzjaka jedan muzjak je dominantniji. Postoji mogucnost da je druga kornjaca stalno pod stresom. Ako je to slucaj morati ces ih odvojiti.

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: dugi nokti
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti da te pitam, koliko su ti stare te kornjaće i koliko su bile stare kada si primjetio da su im počeli rasti nokti....

Pisano: 08.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum