NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu

Tags: bolesna   kornjaca   zutouha   vodena   kornjaca  

Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






MOLIM POMOC. BOLESNA ZUTOUHA KORNJACA.
#1
Početni član
Početni član


See User information
MOLIM POMOĆ.
Već 2 mjeseca imam zutouhu kornjacicu duljine (oklopa) oko 5cm. Mislim da je zutouha jer nema crvene mrljice na mjestu usiju nego zute i po svim sarama vise lici zutouhim kornjacama nego crvenouhim. Ima malo narancaste boje izmedu kao mali ombre na glavici. Preslatka mi je. Po izgledu mislim da je zensko iako jos uvijek nisam sigurna. Ima kratke noktice i kraci deblji repic. Kupili smo je u pet shopu u Vitezu (iz BiH sam) i naravno nisu nam znali reci kako je pravilno drzati pa sam trazila po internetu kako se hrani i zivi. Kad smo je kupovali uzeli smo racice i kornjacicu. Kod kuce sam vec imala akvarij od prijasnjih ribica. Ocistili smo ga prirodno, sodom bikarbonom i vodom, nasuli joj vodu (u pet shopu su nam rekli da treba biti stajaca voda, kao za cvijece). Akvarij je okrugli i ima otprilike 8 litara. (U Vitezu u trgovini imaju kornjacicu u malo manjem akvariju od mojeg i izgledala je stvarno sretno.) Stavili smo joj kamen dovoljno velik i hrapav da se moze popeti nozicama. Iznosili smo je na sunce gotovo cijelo ljeto kad god je bilo toplo. Izisla bi na kamen, naslonila se na donji oklop, izbacila ruke i nozice skroz van i uzivala zmireci. Bila je skroz simpaticna, stalno smo je slikali. Sada kada citam po forumima mislim da smo pogrijesili u hranjenju i promjenama temperature.. Ne znam tocnu starost ali hranili smo je ujutro oko 11 u navecer oko 6 ili pola 7 (u pet shopu su nam rekli da je hranimo 2 puta dnevno). Ujutro smo joj davali racice navecer zelenu salatu koju je super prihvatila. Jela je i tikvice, narendanu mrkvicu, a ponekad smo joj davali poluzive musice umjesto racica i uzivala je da ih ubija i jede.

Prije 4 dana pocela je odbijati hranu, sto god joj ubacimo. Prije 3 dana uzela je jednog racica i vise nije htjela nista. Kuhali smo joj mrkvicu jer mi se ucinilo da je cesala okice. I sad nekad rukom predje preko glavice ali ne mogu biti sigurna u upalu oka jer ima simptome i drugih bolesti. Prvo sam mislila da je prehladjena jer kise, odbija hranu i nije aktivna u plivanju. Samo izidje na kamen i lezi a cim kihne uvuce rukice i nogice tako da joj samo glava malo viri. Izbacivala je iz usta nesto bijelo i sklanjala rukom s lica (nisam sigurna je li to povracanje, nije izgledalo kao hrana vise kao sline poslije kihanja..). Oklop joj je normalne maslinasto zelene do smeđe boje i tvrd je. Grijem je tako da stavljam akvarij na posudu s vrelom vodom i voda joj se tako fino ugrije do nekih 26°C otprilike. Nemam grijac za vodu jer se bojim da se oprzi ako ga stavim u akvarij. Nisam imala nikakva iskustva s njima tako da ne znam. Ako netko zna kako se koristi molim vas pojasnite mi. I jel se kupuje u pet shopu ili gdje? Stavljam joj obicnu stolnu lampu iznad kamena tako da se ona grije kad je na kamenu, a cesto je na njemu. Dugo sam je promatrala i primjetila sam da na par sekundi drzi otvorena usta kad tek kihne kao da hvata zrak (ili je nesto boli) ali ne ispusta nikakav zvuk, samo drzi otvorena usta. Cesto zmiri kad je na kamenu (nekad zatvori samo jedno oko) i grije se na lampi (ne znam je li to nesto znaci ). Negdje sam procitala da kornjaca moze imati problem zadrzavanja jaja iako nije imala muzjaka. Simptom je sutiranje nogama unazad. Moja Korni je neko vrijeme cesto plivala unazad toliko brzo kao da ima mali motor u guzi, ali nama je to bilo slatko jer smo bili ne informirani i mislili smo da se samo igra. Danas smo joj na suhom stavili u jednoj posudi sitni pijesak ako bi htjela polagat jaja i malo je istrazivala, hodala po pijesku ali nije mirovala...
I samo cu jos napisati (ne znam je li vazno ali evo). Stavljali smo joj 2 manja kamena u akvarij koje smo dobili s mora i mama ih je prokuhala u vodi pa stavila u akvarij tako da je spavala zavucena izmedu velikog za suncanje i tih malih s mora. Sad ne znam da li joj je to moglo stetit buduci da je bila s njima jedno pola mjeseca pa se tek sada razbolila.
Mislim da je to sve i molim vas ako netko zna kakve joj antibiotike mogu davati/ubacivati u vodu, neke kapi ili nesto sto bi joj moglo pomoci, MOLIM VAS ODGOVORITE MI. Javit cemo se nasem blizem veterinaru, ali ne vjerujem da ce ista znati, buduci da je vecina ljudi ovdje u sredini Bosne vidjela kornjacu samo na slikama ili u parkovima. MOLIM VAS POMOZITE. Zelim da mi ozdravi, stvarno je preslatka i najzanimljiviji je ljubimac kojeg sam ikad vidjela.
Ako netko zna je li samo prehladjena ili je neka teza bolest molim vas napisite mi.
I također me zanima smije li se drzati u vecoj plasticnoj poluprozirnoj posudi? (sa mjestom za suncanje naravno).

Evo par slikica moje Korni u suncanim sretnim danima..
http://1.bp.blogspot.com/-ZktAVf84XsA ... 26985309_1389426534_n.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-zGi-50V7iQs ... 35345518_1724915375_n.jpg



Pisano: 30.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: MOLIM POMOC. BOLESNA ZUTOUHA KORNJACA.
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Mislim da ti kornjaca od 5 cm ne moze nesti jaja, premala je tako da tu teoriju mozes izbacit. Sto se tice grijaca, on se cijeli potopi u vodu nakon sto se namjesti na zeljenu temperaturu i samo kabel ide van iz akvarija u struju. Ne moras se bojati da ce se opeci, u vodi nikad nije toliko ugrijan. Kupuje se po snazi, odnosno po litrazi vode. Uglavnom se racuna 1W snage po litri vode u akvariju. Ima ih za kupit u pet shopovima. Uz grijac ce ti trebati i filter, makar onaj mali sa spuzvicom dok je kornjaca mala. Kako raste ce ti se i povecavat potreba za boljim filterom. Veca posuda je uvijek dobro dosla. Mora imati mjesta i za plivanje i za suncanje. I vodu nikad direktno iz spine ne stavljaj kod mijenjanja. Ili je tretirat s nekim preparatom sto ubija klor ili neka odstoji 24 sata. Morsko kamenje ako je dobro prokuhano joj bas i ne bi trebalo stetit, jedina posljedica bi mogla biti da se kamenac u akvariju vise radi.

Pisano: 31.08.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum