NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (2 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






MEĐUNARODNI DAN KORNJAČA 23.05.2014.
#1
Moderator
Moderator


See User information
MEĐUNARODNI DAN KORNJAČA 23.05.2014.

Međunarodni dan kornjača ćemo i ove godine u suradnji sa Zoološkim vrtom grada Zagreba obilježiti u nedjelju 25.o5.2014. od 10-18h u Zoološkom vrtu.
tom prigodom prenosim članak sa stranice Zoološkog vrta:

25.5.2014. NEDJELJA

Kornjače su jedna od najstarijih skupina životinja, pojavile su se prije 250 milijuna godina i danas na svijetu postoji oko 260 vrsta. Na žalost, ove nadasve posebne i zanimljive životinje u posljednje se vrijeme suočavaju sa sve bržim izumiranjem.

Kako bi se osvijestio ovaj problem te se istaknula važnost njihove zaštite već se više od deset godina diljem svijeta obilježava Svjetski dan kornjača. Tim povodom vas pozivamo da posjetite Zoološki vrt grada Zagreba u nedjelju 25.5.2014. od 11 do 18 sati kako bismo zajedno proslavili Dan kornjača.

Tijekom posjeta Zoološkom vrtu posjetitelji će imati priliku upoznati stručnjake s web stranice www.kornjace.com te saznati sve o našoj najpoznatijoj kopnenoj kornjači - čančari. Može li se čančara držati kao kućni ljubimac, po čemu se razlikuje od ostalih kornjača, čime se hrani, je li zaštićena te mnoge druge stvari o ovoj zanimljivoj vrsti možete iz prve ruke čuti od ovih stručnjaka, a kornjačoljupci moći će i dodirnuti jednu od naših čančara.

Za najmlađe posjetitelje, Hrvatsko herpetološko društvo – Hyla pripremila je radionicu „Quilling“ od 12 do 16 sati.

Odlučite li se za subotu ili nedjelju za posjet Zoološkom vrtu sigurno ćete upoznati zanimljive životinje, saznati pokoju informaciju, a možda i odigrati koju edukativnu igru. Vidimo se!

Dodaj datoteku:



jpg  Međunarodni dan kornjača.jpg (93.10 KB)
935_537f87af85d37.jpg 640X379 px

jpg  DSC03357.jpg (167.88 KB)
935_537f8b670a16e.jpg 640X480 px

Pisano: 23.05.2014

Editirano od cuki1 on 23.05.2014 19:55:02
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MEĐUNARODNI DAN KORNJAČA 23.05.2014.
#2
Početni član
Početni član


See User information
pozdrav svima, nije bas a se snalazim na ovim stranicama, ali zanima me sljedece, kupila sam azijsku malu kornjaču 5 cm, u ducanu su rekli da je jos beba, 5 mjeseci. dva dana je bila mirna, danas treći dan podivljala, penje se po akvariju, skace s kamena kao da želi van....ne znam dali s njom nesto nije u redu ili se privkla pa je jednostavno živa

Pisano: 06.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MEĐUNARODNI DAN KORNJAČA 23.05.2014.
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo, moram ti ja odgovoriti, kada nitko nece. Tesko je reci kad se neznaju detaljnije okoline, Velicina smjestaja, hrana itd. U biti tvoja kornjaca se ponasa "normalno" koliko se to moze reci na osnovu ovoga sto si pisao/pisala (nemam pojma jesil musko ili zensko). Procitaj malo ovdje stvari u vezi drzanju kornjaca (smjestaj, hrana, rasvjeta itd ...)

Pisano: 09.06.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MEĐUNARODNI DAN KORNJAČA 23.05.2014.
#4
Početni član
Početni član


See User information
ma ima sve idealne uvjete, imam osjećaj da se igra, penje se pa skace u vodu, a koliko vidim najdrazi mu je grijač vode, pitala sam u ducanu kazu da je srena, nadam se da je tako.....

Pisano: 09.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum