NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






pocetak akvaterarijuma
#1
Početni član
Početni član


See User information
Novi sam clan foruma i pocetnik u akvateraristici. Imam u planu da uzmem vodenu kornjacu pa zelim da mi date Vase sugestije i predloge o vrsti i nacinu drzanja. Evo i nekih slika akvaterarijuma u pocetnoj fazi. DIY. Dimenzije su 50x30x20 d*s*v.

Dodaj datoteku:



jpg  IMG_20140220_225753.jpg (91.71 KB)
4299_530bc3b9a6f7c.jpg 800X600 px

jpg  IMG_20140224_223921.jpg (126.48 KB)
4299_530bc3ced0562.jpg 800X600 px

jpg  IMG_20140224_223946.jpg (121.49 KB)
4299_530bc3e7c53e4.jpg 800X600 px

Pisano: 24.02.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pocetak akvaterarijuma
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Prije nego sto se upustis u kornjace trebas biti svijestan sljedecih stvari. Na podrucju Crne Gore se mogu nabaviti samo kornjace vrste Trachemys scripta. Kada kupujes tu mladu kornjacu u pet shopu ona je 3 cm duzine, međutim uz pravilnu brigu ta vrsta u nekoliko godina dostize veclicinu od 20-ak cm. Dakle, tvoj trenutni smjestaj ce za takvu zivotinju biti dovoljan maksimalno sljedecih godinu dana i tada ces trebati veci smjestaj. Kada zivotinja skroz odraste trebat ce joj akvarij dimenzija npr. 150x50x50 cm, 375 litara (a moze i vrtno jezerce ako imas vrt). Ako u buducnosti nisi spreman izdvojiti toliko prostora za smjestaj (koji osim svega ostalog nije niti jeftin) onda je bolje da uopce niti ne nabavljas kornjacu jer ce se u pogresnim uvjetima zivotinja muciti skupa s tobom. Jos jedna stvar koju trebas imati na umu je da su ove kornjace u stanju zivjeti 30-40+ godina, dakle to je ljubimac za "cijeli zivot". Dobro razmisli o svemu, ako imas ukucane vidi da li se i oni slazu s time koiko dugo ta zivotinja zivi i koliko prostora i novaca zahtijeva. Odlicno je sto si se prije same nabave odlucio raspitati o svemu, vecina ljudi koji dođu na ovu stranicu i forum prije nabave kornjacu bez ikakvog znanja o njihovim potrebama i cinjenicama koje cine kornjace dosta komplicirnim ljubimcima.

Ako se odlucis za kornjacu također razmisli i o tome da je ne kupujes, vec da udomis odbacenog ljubimca. Svake godine na tisuce kornjaca biva odbaceno od vlasnika zbog gore navedenih problema. Na taj nacin po pitanju zivotinje prođes besplatno i ucinis dobro djelo.

Sto se tice tvog smjestaja on je dakle dovoljan za mladunca do godine dana starosti. Razinu vode bi trebao podici do barem nekih 10-12 cm dubine. Od opreme moras nabaviti akvarijski grijac, filter, lampu za grijanje kopna, te UVA-UVB rasvjetu za gmazove kalo bi kornjaca u tom akvariju imala osnovne uvjete za zivot. U vezi smjestaja obavezno procitaj sljedeci clanak, unutra su pokrivene osnove sto sve trebas od opreme, nacin slaganja, te odrzavanje: Smjestaj za vodene kornjace

Ovdje imas vise detalja o samoj vrsti koju ces najvjerojatnije nabavljati:

Crvenouha, žutouha i trostova kornjača

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Citaj sto vise i slobodno pitaj se sto ti nije jasno

Pisano: 25.02.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pocetak akvaterarijuma
#3
Početni član
Početni član


See User information
Da li je neophodna UV lampa od samog pocetka ili se moze privremeno koristiti neka druga ? I sta mislite o UV lampama koje se mogu potapati u vodu a lijepe se na zid akvaterarijuma , to sam danas cuo u pet shopu ? I takodje su mi pokazali lampi koja na sebi ima i UV svetlo i obicno svetlo ? Sto se tice hrane u pet shopi imaju racice i neku ribu kao vestacka hrana , sta mislite o tome ? mada cu se ja narvno pridryavati one ishrane koju ste mi poslali na onom sajtu ? unaprijed hvala :)

Pisano: 26.02.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pocetak akvaterarijuma
#4
Početni član
Početni član


See User information
Da li poznajete nekog ko bi poklonio kornjacu tj zelio bih da udomim neku pa ukoliko znate nekog ko to zeli ili imate neki link o tome mozete mi ovde javiti ?

Pisano: 27.02.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pocetak akvaterarijuma
#5
Početni član
Početni član


See User information
Moze li neko da mi okaci sliku uv lampe koja treba za akvaterarijum sa crvenouhom kornjacom da bi znao kako izgleda i sta da trazim ?

Pisano: 27.02.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: pocetak akvaterarijuma
#6
Za crvenouhe(Trachemys scripta elegans)/žutouhe(Trachemys scripta scripta)/trostove-Trachemys scripta troostii kornjace,UV rasvjeta je obavezna od samog pocetka.
Sve o rasvjeti ima na gornjem linku:Smjestaj za kornjace
Postoje UV stedne zarulje i UV neonke.Uz njih dodas spot zarulju da zagriju kopno jer ih sama UV stedna zarulja/neonka nemoze zagrijati na potrebnu temperaturu.
Treca vrsta je ta zarulja koja daje i toplinu i UV zrake u jednom.Naravno takve su zarule skuplje.
Slike zarulja su samo primjer...proizvodaca/modela/jacina/duzina ima jako puno.
Znaci kornjaca mora imati UV(UVA+UVB)+toplinu-odnosno jedna od tri kombinacije...

Vjerojatno su ti govorili za UV sterilizaciju,npr:UV sterilizacija To za ove kornjace nije potrebno...

Racici i susena riba?Mozda je JBL Energil?Pa ova hrana je ok,ali isto kao i ostala komercijalna hrana dopuna prehrani...
U clanku o prehrani ima slika i marki dobrih proizvodaca...

Probaj ovdje naci neku kornjacu za udomljavanje,ako se odlucis za kornjacu kao kucnog ljubimca.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pocetak akvaterarijuma
#7
Početni član
Početni član


See User information
ok hvala :)

Pisano: 05.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pocetak akvaterarijuma
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ispricavam se, zbog updatea stranice doslo je do problema sa sadrzajem, pa onaj link Smjestaj za vodene kornjace za sada ne radi.

Evo novi link kojim mozes pristupiti tom sadrzaju, unutra su ti objasnjene osnove o smjestaju, ujedno i o UVA-UVB rasvjeti: LINK

Pisano: 07.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum