NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Upala pluca - Pomoc
#1
Početni član
Početni član


See User information
Novi sam na forumu, dosta sam citao na ovoj stranici o kornjacama i o njenim bolestima izmedju ostalog. Moja mala kornjaca koja je kod mene pola godine dobila je sudeci po svemu upalu pluca, u to vise nema sumnje po simptomima koje sam uocio.

Ja sam iz Sarajeva i zanima me ako ima neko upucen da mi napise ko je u Sarajevu najbolji veterinar sto se kornjaca tice ako je ikako moguce, a ja cu ujutro sam pocet zvat ove neke do cijeg sam broja dosao.

Ako neko ovo procita i zna odgovor na pitanje molim da mi sto prije odgovori da mogu reagovat na najbolji moguci nacin.
Hvala puno!

Pisano: 12.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala pluca - Pomoc
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Za pocetak bi bilo dobro da napises u kakvim uvjetima drzis kornjacu, koliko je velik akvarij i koju sve opremu imas, te kako si do sada hranio kornjacu?

Sto sve od simptoma kornjaca pokazuje da si siguran da se radi o upali pluca? S dijagnozom uvijek treba biti oprezan jer ne upucuje svaki simptom na istu bolest svakog puta. Vrlo je lagano pogrijesiti ako nekoliko simptoma nije jasno vidljivo.

Zatim je pitanje sto je uzrokovalo upalu pluca? Da li je kornjaca bila izlozena propuhu? Imas li slucajno klima uređaj u istoj prostoriji gdje ju drzis? Ako je problem nastao kod tebe treba otkloniti uzrok, no moguce je da vuce problem jos iz pet shopa.

Nazalost nemamo informacije o veterinarima koji lijece kornjace u Sarajevu, no savjetujem ti da pokusas pronaci veterinara koji lijeci male ptice i papigice. Takav veterinar bi trebao imati blaze antibiotike koji su prikladni i za lijecenje male kornjace. Malim kornjacama je moguce davati injekcije inzulinskom iglom u prednju nogu (injekcije se ne bi trebale davati u straznji dio tijela zbog negativnog utjecaja na bubrege). U svakom slucaju veterinar bi se trebao raspitati ako nikada nije radio s gmazovima.

U slucaju da ti je promaklo jako je vazno da kornjacu utoplis. Temperaturu vode podigni na 29-30 stupnjeva akvarijskim grijacem (ako vec nije dovoljno topla) i ono sto je jos vaznije osiguraj da temperatura zraka i kopna bude 35 stupnjeva lampom za grijanje. Jer ako ce kornjaca udisati hladniji zrak od vode stanje bi se moglo pogorsati ako se doista radi o upali pluca.

Pisano: 12.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala pluca - Pomoc
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na informacijama, uglavnom da javim kornjaca je ozdravila nasli smo dobrog veterinara, vodili smo je na injekcije i mozemo reci da je terapija bila 100 % uspjesna. Kornjacica je opet pravo zivahna, apetit joj je porastao, nema vise nikakvih zvukova niti pliva u stranu :)

Pisano: 26.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala pluca - Pomoc
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je da si uspio izlijeciti kornjacu!

Ako mozes napisi nam o kojem se veterinaru radi kako bi u buducnosti znali uputiti clanove iz Sarajeva kod njega.

Pisano: 27.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala pluca - Pomoc
#5
Početni član
Početni član


See User information
Na njihovoj stranici pise i kontakt telefon i lokacija.
Evo stranica: http://www.vetlife.ba/

Pisano: 27.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Upala pluca - Pomoc
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na informaciji, siguran sam da ce pomoci nekome u buducnosti!

Pisano: 30.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum