NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






KOPNENE KORNJAČE
#1
Početni član
Početni član


See User information
Molim Vas pomoć!!! Suprug je pronašao sičušnu čančaru na parkingu firme u kojoj radi, daleko od ikakve zelene površine. Ne znamo kako je tamo dospjela, jedino što nam pada na pamet je da je ptici ispala iz kljuna u letu. Malena je ko cvijet maslačka. Kornjačica je u lošem stanju, teško se kreće i samo u krug na mjestu. Oke drži stalno zatvorene , a lijevo joj suzi. Ništa ne jede i ne pije. Šta da radim? Molim Vas pomozite mi da je spasim!

Pisano: 17.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KOPNENE KORNJAČE
#2
Početni član
Početni član


See User information
Oklop joj nije oštećen. U međuvremenu se je počela normalno kretati. I otvorila je desno oko, lijeveo i dalje ništa. Na lijevoj nogici ima isto neku ozljedicu, ali mi se ne čini ništa strašnoga. Kako ništa ne jede, sada već treći dan, odnjela sam je veterinaru da je pogleda. Rekao je da ju je očito nešto ili napalo ili ptica kljucnula u nogicu i po oku. Čini mu se da će lijevo okeco izgubiti. Nogicu su joj počistili. Jedini savjet koji sam dobila da je držim na suncu da se ugrije. I da se nadam da će uskoro početi jesti. Kako mi je to slaba uthjeha molim vas (koji imate iskustva s kopnenim kornjačama) za dodatni koji savjet.
Kornjaču sam smjestila u plastično dno kutije za hrčke, samo sam joj maknula gornju plastiku da bude na suncu. Napravila sam joj i hlad ukoliko se zeli skloniti sa sunca (drvena kutijica).Na dno sam stavila zemlju i usitnila vlati trave da se lakše kreće. U razini zemlje sam stavila posudicu s vodom- poklopac od staklenke - da ne bude preduboko, da mi se još ne u topi. Za hranu sam joj dala list zelene salate - nasjeckala da lakše jede, maslačak, rajčicu, naribala jabučicu, ali ništa nije upalilo.
Kornjačica se nalazi u Zagrebu.

Pisano: 17.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KOPNENE KORNJAČE
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Znaci kornjaca je nađena u Zagrebu? Da li si sigurna da se radi bas o kopnenoj (cancari): LINK? Ako je nađena na podrucju Zg. logicnije bi bilo da se radi o maloj barskoj kornjaci: LINK jer cancare nisu prirodno nastanjene na podrucju Zg. Ali u svakom slucaju je moguce da se radi o potomku kornjaca koje su ilegalno dovezene sa mora u Zg.

Cancara (pa i barska kornjaca) je strogo zasticena vrsta u Hr. tako da bi bilo najbolje kornjacu predati u ovlasteni azil za divlje zivotinje gdje ce dobiti potrebnu veterinarskiu skrb. Mozes ih kontaktirati telefonski i oni ce u sto kracem roku pokupiti zivotinju: www.awap.hr
Po zakonu ne bi trebala zadrzati tu kornjacu kao ljubimca.

Improvizirani smjestaj je za sada ok dok je mala i dok nije vani jako toplo.
Sto se tice prehrane, zelena salata, rajcica, jabuka...opcenito voce i povrce nisu adekvatna hrana za cancaru. Ona treba jesti isklucivo divlje bilje: LINK

Pisano: 17.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KOPNENE KORNJAČE
#4
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na odgovoru.

Veterinar mi je potvrdio da je čančara, i sam se je čudio kako ona ovdje.
Hvala na savjetu, da znam šta dalje.

Pisano: 17.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KOPNENE KORNJAČE
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
I sta je bilo s kornjacicom? Nadam se da ce biti dobro.

Pisano: 19.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum