NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






akvarij.pomoć
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima,

Imam kornjaču, barsku, nalazi se u staklenom akvariju. Kako živim u stanu (u kući) dok ne smislim način kako da u dvorištu napravim ljetno stanište za nju, molio bih vas ideju kako da joj priuštim za vrijeme ovih toplijih dana veći boravišni prostor.

Za sada ju puštamo po balkonu da se šeta ali me muči kako da joj napravim što jednostavnije da ima mogućnost ulaska u vodu kada zaželi a ne da kao sada moram paziti da ju svakih par sati stavim u vodu, jer neznam koliko smije biti izvan vode.

Imam neku ideju ali bih volio čuti i ostale.

Moaj ideja je da joj kupim plastični akvarij koji ima izlaz na "kopno", gornji dio akvarija (poklopac) maknem i u nastavku tog "kopna" na neki način napravim produžetak kopna sa spuštanjem na pod balkona. Kupio bih 2-3 kvadrata umjetne trave da ima gdje biti.

Neznam koliko te kornjače smiju biti izvan vode. Moja se zavuče u kut balkona i zaspi, pa ju ja navecer zbudim i stavljam u akvarij. Ne znam da li može ostati van vode ili ne.

Zato bih joj htio za ove tople dane i mjesece napraviti veći zivotni prostor. Naravno, preko zime stakleni akvarij u kojem je sada ide u kuću na toplo.

Molio bih sve sugestije i ideje..

Unaprijed hvala

Pisano: 11.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: akvarij.pomoć
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Za pocetak je pitanje sto tocno mislis pod barskom kornjacom? Mislis li opcenito na neku vrstu vedene kornjace kupljene u pet hopu ili bas na Emys orbicularis: LINK
Ako se radi o Emysu uzetom iz prirode tu kornjacu ne smijes zadrzati jer se radi o strogo zasticenoj vrsti.Trebao bi je vratiti u prirodu na mjesto gdje si je nasao, a ako zelis kornjacu mozes preko naseg oglasnika udomiti kucnog ljubimca kojeg nitko ne zeli.
Koliko je ta kornjaca uopce velika?

Vodene kornjace vecinu vremena moraju boraviti u vodi. Kada izvadis kornjacu na suho bez da ona ima mogucnost uci u vodu to je za nju jako stresno iskustvo i osjeca se jako ugrozeno, zato ti se staklno zavlaci. A opcenito neprestano navlacenje kornjaca po rukama i pustanje da hodaju po podu vodi do brojnih zdravstvenih problema. Kornjaca je gmaz koji treba imati svoje uvjete i mir, nacin na koji ti tretiras kornjacu za nju nije nimalo ugodan.
Kada ostavis kornjacu na balkonu cijeli dan također postoji opasnost da dođe do pregrijavanja, jer nakon sto je kornjacama dosta suncanja one ulaze u vodu kako bi se rashladile. Gmazovi se ne mogu znojiti i na taj nacin hladiti, sto je okolna temperatura visa njihov je metabolizam brzi, pregrijavanje vodi do srcanog udara. Do dehidraceje moze doci ako kornjacu ostavis cijeli dan na suncu.

Tako da bi trebao sloziti posten smjestaj sto prije, za pocetak sajetujem da procitas sljedeci sljedece clanke gdje mozes pokupiti brojne ideje:

Smjestaj za vodene kornjace

Ako ti nesto nece biti jasno slobodno pitaj!

Pisano: 13.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum