NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Pitanje u vezi grejaca
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovako da vas pitam kupio sam novi grejac za novi akvarijum grejac je JBL ProTemp S 300,i sad imam pitanje jedno danas sam primetio da mi se u ovom malom akvarijumu sto drzim kornajce trenutno posle 9 meseci grejac je naprso iz nutra ima mali rez na staklu i primetio sam da se u njemu nalazi voda i da nece lepo da greje i to su ga kornjace slomile a ni sam nenzam kako jer je bio dobro pricvrscen.Grejac je isti kao ovaj samo sto je od 25 w http://newseastar.en.alibaba.com/prod ... 1655/Aquarium_Heater.html

Pa me zanima kako da stavim grejac u novi akvarijum koji treba da stigne u subotu a, da se to ne desi opet i sa ovim novim grejacom JBL ProTemp s 300 jeste da on ima ovo plasticno sto ga cuva ali opet nisam siguran u to?????
I jedanoj i drugoj kornjaci oklop je dugacak 8cm.
Akvarijum ce da bude dimenzija 120x50x50

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi grejaca
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Evo ovde moze da se vidi raspored kako mi je stajo grejac pre 8 meseci samo sto sam ga posle pomerio skorz do dna posto su ga kornjace u dosta navrata pre toga gurale i na kraju ga odlepe od stakla. I onda sam ga spustio skorz do kraja da nemogu da idu ispod njega i guraju ga i od tada vise ga nisu pomerale i gurale ali su uspele nekako da ga slome .

http://www.kornjace.com/modules/newbb ... hp?topic_id=1721&forum=27

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pitanje u vezi grejaca
#3
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Ovako da vas pitam kupio sam novi grejac za novi akvarijum grejac je JBL ProTemp S 300,i sad imam pitanje jedno danas sam primetio da mi se u ovom malom akvarijumu sto drzim kornajce trenutno posle 9 meseci grejac je naprso iz nutra ima mali rez na staklu i primetio sam da se u njemu nalazi voda i da nece lepo da greje i to su ga kornjace slomile a ni sam nenzam kako jer je bio dobro pricvrscen.Grejac je isti kao ovaj samo sto je od 25 w http://newseastar.en.alibaba.com/prod ... 1655/Aquarium_Heater.html

Pa me zanima kako da stavim grejac u novi akvarijum koji treba da stigne u subotu a, da se to ne desi opet i sa ovim novim grejacom JBL ProTemp s 300 jeste da on ima ovo plasticno sto ga cuva ali opet nisam siguran u to?????
I jedanoj i drugoj kornjaci oklop je dugacak 8cm.
Akvarijum ce da bude dimenzija 120x50x50


Bok,
znači tek ćeš kupiti novi grijač?

Sumljam da je kod prvog grijača bio problem u kornjačama jer taj grijač(kao što si i naveo) ima plastičnu zaštitu.Teško da će ga kornjače razbiti.
Kako si postavio taj prvi grijač?

Znači on mora biti pod vodom-vidjeti ćeš oznaku Water Level Minimum.
Jer ako je u vodi do pola(što je bilo pretpostavljam u tvojem slučaju) pokvariti će se.
Može biti nakošen(ali pod vodom).

U novom akvariju grijač obavezno postavi da bude cijeli pod vodom(ili do oznake),jer će ti se opet pokvariti! (Vidi sliku).

*EDIT Sad sam vidio tvoju drugu poruku(poslao si ju dok sam pisao ovu).
Mislio sam da si na prvom grijaču imao zaštitu pa sam sumljao da su kornjače krivci...
Vidim na slikama da na starom grijaču nisi instalirao plastičnu zaštitu.
Na novom grijaču obavezno stavi zaštitu jer postoji mogućnost da kornjače opet razbiju grijač!

Dodaj datoteku:



jpg  Pravilna instalacija akvarijskog grija?a.jpg (43.95 KB)
1120_50a54b810beb0.jpg 320X320 px


Editirano od josip333 on 15.11.2012 21:22:40
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi grejaca
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ne, grejac je kod mene kuci stigao je danas a u subotu mi stize akvarijum,ovaj predhodni grejac je bio ceo potopljen u vodu ali ne ovako vertikalno vec horizontalno i moj prvi grejac nije imao plasticnu zastitu kao sto mozes da vidis gore na slici,A ovaj sad sto sam kupio Jbl Pro Temp s 300 ima plasticnu zastitu.

Ovo je slika grejaca koji sam imao pre
http://newseastar.en.alibaba.com/prod ... 1655/Aquarium_Heater.html
A ovo koji mi je sigo danas

http://www.aquashop.rs/Product-JBL-Pr ... aspx?gid=249&art=varianta

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pitanje u vezi grejaca
#5
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Ne, grejac je kod mene kuci stigao je danas a u subotu mi stize akvarijum,ovaj predhodni grejac je bio ceo potopljen u vodu ali ne ovako vertikalno vec horizontalno i moj prvi grejac nije imao plasticnu zastitu kao sto mozes da vidis gore na slici,A ovaj sad sto sam kupio Jbl Pro Temp s 300 ima plasticnu zastitu.

Ovo je slika grejaca koji sam imao pre
http://newseastar.en.alibaba.com/prod ... 1655/Aquarium_Heater.html
A ovo koji mi je sigo danas

http://www.aquashop.rs/Product-JBL-Pr ... aspx?gid=249&art=varianta


Stavio sam odgovor gore pod *EDIT (da ne zatrpavam bezveze temu)

Ukratko:Postavi zaštitu na novi grijač,instaliraj ga pravilno i naravno namjesti na pravilnu temperaturu.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi grejaca
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Vido sam tek posle edit kad sam malo bolje procito tvoju poruku,uz ovaj novi grejac sam dobio plasticnu zastitu i stavicu grejac isto horizontalno kao sto je i stajao podesicu temp oko 25,26 stepeni i nadam se da kornjace nece moci da ga polome i kasnije kad budu porasle kao sto su ovaj predhodni.

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pitanje u vezi grejaca
#7
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Vido sam tek posle edit kad sam malo bolje procito tvoju poruku,uz ovaj novi grejac sam dobio plasticnu zastitu i stavicu grejac isto horizontalno kao sto je i stajao podesicu temp oko 25,26 stepeni i nadam se da kornjace nece moci da ga polome i kasnije kad budu porasle kao sto su ovaj predhodni.


Dobro,nema problema.

Sasvim je dovoljno 25C.
Samo pazi na jednu jako bitnu stvar.
Temperatura zraka mora biti par stupnjeva toplija od vode.
Temperaturu zraka možeš zadržati poklopcem.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi grejaca
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znam za to jedino sto se bojim da opet ne polome grejac.
U predhodnom mom postu vezanom za smestaj pre nekoliko meseci kada sam teo da pravim veci akvarijum korni mi je preporucio ovaj grejac JBL ProTemp S zbog toga sam ga najvise i narucio pa se nadam da se njega nece moci tako lako da polome.

Evo bas ovde smo pricali o novom smestaju i opremi

http://www.kornjace.com/modules/newbb ... 7&viewmode=flat&order=ASC

Pisano: 15.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi grejaca
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Samo da pitam jos ovo dali ovaj grejac sto je napuko da izbacm iz vode on greje vodu ali dosta slabije ali je ipak greje vidi se da u njemu ima vode bar da izdrzi jos danas ,posto ovaj novi grejac nemoze da stane u akvarijum veliki je po duzini.
Pa sad bojim se ako izbacim ovaj grejac da im voda ne bude hladna i da se ne razbole a u isto vreme da ovaj grejac nepukne ili da se nesto desi posto ima vode u njemu,a znacli bi mi da izdrzi makar jos danas pa kolko greje da greje???

Pisano: 16.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi grejaca
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Novi grijac od JBL-a je puno kvalitetniji od tog starog i na to sve ima plasticnu zastitu tako da je stvarno tesko da ga kornjace razbiju.

Vazno je da pravilno rukujes grijacem, dakle stakleni dio treba biti u potpunosti pod vodom dok radi. Prije nego sto ukljucis grijac treba ga ostaviti da stoji u akvariju 15-ak minuta da poprimi temperaturu vode (inace bi se mogao orositi s unutrasnje strane). Kada iskljucis grijac iz struje također treba cekati 15-ak minuta da se grijac stigne ohladiti prije vađenja iz vode inace moze puknuti.

Sto se tice starog grijaca ako je ostecen savjetujem ti da ga vise ne koristis jer bi mogao biti opasan. Nikako nemoj gurati ruku u vodu dok je taj grijac ustekan u struju jer se preko tebe moze zatvoriti strujni krug, ozlijediti te i ubiti kornjace.

Pisano: 17.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum