NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Akvarij i to
#1
Početni član
Početni član


See User information
Evo imam baby žutouhu kornjaču evo sad će biti 2 mjeseca. Imam ju u onom plastičnom akvariju (znam da nije dobar, ali sam ga uredio, stavi kamenja, pijeska, kućicu i ima prostora za plivanje i jako je živahna, sad čak i izlazi na kopno preda mnom), pošto će mi uskoro krizma planiram dati većinu novaca na akvarij i potrebštine, pa sad molim vas recite mi koliko bi me iznosio taj trošak za ono među jeftinim, a opet sigurnim akvarijima i potrebštinama, jer mi roditelji nisu u financijskom procvatu.

Pisano: 02.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Troskovi izrade pravilnog smjestaja ovise o jako puno stvari, generalno o tome sto ti tocno zelis. Ukoliko planiras mali smjestaj koji ce kornjaci sluziti sljedecih godinu dana onda mozes racunati na trosak od nekoliko stotina kuna. Ako pak zelis smjestaj koji ce kornjaci sluziti do kraja zivota morati ces izdvojiti nekoliko tisuca kuna za njegovu izradu.

Predpostavljam da ciljas na prvu varijantu, trenutno srediti kornjaci postene uvjete za zivot.

Kornjacu mozes drzati u akvariju ili u velikoj, jeftinoj plasticnoj posudi. Cijena akvarija (samo staklo) dimenzija 60*30*30 cm je oko 150 kn. Ako zelis proci jeftinije mozes potraziti plasticnu kutiju za stvari slicnih dimenzija za duplo manje novaca.

Sljedece sto kornjaci moras srediti je pravilna rasvjeta. To ukljucuje obicnu spot zarulju za grijanje koju u ducanu za rasvjetu mozes kupiti za oko 15 kn, instalira se u obicno grlo pa ti a nju treba i odgovarajuca metalna lampa sa keramickim grlom (50-ak kn), a mozes si i za 20 kn sam napraviti lampu.
Također ti je potrebna UVA-UVB rasvjeta.
Najjednostavnija za instalaciju ti je UVA-UVB stedna zarulja (oko 200 kn), nju također instaliras u obicno grlo pa ti treba jos jedna lampa kao za spot zarulju (oko 50 kn.)
Druga varijanta UV rasvjete je mala UVA-UVB neonka za koju trebas imati poseban nosac (oko 60 kn), nju mozes napaviti po cijeni od oko 100 kn.

Također ti treba akvarijski grijac. Ako ce ti voda preko ljeta u smjestaju sama po sebi biti iznad 25 stupnjeva (ako nemas klimu) njegova nabava moze cekati i do jeseni. Najjeftini varijanta je kupiti neki mali kineski grijac od 25-50W po 70-ak kn za prvih godinu dana.
Također postoji mogućnost da si uzmes velik, posten grijac od 200-300 watta koji ce ti moci sluziti i u buducem velikom smjestaju (200-300 kn) da ne moras kupovati duplo.

I zadnje sto ti od opreme treba je filter. Za pocetak ti moze posluziti neki bolji unutarnji kojeg mozes nabaviti po kojih 200 kn.

Na slikama ispod kozes vidjeti jedan jeftin smjestaj koji kornjaci pruza sve sto joj je potrebno. Po mojoj procjeni takav smjestaj mozes napraviti za 500-600 kn. Naravno ako vec slucajno imas nekakvu posudu, lampe itd. mozes proci i jeftinije.

Javi sto si odlucio i napisi od kuda se javljas. Mogu te konkretno uputiti gdje mozes nabaviti sve navedeno po najpovoljnijim cijenama.

Dodaj datoteku:



jpg  P1000730_2 [800x600].jpg (104.37 KB)
427_4fa1b96e18806.jpg 800X600 px

jpg  P1000731_2 [800x600].jpg (109.19 KB)
427_4fa1b97ccee05.jpg 800X600 px

Pisano: 03.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#3
Početni član
Početni član


See User information
po meni i bolje rjesenje za mlade kornjace je gradjevinsko korito, 90l je 40-50kn a ta plastika je neuništiva i može se bez brige napunit do vrha..

evo slika kako je kod mene, malo neuredno ali funkcionalno, bar dok ga ne prerastu..

Dodaj datoteku:



jpg  Image12.jpg (142.11 KB)
1470_4fa2999cd3c5e.jpg 800X536 px

Pisano: 03.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#4
Početni član
Početni član


See User information
Pa da ciljam na tu prvu varijantu gdje bih joj sredio smještaj za godinu-dve max. Mislim da bi mi se više isplatilo to. Živim u Požegi, tako da probaj me uputiti :)

Pisano: 04.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: pero
Pa da ciljam na tu prvu varijantu gdje bih joj sredio smještaj za godinu-dve max. Mislim da bi mi se više isplatilo to. Živim u Požegi, tako da probaj me uputiti :)


Onda ti jedino mogu preporuciti web shopove. Prvo se raspitaj kakve su cijene u lokalnim pet shopovima, jer kada narucujes placas i postarinu...

Akvarij 60x30x30 cm: LINK1

UVA-UVB rasvjeta
Stedna (13W dovoljno): LINK2
Ili neonka (biras po duzini koja ti odgovara): LINK3

Akvarijski grijac
-Jeftiniji: LINK4 + plasticna zastita po izboru LINK5
-Kvalitetniji (vec ima zastitu): LINK6

Unutarnji filter (za 60x30x30 bi bilo dobro uzeti model 2010): LINK7

Pisano: 05.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#6
Početni član
Početni član


See User information
Hvala ti puno, jos samo jedno pitanje. Kad bi imao 2 kornjace, u ovom slucaju jednu, jel bi trebao akvarij vecih dimenzija?

Pisano: 10.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#7
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav. Spremam se nabaviti mošusnu kornjaču pa imam nekoliko pitanja. Češljam ovaj forum već danima i saznao sam gotovo sve što mi treba no ipak moram postaviti još nekoliko pitanja da budem siguran. Planiram kupiti akvarij dimenzija 100x40x40, no imam i manji 40x30x15.
Pošto će ona biti mala kad ju kupim dali je bolje da prvo bude u manjem akvariju ili joj to neće smetati?
Za akvarij tih dimenzija koji i kakav pošten filter bi trebao?
Ovdje je link od čovjeka koji prodaje akvarije i ima u ponudi neke filtere dal mi se to isplati uzimati ili ne?
http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-l ... akvari-240l-oglas-2476838

Pisano: 03.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Akvarij i to
#8
Citiraj:

Pisano od: Necromec
Pozdrav. Spremam se nabaviti mošusnu kornjaču pa imam nekoliko pitanja. Češljam ovaj forum već danima i saznao sam gotovo sve što mi treba no ipak moram postaviti još nekoliko pitanja da budem siguran. Planiram kupiti akvarij dimenzija 100x40x40, no imam i manji 40x30x15.
Pošto će ona biti mala kad ju kupim dali je bolje da prvo bude u manjem akvariju ili joj to neće smetati?
Za akvarij tih dimenzija koji i kakav pošten filter bi trebao?
Ovdje je link od čovjeka koji prodaje akvarije i ima u ponudi neke filtere dal mi se to isplati uzimati ili ne?
http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-l ... akvari-240l-oglas-2476838


Pozdrav,

Ne volim biti streber/zanovjetalo,ali u ovoj temi je rijec o zutouhoj kornjaci,a vase pitanje je oko mosusne.
Slobodno otvorite novu temu pa vam tamo odgovorimo...da se nebi ljudima pomijesalo kada budu citali temu

Lijep pozdrav.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvarij i to
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Necromec
Pozdrav. Spremam se nabaviti mošusnu kornjaču pa imam nekoliko pitanja. Češljam ovaj forum već danima i saznao sam gotovo sve što mi treba no ipak moram postaviti još nekoliko pitanja da budem siguran. Planiram kupiti akvarij dimenzija 100x40x40, no imam i manji 40x30x15.
Pošto će ona biti mala kad ju kupim dali je bolje da prvo bude u manjem akvariju ili joj to neće smetati?
Za akvarij tih dimenzija koji i kakav pošten filter bi trebao?
Ovdje je link od čovjeka koji prodaje akvarije i ima u ponudi neke filtere dal mi se to isplati uzimati ili ne?
http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-l ... akvari-240l-oglas-2476838


Pozdrav i dobrodosao na forum!

Da li planiras S.odoratus ili S.carinatus?

Za skroz malu kornjacu je vazno imati plitku vodu 10-15 cm i puno potopljenog granja, kamenja da se kornjaca moze penjati do povrsine po zrak. Mali akvarij koji imas je jako plitak ako ima samo 15 cm dubine. Mogao bi ti posluziti par mjeseci, ali kornjaci ce brzo postati pre plitak i pre tijesan, a tebi ce s obzirom na jako malu kolicinu vode biti tezak za odrzavanje. U mali akvarij slobodno mozes staviti grijac od 150W ili 200W (s plasticnom zastitom) kojeg ces moci koristiti u buducem akvariju, međutim na tako mali akvarij bi mogao biti problem instalirati velik filter koji bi mogao sluziti na buducem akvariju jer bi strujanje moglo utopiti kornjacu. Dakle trebao bi nabaviti neki mali unutarnji filter ili jako cesto mijenjati vodu.

Malu kornjacu mozes staviti i u velik akvarij ako ne stavis pre duboku vodu i ako ga adekvatno uredis. Financijski je najisplativije odmah kupiti posten smjestaj. Sto se tice filtera od kupovnih filtera su najucinkovitiji vanjski kanisterski filteri. Vecina tih filtera ima mogucnost smanjivanja protoka pa ga mozes smanjiti da ne nosi kornjacu. Da bi ti mogli preporuciti konkretan filter reci do kuda planiras puniti taj akvarij ubuduce, djelomicno ili do vrha (pa nadograditi)?

Filter o kojem je rijec u ovom oglasu je unutarnji pregradni filter. To su staklene pregrade zalijepljene u kutu akvarija kroz koje pumpa provlaci vodu (kroz medije). Da bi taj filter radio akvarij mora biti do vrha napunjen vodom tako da nije dobar za tvoj slucaj gdje barem na pocetku moras samo djelomicno puniti akvarij.

Ubuduce molim te otvaraj nove teme kako bi forum bio pregledniji.

Pisano: 04.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum