NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (2 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Filtracija jezera
#1
Početni član
Početni član


See User information
Zanima me je li potrebno filtrirati vodu u jezeru koje sam izgradio za kornjače? Dimenzije su cca. 1x2m, dubina 30, 60 i 100cm.

Naime, nakon otprilike 7 dana pojave se alge i voda je u potpunosti zelena. Ja bi htio da je voda uvijek bistra i zanima me na koji način mogu to postići.

Pisano: 03.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filtracija jezera
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Svakako bi trebao srediti nekakvu filtraciju inace ce ti jezerce jako brzo postati kaljuza i leglo komaraca. Najjednostavnije bi ti bilo kupiti vec gotov filter za jezera, no oni su cesto dosta skupi i malog kapaciteta. Bilo bi pametnije da si nabavis dobru pumpu i sam slozis filter.

Sto se tice zelene vode nju uzrokuju plutajuce alge. Rjesenje tog problema je nabava UV sterilizatora: LINK. Taj uređaj u sebi ima UVC lampu koja unistava DNK plutajucih algi, na taj nacin ih ubija i rjesava problem. Naravno tada ti je potrebna i dobra filtracija koja ce pokupiti otpad nastali od truljenja tih algi.
Postoje i razlicita sredstva koja bi trebala rijesiti problem zelene vode, no ne znam ti nista reci o njihovoj ucinkovitosti.

Da li ti je jezerce dobro ograđeno kako kornjaca ne bi pobjegla?
Svake godine nekoliko ljudi ostane bez kornjaca jer im pobjegnu iz jezera koje nije dobro ograđeno. Preporucam da oko cijelog jezera sagradis kavez radi sigurnosti kornjace.

Pisano: 03.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum