NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Novi sam pomoc
#1
Početni član
Početni član


See User information
Imam kornjacu (zutouhu) tjedan dana u onoj usranoj plastici sa palmom, planiram kupiti sto prije grijac, pravi akvarij, filter i izvor svjetlosti, ali imam par pitanjaca.

1. Zašto me kornjača izbjegava čim me vidi?
2. Zašto ju mogu hraniti kad je skrivena (tad se ne boji), a kad je na otvorenom ne mogu jer se boji?
3. Znam da nije životinja za maženje kao mačka ili pas, ali hoću li je ikada moći uzeti u ruke, a da se ne preplaši do srčanog?
4. Jel kornjača trbea biti na mirnome mjestu ili može biti u mojoj sobi gdje redovno ljudi dolaze?

Pisano: 15.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Novi sam pomoc
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Kornjace su po prirodi poprilicno plahe zivotinje. Kako si je tek nedavno uselio u novi smjestaj dozivjela je dodatan šok od promjene okoline i trebati ce joj vremena da se navikne. Kada kornjacu opet prebacis u novi akvarij trebati ces joj dati nekoliko tjedana da se navikne na nove uvjete na nacin da je sto manje uznemiravas. Mladunci u prirodi imaju brojne neprijatelje koji ih pokusavaju pojesti, a oklop im nije dovoljno razvijen i cvrst da bi im sluzio za obranu, zato se tvoja kornjaca sada preferira skrivati, tebe isto za sada gleda kao potencijalnog grabezljivca. S vremenom ce se kornjaca priviknuti na nove uvjete i plivati prema tebi svaki put kad te vidi jer ce te smatrati izvorom hrane. Kornjacu nikada neces biti u mogucnosti uzeti u ruke bez da se ona preplasi i buni sto je diras, to je jednostavno zivotinja za promatranje koja samo treba imati svoje uvjete i mir.
Ako ikako mozes akvarij smjesti na neko mjesto koje bas nije previse prolazno, npr. u kut sobe, sto dalje od vrata. Jer na pocetku dok se kornjaca ne navikne na ljude svaki put ce se bacati s kopna u vodu kada se netko previse priblizi.

Ako nisi procitaj sljedece clanke:

Smjestaj za vodene kornjace

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Pisano: 15.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum