NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
7 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Menjanje vode
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citam sad sad bas temu vezanu za bolesti kornjaca i vidim da su najcesce bolesti ociju.Pa da pitam jer imam akvarijum od 30l za 2 kornjace za sad je dovoljan kasnije cu uzeti veci.Pa da pitam dali je dovoljno da vodu menjam na svakih 15 dana odnosno na 2 nedelje ili trebam da im menjam vodu na svakih 7 dana.Imam unitrasnji filter Atman f301.

I da pitam dali bi bio dovoljan Akvarijum dimenizja 140 x 50 x 50 i debiljina stakla 10mm ili mora jos deblje staklo?

Pisano: 25.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Problemi sa ocima se javljaju kada drzis kornjace u jako maloj kolicini vode koja se brzo zasiti otpadnim spojevima. Tada dolazi do bakterijske upale ociju. Ti bi u svom akvariju od 30 litratra trebao mijenjati barem 2/3 vode jednom tjedno. U periodu od 15 dana se voda u tamo malom akvariju uz pravilnu prehranu mesom moze uzasno zagaditi.

Za odrasle kornjace se preporuca akvarij od barem 150 cm duzine, akvarij 150x50x50 cm je akvarij standardnih dimenzija koji se radi od stakla debljine 10 mm.

Pisano: 25.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da ali meni se uopste voda ne zaprlja ni malo bistra je dosta ne vidi se da je prljava uopste.

A izmet im uvek pokupim mrezicom.
A ja akvarijum od 30l moram stalno da vadim opremu i da vadim njih da bi ga ocisito to i nije toliko dobro za njih da se vade toliko iz vode non stop.
A jednom nedeljno im izvadim malo vode i stavim im cistu prokuvanu vodu a kad im menjam celu vodu onda im stavljam onaj preparat za unistavanje hlora.

Pisano: 25.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je voda mehanicki cista ne znaci da je kemijski cista. Otpadne tvari koje kornjaca stvara su pomijesane u samu strukturu vode kao kemijski elementi, ti ih ne mozes vidjeti golim okom a kornjaci mogu uzrokovati bakterijsku upalu ociju. Voda tek postane mutna i smrdljiva kada se prezasiti otpadnim spojevima, a vec prije toga moze doci do zdrastvenih problema kod kornjace.

Jako je dobro sto izmet skupljas mrezicom, u slucaju da ostane hrane u akvariju isto je pokupi da ne truli u vodi.
Ukoliko ovaj nacin na koji mijenjas dio vode jednom tjedno funkcionira nastavi tako, mozda uopce nije potrebno da svakadva tjedna vadis van cijelu vodu nego samo radis takve djelomicne izmjene. Ako si citao clanak o odrzavanju trebao bi biti upoznat sa pravilnim ciscenjem filtera. Vodu nije potrebno prokuhavati, samo u nju dodaj preparat po uputstvima.

Pisano: 27.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znam za to ja imam taj preparat za hlor,pa najbolje bi mi bilo onda da jednom nedeljno menjam 2/3 vode,pomocu creva da ne moram da vadim sve iz akvarijuma to mi je najlakse samo iskljucim uredjaje i menjam menjam vodu to mi je nekkao najlakse i najpametnije u tom slucajnu ne bi moro da vadim kornjace iz akvarijuma.
Filter im cisitm na 2 nedelje kad im menjam celu vodu onda im cisitm i filter.

Al trebalo bi mi crevo jedno koje moze da povuce vodu iz akvarijuma da ja ne vucem ustima jer je voda prljava kad bi imalo neko crevo za pumbicom koje ce da stvori pritisak to bi bilo najbolje.
I primetio sam sto kazes za izmet kad one izbace izmet idu dole pa ga njuse nesto :)

I sta mislis kori koliko ce da mi traje ovaj akvarijum od 30l otprilike kliko meseci ? :D

Pisano: 27.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
A jeli sta mislis da ne moram stalno da vadim i da cisitm ceo akvarijum naprimer dali bi mogo ovako da radim naprimer sad za vikend ocistim ceo akvarijm dobro pa onda kad prodje 7 dana uzmem pomocu creva izbacim 2/3 vode pa opet posle 7 dana izbacm 1/2 vode pa posle 7 dana opet izbacim 1/2 vode pa opet posle sedam dana izbacim 2/3 vode i na kraju 5 nedelju promenim celu vodu i ocistim ceo akvarijum,a naprimer filter da cisitm na svake dve nedelje sta mislis???

I ovako ne bi moro mesec dana da cistim ceo akvarijum.

Pisano: 27.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Znam za to ja imam taj preparat za hlor,pa najbolje bi mi bilo onda da jednom nedeljno menjam 2/3 vode,pomocu creva da ne moram da vadim sve iz akvarijuma to mi je najlakse samo iskljucim uredjaje i menjam menjam vodu to mi je nekkao najlakse i najpametnije u tom slucajnu ne bi moro da vadim kornjace iz akvarijuma.
Filter im cisitm na 2 nedelje kad im menjam celu vodu onda im cisitm i filter.

Al trebalo bi mi crevo jedno koje moze da povuce vodu iz akvarijuma da ja ne vucem ustima jer je voda prljava kad bi imalo neko crevo za pumbicom koje ce da stvori pritisak to bi bilo najbolje.
I primetio sam sto kazes za izmet kad one izbace izmet idu dole pa ga njuse nesto :)

I sta mislis kori koliko ce da mi traje ovaj akvarijum od 30l otprilike kliko meseci ? :D


Filter peri u staroj akvarijskoj vodi koju si izbacio iz akvarija kako bi ocuvao biolosku filtraciju.
Pogledaj da li u tvom pet shopu imaju "kinesko zvono za ciscenje dna". Ovaj prosireni dio sa resetkama na jednom kraju stavis u akvarij (njime usisavas dno), drugi kraj stavis u kantu koja se nalazi na podu ispred akvarija. Nekoliko puta stisnes ovu plavu pumpu i voda ti sama krene iz akvarija u kantu. Tu napravu mi je otkrio jedan clan ovog foruma, s njom cistim manje akvarije vec par godina i jako sam zadovoljan. Cak niti nije skupa: LINK
A inace ako imas obicno crijevo ne vodu vuci ustima, samo ga uredno smotas i potopis u akvarij na nacin da sav zrak izađe van, jedan kraj ostavis u akvariju,drugi izvadis iz vode i stavis u kantu i voda tece.
Mozes i crijevo prethodno napunit u kadi vodom, zacepit krajeve, jedan kra stavit u akvarij, drugi u kantu, otvorit krajeve i voda opet ide.

Taj akvarij je vec sada polako na knap ako su kornjace velike 5 cm, mislim da imas jos samo par mjeseci vremena. Odrzavaj ga redovito inace ces imati velikih problema sa higijenom vode, tako mala kolicina se dosta brzo zagadi.

Citiraj:

Pisano od: Lazar321
A jeli sta mislis da ne moram stalno da vadim i da cisitm ceo akvarijum naprimer dali bi mogo ovako da radim naprimer sad za vikend ocistim ceo akvarijm dobro pa onda kad prodje 7 dana uzmem pomocu creva izbacim 2/3 vode pa opet posle 7 dana izbacm 1/2 vode pa posle 7 dana opet izbacim 1/2 vode pa opet posle sedam dana izbacim 2/3 vode i na kraju 5 nedelju promenim celu vodu i ocistim ceo akvarijum,a naprimer filter da cisitm na svake dve nedelje sta mislis???

I ovako ne bi moro mesec dana da cistim ceo akvarijum.


Poanta promjene samo jednog dijela vode je ocuvanje bioloske filtracije, koja ti se stvara u filteru i podlozi. Kako ti nemas podlogu u akvariju spuzvica u filteru ti je glavni medij na kojem se stvarju bakterije. To je relativno mala povrsina pa postoji mogucnost da te bakterije nece stici preraditi sav stvoreni otpad i on ce ti se gomilati u akvariju. Ukoliko ti se voda uzasno zagadi do te mjere da pocne smrditi moras ju cijelu promijeniti. Probaj sa djelomicnim izmjenama ako ide, ako nece ici mijenjaj 90% vode tjedno.
Navedenim bakterijama steti svjeza vodovodna voda, kada ides svu vodu mijenjati i prati cijeli akvarij pobijes navedene bakterije. A tim bakterijama treba 2-3 mjeseca (uz djelomicne izmjene vode) da postignu svoj maksimalan broj tako da ti je besmisleno cistiti samo sa djelomicnim izmjenama ako ces nakon 5 tjedana ici pobiti sve bakterije...
Filter spuzvicu operi svaki tjedan u staroj vodi koju si izbacio iz akvarija, ne moras ju pre detaljno oprati.

Dodaj datoteku:



jpg  cistac dna 1.jpg (186.13 KB)
427_4f738942f3523.jpg 1024X683 px

jpg  cistac dna 2.jpg (63.54 KB)
427_4f73894f54145.jpg 1024X683 px

jpg  cistac dna 3.jpg (187.00 KB)
427_4f73895f64a4b.jpg 1024X683 px

Pisano: 28.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nema ovo crevo da se kupi kod nas,kod nas nema ni jedan normalan pet shop u banji svi su propali i nemaju nista.
o5 cu morati preko interneta da narucim al za pocetak cu da uzmem pa cu sa obicnom crevom da menjam vodu.
A celu vodu cu da menjam na svake 2 nedelje a 1 nedeljno cu da menjam 1/2 vode.

Pisano: 29.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
http://www.petmarket.rs/akvaristika/d ... odloge-gravel-washer.html

Ovo sam naso mogo bi ovo da narucim ovo bi zavrsilo poso sta mislis kori mozda je jos kvalitetnije nego ovaj kineski?

Pisano: 29.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Menjanje vode
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa ovakav usisavac si mozes i sam napraviti od crijeva i plasticne boce kojoj odrezes dno. Taj nastavak ti treba samo ako imas sljunak u akvariju. Ovaj Serin cistac dna ti nema rucnu pumpu nego moras vuci vodu ustima ili na ostale nacine koje sam opisao.

Pisano: 30.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum