NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Pozdrav svima
#1
Početni član
Početni član


See User information
Zdravo društvo, skoro sam se učlanio, pa rekoh da vam se predstavim.
Dobio sam bebu crvenouhu kornjaču za svoj rođendan, 31. decembra.

Kad sam bio klinac, imao sam 2 kornjače koje sam voleo najviše na svetu, i udomio sam još 3 koje su bile u očajnim uslovima, jednoj je atrofirala ruka, pa je ostala bez noktiju i skroz je bila zakržljala.
Sestra ju je nazvala Maza, i iako je veterinar rekao da nema šanse da joj izrastu opet nokti i prsti, nekim čudom su joj izrasli opet, valjda jer smo ih puno voleli i negovali.
Naučio sam da kornjače imaju karakter i da varira od jedne do druge. Neke su stidljive, druge samo gledaju kako da pobegnu, a neke su agresivne da krizu i hranu i prste i ukrase u akvarijumu.

Nažalost, zbog finansijske situacije nisam mogao da ih držim svih 5 u akvarijumu koji im priliči, pa kako su za 5 godina brzo porasle, morao sam teška srca da ih poklonim čoveku koji je imao odgovarajuće uslove za njih. Bio sam vezan za te kornjače više nego za svoje roditelje ili prijatelje.
Pre neki dan sam čuo od tog čoveka (vlasnika pet shopa) da je jedna uginula, a da su ove ostale nastavile da rastu.

Kada sam dobio malu kornjačicu pre dve nedelje, koju sam nazvao Kame (ima svega 3cm i akvarijum od nekih 30l), odlučio sam da ovu kornjaču zauvek zadržim i da joj pružim najbolje uslove za život...
Pošto još nisam skupio para za filter, grejač, i veliki akvarijum, menjam joj vodu svaki drugi-treći dan (prvo prokuvam, pa sačekam da odstoji jedan dan).

Pročitao sam dosta o bolestima, uslovima, ishrani, skoro svaki pedalj sajta (kako ovog, tako i redearslider.com) shvatio sam da kao dete nisam imao baš najbolje shvatanje o kornjačama i kako one nas doživljavaju, kao i da im nisam pružio onoliko dobru negu koliko sam mislio da im pružam (uglavnom zbog pogrešnih informacija od prodavca iz pet shopa koji je samo nalupetao gluposti da bi detetu uzeo što više para), ali sada imam 23 godine, pa se promenilo moje celokupno shvatanje.

Predstaviću ponašanje svoje kornjače koja je preslatka (postaviću i slike, na delu foruma koji je odgovarajuć za to), i hteo bih da vam se zahvalim za postojanje ovog sajta i da ima ljudi koji se brinu o svojim i tuđim oklopnim ljubimcima.

Ja ga oduži previše, ali eto.
Hvala vam svima i vidimo se na stranicama kornjace.com!
Jedna Ljubav

Pisano: 14.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav svima
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Vecina ljudi nazalost nije svijesna u sto se upusta kada prvi puta uzmu kornjace kao ljubimce i vrlo cesto se dogodi da se nakon nekog vremena ne mogu vise brinuti za njih. Jako mali broj ljudi koji kupi kornjace ih zadrzi do kraja, zivot ljudi se kroz nekoliko desetaka godina drasticno promijeni i kornjace cesto ne budu dio nekog buduceg plana.
U pet shopovima prodaju kornjace kao idealne ljubimce za djecu, a stvar je bas potpuno obrnuta - djeca i kornjace su uzasna kombinacija jer vecina djece se nije u stanju pravilno brinuti o kornjacama. Imam dvije crvenouhe vec 10-11 godina (sad sam star 21 godinu), svojevremeno sam prosao sve te probleme i na kraju zaglibio jako, jako duboko u uvom hobiju :)

Vjerojatno i sam vec znas da je tvoja kornjaca sada u dosta nezgodnoj situaciji bez osnovne opreme, pogotovo bez grijaca. Dok kornjace ne dođu u ruke novog vlasnika prođu mjeseci putovanja u uzasno losim uvjetima gdje ih se velik postotak razboli i na kraju ugine. Kako bi kornjaci sada pruzio priliku da dođe k sebi i sprijecio napredak eventualne bolesti koju nosi moras je obavezno drzati na toplome.
Sada za prvu pomoc iznad akvarija (kopnenog dijela) postavi obinu spot lampu/reflektoricu za grijanje. To moze biti i obicna stolna lampa, samo je vazno da uspije postici oko 30-35 stupnjeva na kopnu. Izbjegavaj provjetravanje prostorije, jer nagli pad temperature moze skroz unistiti kornjacu. Ako mozes griji prostoriju u kojoj trenutno boravi kornjaca malo jace nego inace. Akvarijski grijac nastoj nabaviti sto prije, mozes cak uzeti i neki jaci model kojeg ces moci koristiti i u buducem smjestaju da ne kupujes duplo kada ces mijenjati akvarij. Nakon sređenog grijanja dalje po vaznosti ide UVA-UVB rasvjeta, pa tek onda filtracija.

Citaj sto vise, i ako naletis na nesto sto ti nije jasno slobodno pitaj!

Pisano: 15.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav svima
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Kori, sutra idem da uzmem grejač, sada je baš hladno, a noću mi isključe grejanje, pa tako i voda spadne, a i svetlo joj isključim, tako da razumem da je loše.
oko 25 C voda, a oko 33 C kopno koliko sam shvatio.
uzeću i termometre za akvarijum i jedva čekam da joj napravim novi dom, već imam gomilu ideja, prečešljao sam ceo internet. =)

Hvala na dobrodoščici.

Pisano: 15.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav svima
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Flash

oko 25 C voda, a oko 33 C kopno koliko sam shvatio.


Kopno bi u idealnom slucaju trebalo biti dosta veliko i imati iznad jednog kuta spot lampu koja grije kut do 35 stupnjeva. Kornjaca si tada sama moze odrediti temperaturu suncanja primicanjem ili odmicanjem od kuta (spot lampe).

Pisano: 15.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum