NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Halp!!!!
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Mojoj crveouhoj kornjaci staroj otprilike 2.5 godine,zadnji deo oklopa je skroz omeknuo. Cuvam je u obrim uslovima sa svom opremom.prostranim kopnom,ali njen oklop u predeli repa se prosto savija.... Da li je to normalno...sta da uraim ako nije ????

Jos jedno pitanje smem li u vodu ubaciti one malecke recne ribice....ne za cuvanje nego kao hrana mojoj kornjaci....

Pisano: 24.07.2011
Janja
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nije normalno, ako imas mogucnosti sto cesce je izlaži suncu i pazi da joj je prehrana uz to u redu.

Pisano: 25.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
I da mozes joj ubaciti ribice to obozavaju, osobito dok ih same ulove.

Pisano: 25.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#4
Moderator
Moderator


See User information
Jel kornjača ženka ili mužjak?
U prirodi, u jezeru kornjači su hrana ribice, vodeno bilje, kukci....

probaj nabaviti sipinu kost, onu koja se daje papigicama za kljun ili pitaj na ribarnici
pola kosti stavi u vodu neka pluta, kornjača će to grickati, a to je isto dobro radi D vitamina i kalcija

Pisano: 25.07.2011

Editirano od cuki1 on 25.07.2011 12:08:38
Editirano od cuki1 on 25.07.2011 12:16:11
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Radi se o metabolickoj bolesti kostiju, glavni krivac je nedostatak pravilne UVB rasvjete. Ti kornjaci mozes davati koliko god hoces hrane sa kalcijem, ali to nece pomoci ako nemas pravilnu rasvjetu jer se taj kalcij jednostavno nece upiti u organizam kornjace!
Da bi metabolizam kalcija funkcionirao kornjaca treba vrsiti sintezu vitamina D3 suncajuci se pod UVB lampom.

Trebala bi sto je prije moguce nabaviti UVA-UVB neonku ili stednu zarulju. Ako ne mozes kupiti u svom mjestu mozes naruciti putem NS exotics: LINK

Kornjacu u ovoj situaciji bi svakako bilo dobro stavljati na suncanje pod pravo sunce. Međutim kornjaca mora imati mogucnost da se skloni u hlad i vodu jer ako se pregrije moze doziviti srcani udar! Najsretnija solucija bi bila privremeno preseliti akvarij negdje ispred prozora gdje ce kornjaca imati direktnu suncevu svjetlost (imaj na umu da staklo u potpunosti filtrira potreban spektar!) ili jos bolje sloziti kornjaci ljetni smjestaj u dvoristu ili na balkonu ako imas.

Sto se tice prehrane nabavi kvalitetne granule za kornjace Tetra ReptoMin, JBL Agil...uglavnom granule na kojima pise da imaju vitamin D3 u sebi. Također bi bilo dobro nabaviti vitaminske kapi za gmazove koje u sebi imaju vitamin D3.
Kornjacu također hrani sa zivim ribama koje si spomenula, te pilecim ili purecim jetricama. Iz jetra kornjaca moze vrsiti sintezu vitamina D3 suncajuci se pod UVB lampom i pravim suncem.

Pisano: 26.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Upravo sada kuvam kamenje, da bih ga stavila u korito i napravila kopno od njega.. Preko dana,kornjacu cu da stavljam u korito napolje, na prirodno sunce..... kupicu joj odgovarajucu lampicu sto pre.... Zanima me samo da li u to plasticno plasticno korito mogu da stavim vodu iz cesme posto nemam mogucnost toku veliku kolicinu vode da kuvam

Pisano: 26.07.2011
Janja
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Inace bas ne preporucam da se kornjaca svakodnevno seli radi stresa, ali s obzirom na okolnosti tvojoj kornjaci sada sunce moze najvise pomoci. Samo pazi da se ne pregrije!

Vazno je da voda koju stavljas kornjaci u sebi nema klora. Vodovodna voda ima klor u sebi tako da je trebas ostaviti 24 sata u sirokoj plitkoj posudi da klor ispari ili jos bolje koristiti sredstvo za pripremu vode koje trenutacno neutralizira klor i teske metale iz vodovodne vode (to je najprakticnije rjesenje). Nije potrebno prokuhavati vodu.
Ako voda iz cesme nije tretirana klorom i sigurna je za ljudsku uporabu mozes je koristiti za kornjacu bez ikakve pripreme.
Samo prilikom promjena pazi da je voda normalne temperature (oko 25 stupnjeva) da kornjaca ne dozivi temperaturni šok.

Pisano: 28.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Odlucila sam da kornjacu ni nocu ne selim u akvarijum ,cak sam i filter uglavila u korito,predvece cu samo korito prebaciti u sobu,bas zbog toh soka, a i jako joj prija rasprostrana sredina korita . Kupila sam i sredstvo za pripremanje vode.
Mislim da se kornjaca mnogo bolje oseca napolje ,sunca se i okop joj vec sada izgleda bolje... Hvala puno......
Imam jedno pitanje, nege na sajtu sam videla kornjace u bazenu. imam jedan takav bazen koji ne koristim,ali opet se kornjaca nocu mora unositi u sobu.... Jel je bolje da napunim i taj bazen , il je korito sasvim dovoljno ima oko 40-ak cm dubine a iz bazena bi je morala vaditi predvece i stavljati u akvarijum a iz korita ne .

Pisano: 28.07.2011
Janja
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Halp!!!!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako ti je to korito dovoljno veliko onda je drzi u tome. Koliko je kornjaca velika i kojih je dimenzija to korito?
Djecji bazen je super smjestaj za ljeto, no moras se pobrinuti da kornjaca ne moze pobjeci iz njega, te da ga ne moze probusiti. Ukoliko bazen ima nekoliko stotina litara (dovoljno je veliko da se preko dana ne pregrije, a preko noci ne izgubi svu toplinu) kornjaca u njemu moze boraviti cijelo ljeto.

Pisano: 29.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum