NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Nateklina na vratu
#1
Početni član
Početni član


See User information
Moja vodena kornjaca stara je godinu dana, redovno joj se menja voda, dobija racice i povremeno mleveno mesto kao hranu.

Pre dva dana pojavila joj se nateklina u donjem delu vrata, slicno kao kada su im oci inficirane: dakle ista boja koze samo malo bledje. Od tada je nervozna, lupa po akvarijumu, jede, ali malo manje i sporije.

Da li znate kako da joj pomognem?

Pisano: 28.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo članke o bolestima pa si pogledaj.
http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=2


Mljeveno meso ne davaj nikako jer postoji opasnost od gušenja, račići trebaju biti samo dopuna prehrani.

Pisano: 28.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#3
Moderator
Moderator


See User information
Bilo bi dobro d postaviš sliku, da vidimo da li je to neprobavljena hrana u "grkljanu" ili je neko vanjsko oštećenje, nazovimo to tako

svakako da za kornjaču niti jedno nije ugodno

Pisano: 29.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Elly
Moja vodena kornjaca stara je godinu dana, redovno joj se menja voda, dobija racice i povremeno mleveno mesto kao hranu.

Pre dva dana pojavila joj se nateklina u donjem delu vrata, slicno kao kada su im oci inficirane: dakle ista boja koze samo malo bledje. Od tada je nervozna, lupa po akvarijumu, jede, ali malo manje i sporije.

Da li znate kako da joj pomognem?


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Kupovna hrana ne moze biti glavna hrana kornjace, a mljeveno meso nije uputno niti cak povremeno davati. Kako bi trebala izgledati pravilna prehrana tvoje kornjace mozes pronaci ovdje:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Koliko je kornjaca trenutno velika i kojih je dimenzija smjestaj u kojem je drzis? Sto sve imas od opreme (grijac, lampu za grijanje, UVA-UVB rasvjetu, filter)?

Preporucam ti da procitas sljedece clanke i ispravis eventualne greske u drzanju:
Smjestaj za vodene kornjace

Slika same natekline bi bila najbolja za tocno utvrditi ocemu se radi, no to mi sve nekako zvuci kao upala uha. Pogledaj ovu sliku pa reci da li je to to:

Smanjena slika

Pisano: 29.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#5
Početni član
Početni član


See User information
Kliknite na sliku.

Smanjena slika

Evo slike, nisam mogla da je uslikam bolje, nadam se da cu po danu bolje uhvatiti. Ne mogu reci u kakvim je uslovima zivela, ja je imam tek nekoliko dana jer ju je prethodni vlasnik hteo odneti u zoo vrt. Za sada ima stakleni akvarijum sa nekim travkama i mostom gde se penje kada zeli na suvo. Nisam dobila filter, planiram ga uzeti ovih dana...

Hvala na svim savetima, sve sam procitala i ispraticu uputstva za gajenje...

Jedan je veterinar dolazio i rekao da joj stavim Gentamicin mast, da li je to u redu ako je upala uha? On ne zna sta je, ali koliko vidim na slici lici na to.

Pisano: 29.03.2011

Editirano od Kori on 03.04.2011 18:38:43
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#6
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Citiraj:

Pisano od: Elly
Moja vodena kornjaca stara je godinu dana, redovno joj se menja voda, dobija racice i povremeno mleveno mesto kao hranu.

Pre dva dana pojavila joj se nateklina u donjem delu vrata, slicno kao kada su im oci inficirane: dakle ista boja koze samo malo bledje. Od tada je nervozna, lupa po akvarijumu, jede, ali malo manje i sporije.

Da li znate kako da joj pomognem?


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Kupovna hrana ne moze biti glavna hrana kornjace, a mljeveno meso nije uputno niti cak povremeno davati. Kako bi trebala izgledati pravilna prehrana tvoje kornjace mozes pronaci ovdje:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Koliko je kornjaca trenutno velika i kojih je dimenzija smjestaj u kojem je drzis? Sto sve imas od opreme (grijac, lampu za grijanje, UVA-UVB rasvjetu, filter)?

Preporucam ti da procitas sljedece clanke i ispravis eventualne greske u drzanju:
Smjestaj za vodene kornjace

Slika same natekline bi bila najbolja za tocno utvrditi ocemu se radi, no to mi sve nekako zvuci kao upala uha. Pogledaj ovu sliku pa reci da li je to to:

Smanjena slika



Da, to je taj otok.

Pisano: 30.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#7
Moderator
Moderator


See User information
http://www.kornjace.com/modules/newbb ... .php?topic_id=756&forum=8

ovdje ti je dobro opisano, upala uha je apsces koji bi trebalo odstraniti kada sazrije

Pisano: 31.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Nateklina na vratu
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Elly
Kliknite na sliku.

Smanjena slika

Evo slike, nisam mogla da je uslikam bolje, nadam se da cu po danu bolje uhvatiti. Ne mogu reci u kakvim je uslovima zivela, ja je imam tek nekoliko dana jer ju je prethodni vlasnik hteo odneti u zoo vrt. Za sada ima stakleni akvarijum sa nekim travkama i mostom gde se penje kada zeli na suvo. Nisam dobila filter, planiram ga uzeti ovih dana...

Hvala na svim savetima, sve sam procitala i ispraticu uputstva za gajenje...

Jedan je veterinar dolazio i rekao da joj stavim Gentamicin mast, da li je to u redu ako je upala uha? On ne zna sta je, ali koliko vidim na slici lici na to.


To je definitivno upala uha. Trebala bi naci veterinara u blizini koji bi bio voljan pronaci informacije na internetu i izrezati van taj gnojni cep. Nazalost bilo kakvo mazanje ili kapanje nece pomoci zato jer je uho od kornjace unutarnje, potpuno zatvoreno.
Evo ti jos jedan clanak o tom problemu kojeg je napisala veterinarka koja je specijalizirana za gmazove:

Apsces srednjeg uha u poluvodenih kornjaca (pdf format, stranica 4)

Evo i o upali na nasoj naslovnici:

LINK

Ako mozes pokazi to sve svom veterinaru pa mozda on moze izvesti taj zahvat.

Pisano: 03.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum