NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Pozdrav!
#1
Početni član
Početni član


See User information
poz,

ja sam Marko iz Zagreba, imam jednu malu zutouhu, kod mene je oko mjesec dana, cca 4cm velika :)

Pisano: 19.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
pozdrav

Pisano: 19.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pozz ..

Pisano: 19.01.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobrodošao na forum, baš mi je drago da imamo ovakav "boom" novih članova.
Sretno!

Pisano: 25.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: hologram
Dobrodošao na forum, baš mi je drago da imamo ovakav "boom" novih članova.
Sretno!


I meni, baš mi je nedostajalo svakodnevno čitanje poruka na forumu :)

I dobrodošao!

Pisano: 26.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#7
Početni član
Početni član


See User information
bok..ja bih željela udomiti jednu malu vodenu ili kopnenu kornjaču (može i dvije)...imam veliko dvorište,malo jezerce i puno puno trave i cvijeća...zato molim ako neko želi dati kornjaču nek mi se javi...



P.S.oko vrste čemo se još dogovoriti

Pisano: 14.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Ubuduce molim otvori novu temu kada imas pitanje koje nije vezano za staru temu.

Za pocetak bi se trebala malo vise informirati o kornjacama, ne mozes kornjacu samo tako ubaciti u vrt. Prostor u kojem ce boraviti kornjaca mora biti dobro ograđen i zasticen. Kornjace ce u suprotnom pobjeci van iz smjestaja/vrta i vise ih nikada neces naci (jako cest slucaj).
Moras imati na umu da ce vodene kornjace pojesti ribe unistiti i bilje u tvom vrtnom jezercu. Sto si planirala sa kornjacama preko zime i od kuda se uopce javljas? Niti vodene niti korpnene kornjace ne mogu sigurno spavati zimski san u sjevernom dijelu Hr.
Nemoj brzati sa udomljavanjem kornjaca jer su one velika odgovornost, zive jako dugo (i do 120 godina ovisno o vrsti) tako da ces imati problem ako ti za par godina dosade.

Pisano: 15.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#9
Početni član
Početni član


See User information
oprosti nova sam tu pa nisam znala.

ja bih više voljela imati vodenu kornjaču ako je moguče.mislila sam da bi preko ljeta bila u jezeru(zagradili bi poseban kutak za nju),a kad zahladni smijestila bi u akvarij,gdje će imati brdaše na koje se mogu popeti.u cijelom akvariju će imati puno svijelta.nažalost dolazim iz najsjevernjieg grada hrvatske murskog središća.jako sam zaintereisrana za kornjaču pa mislim da mi nebi dosadila.usput ako mi predložiš koju vrstu bi ja mogla udomiti i neke stranice o toj vrsti (molim te da to bude mala kornjača,da ne naraste jako velika i da to budu dvije kornjače muško i žensko jer bi ih voljela razmnožavati)
a što se tiče odgovornosti nema problema jer sam imala mačku i psa a ja bi htijela životinju koja će trebati manje pažnje.

Pisano: 16.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozdrav!
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za udomljavanje cas naci jedino standardne pet shop vrste, najvjerovatnije Trachemys scripta scripta (zutouha), Trachemys scripta troostii (troostova) ili Trachemys scripta elegans (crvenouha). Preko 90% sadrzaja ove stranice i foruma je posvecen upravo brizi za te tri podvrste jer se najcesce drze i briga za njih je identicna.
U prosjeku narastu oko 20 cm. S obzirom da ih planiras drzati u vanjskom jezercu trebala bi uzeti odrasle zivotinje jer mladunci cesto stradaju ili jednostavno nestanu kada ih ubacis u vanjsko jezero. Jezero svakako mora biti dobro ograđeno kako ne bi mogle bjezati.
Sto se tice razmnozavanja te vrste se u zatocenistvu ne bi trebale namjerno razmnozavati jer se masovno razmnozavaju na farmama kornjaca u SAD-u. Kada prerastu akvarije vlasnici ih bacaju u prirodu i time rade veliku ekolosku stetu. Iz tog razloga nije eticno razmnozavati ovu vrstu kornjaca jer ih je trenutaco tisuce bez doma i brojne drzave poduzimaju mjere da ih se rijese. Ako zelis vise kornjaca udomi vise komada, nemoj ih razmnozavati. Citaj sto vise i pitaj sve sto ti nije jasno, ima jos puno toga sto bi trebala znati prije nabave kornjaca.

Pisano: 21.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum