NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






neonka
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
da li je problem sto mi je neonka udaljena od kopna nejih 13,14 cm na najblizem mestu? stoji nakrivljena. ovde sam procitao da bi trebalo oko 30 cm da bude udaljenost pa me zanima da li je to problem...

Pisano: 22.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A koliki je postotak UVB zracenja te neonke? 2%, 5%, 8%, 10%?
Ako je koncentracija zracenja pre jaka i zivotinja se ne moze skloniti od zracenja moze doci do foto-kerato konjuktivitisa.

Pisano: 23.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
10% je, neonka stoji nakrivljena znaci njena udaljenot od zemle ide od npr 15 do 45 cm.. Tako mi je najlakse da stoji sto ne znaci da ne mogu da promenim ako treba.. Recite da li treba i kako. Stvar je sto mogu da podesavam tu najamnju udaljenost bez vecih problema... Ne mogu da stavim neonku da mi bude npr cela na udaljenosti od 30 sm jer je veca od terarijmuma trenutno. Za 10 dana dobijam Kutiju od iverice velicine 120x60 pa cu je moci taviti na 30 ali do tada ne mogu... Mogu ja stviti da bude i najmanja udaljenost na 30 ali ce to biti svega par cm duzine svaki sledeci cm je na vecoj... Ako ste me razumeli recite kako da stavim i nema problema :)

Pisano: 23.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne vjerujem da ce u tih 10-ak dana biti problema, pogotovo kada cijela neonka nije na 15 cm udaljenosti.

Pisano: 23.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
da li je bolje da neonka bude na 40 ili na 15? Posto pise da treba 30 da bi svetlo moglo da stigne...

Pisano: 24.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mislim da nije bas pametno 10.0 staviti na samo 15 cm.

Pisano: 25.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Podigni dno terarijuma za tih desetak dana.

Pisano: 25.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
ovih dana sam nalazio razne sajtove o kornjacama... i na nekoliko njih se preporucuje da neonka bude sto bliza kornjaci. na jednoj stranici kaze da ne bi smela da bude dalje od 20 cm da bi uticaj neonke bio dobar... Moja neonka je sada na 30 cm kako ste mi vi rekli. E sad zanima me sta mislite o tome da priblizim neonku kornjaci :).. Neonka mi je 10 % UV zracenja...

Pisano: 10.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nazalost ne isijavaju sve neonke deklarirani postotak UVB zracenja i njihov ucinak se smanjuje kako stare. Zato mnogi kazu da se neonka treba staviti blize nego sto kaze deklaracija. Međutim u slucaju da je postotak zracenja kako treba priblizavanjem lampe je moguce izazvati foto-kerato konjuktivitis. Također treba imati na umu da su tvrtke koje proizvode rasvjetu za gmazove pod stalnim pritiskom da proizvedu sto kvalitetniju i bolju lampu jer sve vise hobista ima UVB metre i provjeravaju kvalitetu pojedinih lampi. Tako da cesto isti proizvodi razlicitih generacija imaju razlicite karakteristike. Neke imaju pre malo zracenja, neke imaju opasno visoke koncentracije zracenja, neke imaju pogresne valne duljine UVB-a itd. Za nas koji se ne razumijemo do te razine u rasvjetu za gmazove i ne posjedujemo UVA-UVB metre sigurnije je pratiti pravila za udaljenost jer ona ipak pruzaju neku sigurnost u slucaju da nesto nije u redu sa lampom. Ako te zanima vise o sve tome najpoznatija stranica koja se neovisno bavi testiranjem lampi za gmazove je www.uvguide.co.uk

Pisano: 10.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: neonka
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
Ima dosta teksta moram naci gde se nalazi na kom rastojanju treba drzati itd... U svakom slucaju moram uzeti Luckyreptile sto pre :)

Pisano: 10.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum