NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Sera dodaci ishrani
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Hocu da nabavim sera dodate ishrani za kopnene kornjace... sadrze razlicite vitamine i minerale potrebne kornjaci. Zanima me da li neko zna nesto o tom proizvodu.

Pisano: 22.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bespotrebni su dodaci prehrani osim Kalcija, a čak ti ni kalci ne treba ako joj je raznovrsna i redovita prehrana.

Pisano: 22.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vrsti Testudo hermanni je u zatocenistvu jako tesko priustiti raznoliku prehranu u pravom smislu rijeci jer im se kroz godinu dana u prirodi na meniju zna naci i do 200 vrsta bilja.

Trebas napisati o kojem se konkretno proizvodu radi jer ih ima vise. Neki preparati sadrze previse fosfora, pa od njih ima vise stete nego goristi. Vazno je da omjer kalcija i fosfora bude 4:1 ili da fosfora uopce nema.

Pisano: 23.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
Javicu kad nabavim... Posto nema u prodaji skoro nigde pa sam narucio preko jednog pet-shopa...

Trudim se da kornjaca ima sto raznovrsniju ishranu ali znam da nije dovoljno...

cena je malo jace od 6e po bocici...

Pisano: 23.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
Uzeo sam sera reptimineral H kao dodatak ishrani za moju cancaru...

Pisano: 31.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sluzbeni opis na stanici je ovaj:

Sera Reptimineral H
Vitamin and mineral food additive for herbivorous terrarium animals.

•calcium
•phosphate
•amino acids
•trace elements

Bilo bi bolje da unutra uopce nema fosfora. Sada je jednino pitanje da li je omjer kalcija i fosfora pravilan. Omjer bi trebao biti negdje 4:1 (kalcij:fosfor). Ako ima previse fosfora organizam kornjace ce kalcij nadomjestiti na nacin da ga uzme iz kostiju kornjace sto ce uzrokovati piramidalan rast oklopa i stetiti organima. Ubuduce gledaj da uzimas sredstva koja samo sadrze kalcij i vitamine, recimo ovako nesto: LINK

Pisano: 03.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
Kada citam sastav pise... Ca 67,340 mg
p 8,142 mg. Sto znaci da je odnos negde 8:1 u korist kalcijuma... Da li je to ok??

Takodje sam kupio Sera reptil hranu za kornjace Herbivor. I ona sadrzi bas male kolicine fosfora i kalcijuma. Tipa fosfor 1 % a kalcijum 2,5% ali sadrzi navodno dosta ostalih potrebnih vitamina itd. Ovu hranu koristim isto kao dodatak ishrani jednu ili 2 granulice dnevno koje prvo stavim u vodu da omeksaju i njih obicno pospem sa reptimineral h.

Po sastavu bih primetio da sve zajedno ima mnogo vise kalcijuma nego fosfora i da je odnos dosta bolji od 4:1..

Ako je odnos kalcijuma i fosfora bar 4:1 bitan onda ovi vitamini i nisu losi. Ali mi je hrana onda kriticna jer je odnos 2,5 :1 ali sto se tice hrane oni zajedno zauzimaju 3,5 % svega sto u njoj ima tako da je to bas malo za razliku od vitamina.

Sta mi preporucujes... Na hrani pise da ako se daje redovno u malim kolicinama dovodi do pravilnog razvoja kostiju i oklopa.

Pisano: 03.04.2011

Editirano od BojanF on 03.04.2011 19:57:18
Editirano od BojanF on 03.04.2011 20:06:55
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: BojanF
Kada citam sastav pise... Ca 67,340 mg
p 8,142 mg. Sto znaci da je odnos negde 8:1 u korist kalcijuma... Da li je to ok??

Takodje sam kupio Sera reptil hranu za kornjace Herbivor. I ona sadrzi bas male kolicine fosfora i kalcijuma. Tipa fosfor 1 % a kalcijum 2,5% ali sadrzi navodno dosta ostalih potrebnih vitamina itd. Ovu hranu koristim isto kao dodatak ishrani jednu ili 2 granulice dnevno koje prvo stavim u vodu da omeksaju i njih obicno pospem sa reptimineral h.

Po sastavu bih primetio da sve zajedno ima mnogo vise kalcijuma nego fosfora i da je odnos dosta bolji od 4:1..

Ako je odnos kalcijuma i fosfora bar 4:1 bitan onda ovi vitamini i nisu losi. Ali mi je hrana onda kriticna jer je odnos 2,5 :1 ali sto se tice hrane oni zajedno zauzimaju 3,5 % svega sto u njoj ima tako da je to bas malo za razliku od vitamina.

Sta mi preporucujes... Na hrani pise da ako se daje redovno u malim kolicinama dovodi do pravilnog razvoja kostiju i oklopa.


Dodacu na ovo da sam odlucio da ne dajem hranu jer ne mogu da odredim sa sigurnoscu po sastavu odnos fosfora i kalcijuma i necu da rizikujem...

A da vitamini imaju Ca 148,654mg/kg a P 17,973 mg/ kg... Sto znaci da bi trebalo da je odnos 8:1 sto je valjda ok. Sad da li se i ti slazes da mogu da ih koristim? Ove vitamie mogu uvek da nabavim ovde u novom sadu i cena je prihvatljiva oko 6 e. bocica...

Pisano: 04.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Po onome sto je napisano za Reptimineral H to bi trebalo biti ok, međutim koliko je tome za vjerovati ne znam. Iz tog razloga trebas davati sto prirodniju hranu i sto manje se oslanjati na kupovne hrane i pripravke. Probaj sljedeci put od kolega terarista nabaviti cisti kalcij bez fosfora, trebalo bi biti dostupno. Svi proizvođaci tvrde da se od njihove hrane zivotinje pravilno razvijaju, no cinjenica je da komercijalne hrane trebaju samo sluziti kao poslastica ili hrana u iznimnim situacijama. Sad ce ljeto, instaliraj si tegle na prozore ili terasu i kreni s uzgojem, nema bolje i jeftinije hrane za tvoju kornjacu od pravog bilja.

Pisano: 05.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sera dodaci ishrani
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
Tako cu i da uradim... Sto se tice kupovne hrane prestacu da mu je dajem. Sto se tice vitamina dobijace ih u manjim kolicinama jer opet koliko god se ja trudio tesko da cu uspeti da ga hranim toliko raznoliko kao u prirodi... Raspitacu se i za te vitamine...

Pisano: 05.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum