NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Kopnene u PC-u
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
vidio sam ih po 800 kn +/- u pet centru i zanima me je li se isplati kupiti tamo ( zanima me zdravlje kornjača i starost, ako je netko bio sad nekad pa da mi kaže)

kada bi je kupio tamo, dobio bi papire za to? kao neka potvrda da je legalno?

koliko sam čitao o tome, kopnena mi ne predstavlja neki problem za držanje iako baš i nisam našao sve odgovore....

Pisano: 09.04.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne, ne isplati se uopce i osim toga bilo bi bolje da se ne potice prodaja ovih vrsta kornjaca tim putem. Testudo hermanni je kornjaca koja se barem u ljetnim mjesecima mora drzati vani pod pravim suncem a oni ih predstavljaju kao potpuno terarijsku zivotinju. Opcenito gmazovi kod njih nisu u najboljem stanju i vecina terarija ima instaliranu UVA-UVB rasvjetu iznad stakla i aluminijske mrezice sto znaci da zivotinje prakticki zive bez pravilne rasvjete tamo.

Dakle, Testuda mozes jedino uzeti ako imas vrt/terasu gdje ce kornjaca moci biti pod pravim suncem, inace je nije humano uzimati i drzati u terariju cijeli zivot, one doslovce zive od sunca. Također moras biti svjestan da za njih nije zdravo da zive samo na povrcu i da uopce jedu voce jer im to unisti probavne organe i onda uginu puno prije vremena u mukama zatajeja bubrega. A osigurati prehranu mediteranskog bilja i trava koji put nije tako jednostavno. Dobro razmisli i imaj na umu da te takva kornjaca komotno moze nadziviti :)

Osim navedenog pet shopa imas 2 puno bolje i jeftinije solucije.
Prva je da udomis kornjacu iz privatnog zooloskog vrta u Ruscici, makar za ovo nisam 100% siguran da li je i dalje aktualno. Tamo zavrse kornjace koje su zaplijenjene na granici prilikom sverca i vise ih nije moguce (zbog opasnosti mijesanja gena, prenosenja bolesti) vratiti u prirodu. Kontaktiraj ih pa pitaj: http://zoo-milec.comxa.com/

Ako bas zelis mladunca sa papirima za kojeg mozes biti siguran da je od prvog dana od kada se izlegao imao svu potrebnu brigu i njegu onda kontaktiraj obitelj Kanizaj iz Pule: http://uzgojkornjaca.com/
Njima je uzgoj kopnenjaka velika ljubav i hobij, i najveci su strucnjaci za kopnenjake u Hr. Cijene su i vise nego prihvatljive.

Pisano: 09.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
imam puno prostora u dvorištu tako da to nije problem...

za sada mi problem stvara jedino hibernacija preko zime:1, je li jedu tjekom hibernacije?
2,na koliko stupnjeva hiberniraju?
3,mjesta za hibernaciju osim frižidera?

veličina njenog boravišta?

konkretan popis prehrane ne mogu nigdje naći( znam za maslačak jedino)...

u biti jedino mi prehrana i hibernacija predstavljaju problem,
kada to sve saznam mislim da ću se moći odlučiti za kupnju....

EDIT: našao sam neke detalje o kornjačama na stranici boitelji Kanižaj tako da mi je sad gotovo sve jasno

Pisano: 09.04.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information

Pisano: 10.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
sad mi samo ostaje da se bacim na planiranje i posao, do početka ljeta mogao bi imati kornjaču....

Pisano: 10.04.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Slike me podsjećaju i mislim da sam bio čak u ZOO vrtu obitelji Milec. Davno je bilo, ali životinje su u predivnom smještaju i stanju.

Pisano: 10.04.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: korektur
imam puno prostora u dvorištu tako da to nije problem...

za sada mi problem stvara jedino hibernacija preko zime:1, je li jedu tjekom hibernacije?
2,na koliko stupnjeva hiberniraju?
3,mjesta za hibernaciju osim frižidera?

veličina njenog boravišta?

konkretan popis prehrane ne mogu nigdje naći( znam za maslačak jedino)...

u biti jedino mi prehrana i hibernacija predstavljaju problem,
kada to sve saznam mislim da ću se moći odlučiti za kupnju....

EDIT: našao sam neke detalje o kornjačama na stranici boitelji Kanižaj tako da mi je sad gotovo sve jasno


Odlicno ako imas dvoriste, to je sve sto ti treba.

Hibernacija je stanje potpunog mirovanja, kornjace se ukopaju u zemlju i smanje metabolizam na minimum sto znaci da ne jedu.
Zime na ovim prostorima su dosta jake tako da se ne preporuca da kornjacu ostavis da se sama ukopa u dvoristu nego ju trebas staviti u kontroliranu hibernaciju, podrum je obicno taman za te stvari. Vazno je da temperatura ne padne ispod 0, dakle treba biti oko 5 stupnjeva ili nesto vise. Ima jos detalja oko hibernacije, pripreme (praznjenje probave), vaganja da se vidi jel fit itd.

Kopnenjaci se za razliku od vodenih krecu u "2D" prostoru, stoga im treba dosta velika povrsina, recimo 150*200 cm bi bilo komotno kad vec imas prostora. Ograda/zid se mora protezati ispod zemlje da se kornjaca ne iskopa van, slike imas ovdje: LINK

Stanikic je sastavio popis bilja: Ishrana kopnenih kornjača (Testudinidae)
Ako ces uzimati od Kanizaja oni ce ti znati najbolje reci kako i sto.

Glavno je da imas volju, sve se da nauciti

Citiraj:

Pisano od: trachemys
Slike me podsjećaju i mislim da sam bio čak u ZOO vrtu obitelji Milec. Davno je bilo, ali životinje su u predivnom smještaju i stanju.


Pa ja se bas ne bi slozio, pogotovo kad je rijec o kornjacama. Bio sam tamo jedne zime i kornjace su sve bile vani, vodene u betonskim bazenima, kopnene se isto bas nisu imale prilike ukopati...

Pisano: 10.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ma ja imam prostora za 10x10 ako treba, sad ću to još malo proučiti pa ću krenut na slaganje....

Pisano: 10.04.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
@Kori rekoh bilo davno, pa se baš i ne sjećam, a svašta se moglo od tada promijeniti, ali ako tako kažeš valjda tako i je. Mene te kopnene sad jako privlače, a oko mene su ogromne livade i pašnjaci i predivni izvori sunca, čak bih si i jednu nabavio.

Pisano: 10.04.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kopnene u PC-u
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Problem je u tome sto gdje god pogledas kornjaca ima viska, tako je cak i u Zg. Zoo-u. Jednostavno je previse kornjaca odbaceno da bi im se mogla pruziti odgovarajuca briga, a osim toga uvijek ispadne da ono cega ima puno se manje cijeni, dok se za rjeđe zivotinje bolje brine.
No dobro, dosta off topica

Ako imate uvjete za kopnenjake samo naprijed!

Pisano: 11.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum