NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






'da li' / 'je li'
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Matrix-Cro
Pozdrav, Kori imam jednu kritiku na tvoje pravopisanje.Vidim da nastojis sto pravilnije pisati hrvatski, no vidim i da stalno u upitnim recenicama upotrebljavas "da li" to je u duhu srpskog jezika.Hrvatsko je "je li".

Pisano: 17.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dajte ljudi zar je to bitno?

Pisano: 17.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne znam da li je to istina, al' stvarno nije važno!

Pisano: 17.06.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jeste bitno, za onoga kome je bitno i ko tome pridaje važnost, ko je osetljiv na te stvari. Ne vidim ništa loše u ovom komentaru od @Matrix-Cro. Samo sam ga prebacio na pravo mesto u forumu. Meni je takođe bitan pravopis, al' ne i ovaj deo gramatike o kome govori matrix. Nije mi bitno ni korišćenje standardnog jezika u svakodnevnom životu, volim dijalekte sa ukusom... Ne vidim razliku između "da li" i "je li", te ne vidim što bi se priklonio jednoj od tih opcija, samo zato što su neki tamo lingvisti odredili... Meni je to kao da mi neko normira pizzu, mada ne volim pizze koje ne mogu da se "svare", pregorele i živog testa.

Pisano: 17.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ali ne potrebno je komentarisati kako neko govori, ako tom sto tako govori ne smeta, zar ne? I to je mogao da mu pošalje na privatnu poruku. Ja bas volim, npr. da ponekad ponešto kažem na jekvaici ili da kazem neku rec na hrvatskom, bas iz razloga kako bi se neke, kako da kažem, barijere prešle izmedju Hrvata i Srba i kako bi više prevazišli mržnju koja postoji izmedju ova dva po meni bratska naroda(iskreno baš me briga ako neko se naljuti, što sam ovo napisao, moje mišljenje), jer su nam isti koreni, slovenski.
Izvinjavam se što sam možda burno reagovao, ali mene te stvari pogadjaju i više mi je muka ratova, svih da izvinete sranja koja su se na ovim prostorima dešavala...

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Potpuno te razumem Toni, to je bilo i moje prvo viđenje, no nisam želeo brisati post, ovo je otvoren forum, dokle god se ne krše pravila. Možda je i namerna provokacija, pa zašto onda učestvovati u tome? Komentarisanje u temama koje su protiv pravila foruma ili nisu u duhu pravila, je takođe nepoželjno. Najviše bih voleo da posle posta od @Matrix-Cro nije bilo daljih komentara. Inače, volim pisati ćirilicom, pa opet iz obzira prema ljudima koji je ne čitaju pišem latinicom na forumu (po nekima je i to verovatno nepravilno). Је ли тако? :)

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Matrix-Cro
Pozdrav, Kori imam jednu kritiku na tvoje pravopisanje.Vidim da nastojis sto pravilnije pisati hrvatski, no vidim i da stalno u upitnim recenicama upotrebljavas "da li" to je u duhu srpskog jezika.Hrvatsko je "je li".


Nastojim sto pravilnije pisati kako bi me svi lakse razumijeli. Inace nisam netko tko obozava nas pravopis, stovise stalne izmjene mi vise idu na zivce i puno mi je drazi engleski kao jezik. Kako sam rođen i cijeli zivot zivim u Zagrebu (purger) u stvarnom svijetu govorim zagrebackim slengom, dakle pomijesano kajkavski i stokavski sa dosta germanizama. Kada je Tito prvi puta dosao u Zg. nas govor mu je bio smijesan i nerazumljiv. Da tako pisem na forumu to bi bio ocaj i dosta ljudi me ne bi razumijelo :) A ako dajem odgovor nekome iz Srbije koji put ubacim /srpska rijec ako znam da me clan bolje razumije.
A sto se tice ovog konkretnog slucaja nisam znao da to nije pravilno. Kroz osnovnu i srednju sam puno puta to napisao u zadacnicama pa mi nikad nije nitko prigovorio u vezi toga. U svakodnevnom govoru koristim dal' i jel' s tim da je jel' vise u kontekstu "A stvarno?". Jednostavno mi nije prirodno koristiti "je li", nadam se da te to ne smeta u velikoj mjeri.

Citiraj:

Pisano od: Toni90ns
Ja bas volim, npr. da ponekad ponešto kažem na jekvaici ili da kazem neku rec na hrvatskom, bas iz razloga kako bi se neke, kako da kažem, barijere prešle izmedju Hrvata i Srba i kako bi više prevazišli mržnju koja postoji izmedju ova dva po meni bratska naroda(iskreno baš me briga ako neko se naljuti, što sam ovo napisao, moje mišljenje), jer su nam isti koreni, slovenski.
Izvinjavam se što sam možda burno reagovao, ali mene te stvari pogadjaju i više mi je muka ratova, svih da izvinete sranja koja su se na ovim prostorima dešavala...


Dijelim tvoje misljenje, vecina mlade populacije nasa dva naroda stvarno nemaju razloga za mrznju vec je ona nametnuta od strane starijih generacija. Ali necemo sad o tome jer to nije u skladu sa pravilima foruma. Ovdje nas veze hobij, sve ostalo je nebitno.

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Još jednom se izvinjavam zbog burne reakcije. Upravu si Stankić možda sam trebao prećutati, ali nisam mogao i verovatno bih opet tako odreagovao.
Drago mi je što ima ljudi koji dele moje mišljenje, tako da se nadam da će jednog dana mržnja zauvek nestati.

Nećemo više o tome...

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nemas potrebu se nekome izvinjavati. Ni ti ni bilo tko drugi.
Ne vidim nista lose u tome sto je ova tema postavljena, niti vidim ista lose u tome sto je cro-matrix to spomenuo. Ja sam sigurno onaj kome je to naj nevaznije kako ko pise. Naucili smo svi (ako je tacno, a verujem da jeste) sto je cro-matrix napisao.

Jedini problem bi bio kada bi to nekome smetalo. Jer ako nekome to smeta, onda meni pocinje smetati sto to nekome smeta. Jer ako nisam dosada uspeo to na ovem sajtu predstaviti, onda cu ovde napisati jasno i glasno. Ovaj sajt Hrvatski kao sto je i Srpski, kao sto je i Bosanski. A tko hoce, moze ga smatrati i Crnogorskim. Na ovem sajt je aktivan i Srbin, koliko i Hrvat i ako se nadje jednom neki Bosanac koji je u bilo kojem pogledu adekvatan za urednicki tim, biti ce rado primljen. Nadam, se da nitko nije toliko plitak da misli da je ovde iskljucivo Hrvatska, pubilka i da se broji samo Hrvatski pravopis.

Nadam se da ste me razumeli

Pisano: 18.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: 'da li' / 'je li'
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: stanikic
Jeste bitno, za onoga kome je bitno i ko tome pridaje važnost, ko je osetljiv na te stvari. Ne vidim ništa loše u ovom komentaru od @Matrix-Cro. Samo sam ga prebacio na pravo mesto u forumu. Meni je takođe bitan pravopis, al' ne i ovaj deo gramatike o kome govori matrix. Nije mi bitno ni korišćenje standardnog jezika u svakodnevnom životu, volim dijalekte sa ukusom... Ne vidim razliku između "da li" i "je li", te ne vidim što bi se priklonio jednoj od tih opcija, samo zato što su neki tamo lingvisti odredili... Meni je to kao da mi neko normira pizzu, mada ne volim pizze koje ne mogu da se "svare", pregorele i živog testa.


Mozda u njegovom komentaru nema nista - lose, al komentar je totalno bez veze.
Ovo nije lingvisticki forum na kojem se treba paziti na pravopis, gramatiku i jezik opcenito.
Realno ko govori pravilno? U stvarnosti mislim. Ja takve ne poznam.
Sukladno tome - zasto bi se na tome inzistiralo po forumima i to osobito forumima koji se ticu hobija?


Osobno puno cesce koristim da li tj. dal' nego je li odnosno jel' bilo to u duhu hrvaCkog jezika il ne.
Osobito me ispunjava (ocajem) novo hrvaški jezik i novo hrvaške rijeci izmisljene tamo negdje pocetkom devedesetih sukladno tim i kvazi ogromne razlike izmedu hrvatskog i srpskog.
Bozesacuvaj Smanjena slika


Iako i ja moram priznat da sam alergicna kad vidim da neko napise ''neznam''. Jao.

Pisano: 25.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum