NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
61 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 61

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






eheim 2229
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dali se neko susreo s navedenim filterom ?

Pisano: 17.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je wet dry filter, radi na principu da jedno vrijeme spusti razinu vode u komori za medije i izlozi ih zraku. Nitrificirajuce bakterije na taj nacin dobivaju vise kisika i u stanju su razgraditi puno vise organskog otpada od normalnog filtera. Da li te zanima nesto konkretno o tom filteru?

Pisano: 20.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa zanimalo bi me znači koje medije koristit u njemu da imaju kvalitetnu efektivu s zrakom.
Posto pušta zrak u komoru s medijem dali se pojavljuje neugodan miris prilikom ispuštanja zraka?
Za koliko je litara predviđen?
I ako imaš informaciju dali je stigao i gdje na hr. tržište.
Hvala.

Pisano: 21.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je dorađeni model Pro I serije koja je na trzistu bila prije valjda nekih 15-ak godina aktualna (danas je vec stigla Pro III serija). Ovaj filter postoji na trzistu isto preko 10 godina. Kako je u to vrijeme zastupnistvo Eheima u Hr. bilo slabo i cijene su bile vrtoglavo visoke ne sjecam se da sam ga ikad vidio kod nas na polici u pet shopu u ponudi, ali predpostavljam da bi bio preko 3000 kn u to vrijeme. Danas ga nema u pet shopovima cisto zato jer je stari model, no ako te zanima mozes poslati mail webshopu www.aquashop.hr i oni ga mogu u kratkom roku po normalnoj cijeni naruciti iz Njemacke (ako su uopce vise u proizvodnji, jer na novoj Eheimovoj stranici nisu uopce uvrsteni).
Kada je tek dosao na trziste tada je bio aktualan porozni bioloski medij Eheim Substrat koji je originalno punjenje za ovaj filter. Danas postoji novija i poroznija verzija Eheim Substrat Pro i stari Substrat se vise uopce ne koristi.
Po pitanju mirisa se ne sjecam da sam ikad citao neke primjedbe, no osobnog iskustva s tim filterom nisam imao.
Postoje 4 wet dry modela 2227 i 2327 (s ugrađenim grijacem) su za akvarije do 350 litara, a 2229 i 2329 (s grijacem) su za akvarije do 600 litara.
Ako trazis novog Eheima iste klase kao 2229 onda ti je najbolje uzeti Eheim 2075: LINK

Pisano: 21.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok. Hvala.
A daj mi reci jel y lakat. Znači druga cijev usisa koja usisava prljavštinu s površine vode. Gdje kupiti?

Pisano: 21.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Prvi dio pitanja mi bas nije jasan, mislis li na nastavak koji racva jednu cijev na dvije: LINK?
U drugom dijelu opisujes surface skimmer. To je nastavak koji se prikljuci na usisnu cijev vanjskog filtera i usisava dio vode s povrsine. Trenutno su dostupna dva takva skimmera kod nas, Hagen Fluval surface skimmer:
Smanjena slika
Imas ga za kupiti u Belugu i PC, cini mi se da se krece 90-130 kn, imam jednog vec nekih 5 godina.

Drugi koji je dostupan kod nas je JBL TopClean: LINK
Problem kod njega je sto se instalira u kut i u slucaju da imas gornja uzduzna pojacanja i akvarij punis do vrha morati ces ostaviti koji centimetar razmaka između pojacanja i povrsine vode da bi skimmer mogao raditi. Iz tog razloga koristim rađe Fluval.

Pisano: 21.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na to sam ciljao.... ;)

Pisano: 21.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: eheim 2229
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kod ova dva skimera ti nije potrebno razdijeliti ulaznu cijev na dvije, samo jednostavno maknes usisnu koraru i spojis skimmer gore.
A opcenito, onakav plasticni "T" ili "Y" nastavak mozes pronaci u Bauhausu, Baumaxu, Pevecu...

Pisano: 21.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum