NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Odg.: Garnelen
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Bas me zanima da li ce uspjet opstat s kornjacom. Ne mogu se sad nikako sjetit iako znam da si pisala koju kornjacu imas i koliko je velika. Svakako izvjestavaj dalje razvoj situacije

Pisano: 17.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Garnelen
#12
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Imam Cumberland, nije jos skroz odrastao, kod mene je sad 14 mjeseci i bio je bas mali kad sam ga iz shopa dobila na poklon pa pretpostavljam da je star oko 2 godine.

U iducim tjednima bi mi trebali poslati kozice. Ne znam jos ni sama da li da ih drzim skupa ili odvojeno. U biti sam mislila staviti odvojeno dok ih ne bude vise ( narucila sam 15 kom za pocetak) pa kad se razmnoze onda ih dio prebaciti u akvarij.

Imam 2 pitanja:

1. Hoce mi biti tesko cistiti akvarij ako i kozice zive u njemu skupa sa kornjacom

2. Koliko bi uopce trebalo tih kozica na dan dati kornjaci? Smije li svaki da ih jesti ako skupa zive onda se to bas ne moze kontrolirati

Pisano: 18.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Garnelen
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ja isto nekako mislim da bi ti bilo dobro odvojeno tako da uvijek imas u rezervi par odraslih za razmnozavanje jer korni nece birat nego ce zgrabit sta stigne. Ako kozice zive s kornjacom onda stvarno neces moci kontrolirat, ali ja mislim da im je to prirodna hrana i da ne bi trebalo skodit ni ako svaki dan zgrabi koju. Ciscenje ti je isto. Pretpostavljam da vodu kad mijenjas usisavas u neku kantu, tako ces moci i vidjet ako si slucajno usisala koju kozicu i s mrezicom je vratit natrag u akvarij. A i kozice se uglavnom hrane algama tako da ce ti odrzavat akvarij. U pocetku dok su male ces ih morat hranit svaki dan. Biraj hranu za algojede, imas i u tableticama pa je zgodno. Kad malo narastu i pocnu se mnozit ces i hranu smanjit, a onda ces lako s vremenom procijenit da li da sve kozice stavis u akvarij ili da ipak drzis dio posebno. Mali kozicnjak ti se isto da lijepo uredit, a nije zahtjevan za opremu i moze biti ukras u kuci. Ako se odlucis na kozicnjak onda mozes za svoj gust i bilje stavit. Lijepo je za vidjet, a kozice ga trebaju da se mogu sakrit. Ako imas kakvih pitanja sto se tice kozicnjaka, pitaj, probat cu ti pomoci

Pisano: 18.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Garnelen
#14
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Sto se tice ciscenja akvarija ima untra pumpa naravno, a ja svakih tjedan-dva promjenim 1/3 vode i prije toga prodjem rukama kroz sljunak i mrezicom pokupim svu prljavstinu sto se digne.

Oko kozicnjaka ce mi svakako trebati pomoc..kad stignu ili kad mi javi da ih salje ja napisem pa onda ak mi mozes reci moze li obicna voda ili mora odstajati, dolje na dno sljunak ili sto drugo i slicno...

Pisano: 18.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Garnelen
#15
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Najbolje ti je odmah pripremit da se voda malo isciklira jer bi ti se moglo dogodit da ti sve riknu zbog nestabilnih parametara. Pitanje je sta zelis. Ako mislis oformit kozicnjaka da ti bude ukras u kuci nadji neki mali akvarij od 10-15 litara, kupi rijecni sljunak kao podlogu (ja imam granulaciju 0,8-1,2mm) i mali filteric sa spuzvicom. Podloge bi ti trebalo biti 5 cm tako da ti to daje mogucnost sadjenja kripti ili nekih drugih biljaka koje se sade u podlogu i imaju dosta jaki korijen. Neko bilje mozes odmah posadit cim rijesis rasvjetu, idealna bi ti bila mahovina, anubias, microsorum, limun i neke kripte jer je to sve nezahtjevno. Anubias i microsorum ti se nikad ne sade u podlogu nego se rizom zaveze za kamen da ga drzi na dnu, a onda on s vremenom pusti jos korijencice iz rizoma u podlogu.
Ja na maloj kockici imam lampu s eBaya s 48 ledica, ali mozes i obicnu stolnu lampu sa stednom zaruljom, samo moras gledat da ti lampa ima 6500K i da je cool white. To ti pise na kutiji. Vecinom su od 2700 i to ti bas nije idealno, ali moglo bi i to posluzit svrsi za nezahtjevno bilje. Svaki dan ubaci par mrvica hrane da se to pomalo ciklira ili mozes kupit startne bakterije da ubrzas ciklus. Npr. ovo http://www.aquashop.hr/Product-Easy-L ... -100-ml_8687.aspx?gid=275
Link za lampu ako se odlucis s eBaya ti je http://www.ebay.com/itm/New-Flexible- ... &var=&hash=item3ceffb0264 . Pogledaj malo, mozda ima i jeftinije, ja sam samo nasla link da vidis na sta mislim. Prakticna je jer se zavida na akvarij. Probat cu ti stavit sliku od mog akvarija koji je nekad bio samo kozicnjak, a sada su tamo u suzivotu i neke ribice s kozicama. Ako ne uspijem dignut sliku, posalji mi u pm tvoju mail adresu pa cu ti poslat na mail.

Pisano: 19.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Garnelen
#16
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Carpediem, sta se dogadja s kornijem i kozicama. Moje mosusne su izgleda pocele tamanit kozice jer ih sve manje vidim, ali jos ni jednu nisam uhvatila na djelu

Pisano: 16.05.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Garnelen
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hej! Nisam mjesecima ulazila na forum zbog nekih drugih stvari..

Evo taman sam sad cistila akvarij. Kozice zive aad vec 4mj zajedno sa Konradom u akvariju i trenutno ih je bilo 10 (7 velikih i 3 male) . Broj se krece od 8-15 svaki put kad cistim. Ove velike budu pune jajasaca (bar mislim da su te tockice jajasca sto im se u trbuhu vide) . Ocito neke uhvati Konrad i pojede ali jos uvijek uspijevaju prezivjeti i razmnozavati se.

Kad se vec javljam da pitam pomic oko druge dvije stvari:

Sad sam vidjela da mu ja na kraku oklopa iznad repa 2-3 "plocicae"pobijelile kao kamenac izgleda...to znaci da fali vitamina?

Trebam mhenjati filter jer bi htjela automatski da je a ne da ga ja moram rucno pokretati...akvarij je 160l..koji preporucujete?? Pokusati cu naci sto mi je Korni napisao prije godinu-dvije al ako ne nadjem molim za misljenja.

Hvala puno!!!

Pisano: 07.09.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum