NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






HITNO! Ozljeda na vratu
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Izvan sebe sam, Gilgi se jutros probudio s ozljedom na gornjem dijelu vrata, onoj kožici u koju uvuče glavu...Jučer to nije imao. Sam je u akvariju, a izgleda mi kao fizička ozljeda, no nije se imao na što ozlijediti - možda se opekao na grijač?

Prilažem slike ako tko zna...Bed mi ga je voditi kod veterinara po ovoj hladnoći, mislim da će mu to biti grozan šok :( :(

https://postimg.org/gallery/32guu66oa/



Pisano: 16.01.2017
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: HITNO! Ozljeda na vratu
#2
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hej,

je li Gilgiju bolje?

Tek sam sad vidla tvoju objavu, nisam stručnjak ali meni to djeluje kao da se opekao.

Ovo sam pronašla ovdje na forumu od člana Kori

"Opekotinu ili cak sliku opekotine osobno nisam nikada vidio, ali mogu predpostaviti da se gornji sloj koze (ljuske) spale i odvoje od donjeg sloja bijele boje koji vjerovatno pocrveni.

Vazno je da se odumrlo tkivo ne mice na silu, nego ga treba pustiti da samo otpadne! Kornjacu je potrebno izvaditi na suho i toplo mjesto i pustiti je da se osusi. Ranu namazati sa kremom na bazi Silver Sulfadiazine (npr. Dermazin) i pustiti da krema djeluje najmanje sat vremena (sto je kornjaca duze na suhom rana ce brze zarastati). Postupak ponoviti najmanje 2x dnevno i jako paziti na higijenu vode."




Pisano: 19.01.2017
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: HITNO! Ozljeda na vratu
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Bok, izgleda da si dobra dijagnostičarka :) Isti savjet (naravno, sa zadrškom jer sam upit postavila putem maila) dala mi je veterinarka za gmazove pa mu mažem već nekoliko dana s tom kremom i izgleda mi kao da će se taj dio s vremenom odvojiti, pazim na znakove eventualne infekcije (sve je ok, nema ih)...jedino što ga ne mogu micati iz vode na duže, on nije NIMALO pitom i jako je uznemiren kad je izvan svog akvarija, tako da sam od tog dijela morala odustati...ali dosta se sunča, tako da mislim da je to dobra zamjena.

Pisano: 21.01.2017
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: HITNO! Ozljeda na vratu
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Baš mi je drago da mu je bolje.

Moj Sheldon se baš pripitomio, sad kad ga i stavim u drugu posudu dok čistim akvarij on je baš smiren, prije je stalno pokušavao izaći, a sad samo nastavi plivat kao da je u akvariju. Valjda će se i Gilgi ubrzo prilagoditi :)


Pisano: 21.01.2017
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum