NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Regulisanje vlaznosti u inkubatoru?
#1
Početni član
Početni član


See User information
Za mesec dana, mozda i manje ocekujem da mi zenka Testudo Hermanni polozi jaja, inkubator jos nisam nabavio pa sam u dilemi. Hteo bi da kupim klasicni inkubator malog kapaciteta za zivinu koje sam nasao u oglasima. Ti inkubatori mogu da ispostuju temperaturu koju zahteva ova vrsta, ali problem mi predstavlja podesavanje vlaznosti vazduha, pa trazim vasu pomoc, svaki savet i iskustvo dobro dodju. Ovaj prosti inkubator nema podesavanje vlaznosti, ima samo onu posudicu sa vodom i to je to, koja verovatno nije dovoljna za vlaznost od 65-80 posto, a planiram da jaja stavim i u plasticnu posudicu sa vlaznim vermikulitom, pa da li ce to biti dovoljno za taj procenat vlaznosti? da li je potrebna ta dole dodatna posudica sa vodom, i koliko da navlazim vemikulit u plasticnoj kutiji i da li je potrebno vlaziti ga jos u toku inkubacije da ne presusi?

Pisano: 19.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Regulisanje vlaznosti u inkubatoru?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Ako drzis kornjacu u vrtu najbolje je da se ne uplices u proces inkubacije, pogotovo ako drzis kornjacu koja je ilegano uzeta iz prirode. Inkubacijom jaja ces znatno povecati broj izlegnutih mladunaca, no cak ako su ti odrasle kornjace legalnog podrijetla da bi mogao prodavati mladunce trebas imati posebnu dozvolu za uzgoj. Ako nemas dozvolu kuda ces sa tim velikim brojem zivotinja koje ce ti se izleci?

Vecina hobistickih inkubatora nema bas na neki poseban nacin rijesenu reglulaciju vlage. Neki imaju ugrađene ventilatore, no oni vecinom sluze za ventilaciju i hlađenje, nisu povezani na higrostat. Vlaga se gotovo uvijek regulira vlazenjem vermikulita, u malom grijanom prostoru bez problema mozes postici i vlagu od 90% ako treba, pogotovo ako unutra stavis bas posudu s vodom koja ce isparavati. Shvatiti kako se vlaga ponasa u tvom inkubatoru moras sam odrzavajuci uvjete u praznom inkubatoru u periodima koliko obicno traje inkubacija. To je jedini nacin da steknes osjecaj i iskustvo. Ako treba navlaziti vermikulit prilikom inkubacije vazno je paziti da se sama jaja ne smoce.

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Regulisanje vlaznosti u inkubatoru?
#3
Početni član
Početni član


See User information
Kornjače su legalne, nemam sa tim problem, došlo je vreme da se razmnožavaju, do sada nisam imao iskustva sa tim, pa zato se interesujem za ove detalje.

hvala puno na odgovoru!

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum