NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Molim pomoc - kornjaca ne jede
#1
Početni član
Početni član


See User information
Molim vas za pomoc. Imam kornjacu, sumsku, koja ima oko 20 godina i vec nekoliko dana ne jede, letargicna je i usporena. Nikakvih simptoma nema, potpuno normalno izgleda.

Zivi u stanu otkad sam je dobila iz Zooloskog vrta, seta se po stanu, izlazi na terasu, jede sveze voce i povrce.


Molim vas za pomoc, mnogo volim moju kornjacu. Imam i psa i lepo se slazu, kornjaca je toliko druzeljubiva da ide ka psu i penje se na njega da spava.

Pisano: 26.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Molim pomoc - kornjaca ne jede
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Ako ti kornjaca sece po stanu posljednjih 20 godina nazalost potpuno pogresno pristupas kornjaci kao ljubimcu. Kornjaca kao gmaz jako ovisi o okolini u kojoj zivi, a pod tvog stana nije dobra okolina za zivot. Gmazovi nemaju stalnu temperaturu tijela i reguliraju ju krecuci se kroz prirodno staniste sa razlicitim temperaturnim gradijentima. Jako su ovisni o svakodnevnom suncevom zracenju, UVA zracenje utjece na nacin na koji percipiraju svoju okolinu, a UVB zracenje je vazno za pravilan metabolizam kalcija. Sve u svemu kornjaci bi trebala sloziti adekvatan smjestaj ako zelis da joj bude dobro. Preporucam ti da procitas sljedecu temu, tako sam detaljno objasnio probobleme sa drzanjem ove vrste kornjace u stanu: LINK


Jako je tesko utvrditi sto je sada tvojoj kornjaci, ali na temelju podataka koje si mi dala moglo bi se raditi o sljedecem:

1. Kako kornjaca cijelo vrijeme boravi na dosta hladnom podu moglo bi se raditi o prehladi ili mikroplazmama. Kornjaca se ne penje po psu jer je druzeljubiva nego se ide grijati na psa. Pogledaj da li je kornjaci sluzav nos, da li joj se prilikom disanja stvaraju balavi baloncici na nosu, da li otvara usta kao da hvata zrak.

2. Među ljudima kruzi zabluda da se ova vrsta kornjace hrani vocem i povrcem, no to je nazalost potpuno pogresna hrana za njih od koje mogu imati dugorocne posljedice. Prehrana ovih kornjaca bi se trebala bazirati na suhim travama i bilju koje je bogato vlaknima sa jako malo proteina i secera. Vecina voca i povrca unistava probavne organe jer sadrze previse proteina i secera, i s vremenom dovode do zatajenja bubrega i omascenja jetre. Da li se sjecas kakva je zadnja stolica bila, da li je kornjaca imala proljev? Jesi li ikada sa stolicom vidjela bijelkastu sluz (izlucevinu iz bubrega)?

3.Kornjaca je pokupila neki virus ili bakteriju sa poda koji sada uzrokuju problem.

Prvo i osnovno sto trebas omoguciti kornjaci je mjesto gdje se moze zagrijati. Nabavi (ili mozda vec imas) obicnu spot lampu od 75 ili 100 W: LINK i instaliraj je na nacin da ispod te lampe bude temperatura od 35 stupnjeva. Vazno je da se kornjaca ima gdje zagrijati jer sa ubrzanim metabolizmom ce i imunitet bolje raditi.

Napisi od kuda se javljas, mozda cemo ti moci preporuciti nekog veterinara koji bi ti mogao pomoci, jer tesko da ces uspjeti sama izlijeciti kornjacu.

Pisano: 27.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum