NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#1
Početni član
Početni član


See User information
kupio sam treset,i kao sto su mi rekli u prodavnici kvasio dok se nije raspalo,stavio sam u terarijum ali cini mi se da je puno vlazan
dali kornjaci smeta vlaga?kad otvorim poklopac terarijuma oseti se vlaga
hvala

Pisano: 31.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bit će ti problem održavanje vlage, točnije kada se prosuši pretvarat će se u prašnjavu strukturu. Vlaga koliko sam zapamtio mora biti takva da je gornji dio treseta suh, a srednji i donji slojevi vlažni. Imao sam kokosov treset nisam baš bio zadovoljan pa sam uzeo kokosove ljuske. Lakše su za zadržavanje vlage i nepravi mi se praškasta struktura ( a i ne lijepi im se za noge kao kokosov treset).

Vlagu održavaš tako da u bocu od recimo arfa sipaš vode i ujutro prskaš terarij (ps. pazi da je boca dobro isprana).

Pisano: 01.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: johni
kupio sam treset,i kao sto su mi rekli u prodavnici kvasio dok se nije raspalo,stavio sam u terarijum ali cini mi se da je puno vlazan
dali kornjaci smeta vlaga?kad otvorim poklopac terarijuma oseti se vlaga
hvala


Pozdrav i dobro dosao na forum!

Blok komprimiranig treseta koji je recimo dimenzija 20x10x5 cm trebas ubaciti u kantu vode od recimo 5 litara i pustiti pola sata dok blok ne upije vodu i rastvori se. U dosta slucajeva treba poslije toga i rukama razmrviti dijelove koji se nisu raspali, ali toga ima jako malo.
Za kopnenu kornjacu kao sto je Testudo hermanni treset treba biti vise-manje suh pa ga trebas nakon toga dobro iscjediti i ostaviti par dana da se osusi (npr. rasprostriti ga na najlon vrecu).

Mozes ostaviti sada odskrinut terarij da se treset postepeno sam susi, nisi napisao o kojoj se kornjaci radi pa ne znam da li ce smetati. Za Testudo hermanni nece, ali ako imas neku osjetljiviju vrstu moglo bi biti problema. Koju vrstu kornjace imas?

Citiraj:

Pisano od: darx
Bit će ti problem održavanje vlage, točnije kada se prosuši pretvarat će se u prašnjavu strukturu. Vlaga koliko sam zapamtio mora biti takva da je gornji dio treseta suh, a srednji i donji slojevi vlažni. Imao sam kokosov treset nisam baš bio zadovoljan pa sam uzeo kokosove ljuske. Lakše su za zadržavanje vlage i nepravi mi se praškasta struktura ( a i ne lijepi im se za noge kao kokosov treset).

Vlagu održavaš tako da u bocu od recimo arfa sipaš vode i ujutro prskaš terarij (ps. pazi da je boca dobro isprana).


Jedini problem kod kokosovih ljuski je sto ti kornjaca moze dobiti zacepljenje ako ih proguta. Bilo biti onda bolje koristiti zemlju iz vrta za koju si siguran da nije tretirana necim stetnim ako ti smeta prasina od treseta.

Pisano: 01.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Komadi ljuske su dosta veliki, pa tesko da može progutati, ali može biti di koji manji pa cu prekontrolirati. Ova podloga od trenutka kada sam je raspakovao i stavio u vodu da se raširi još ima vlage, dok kokosov treset brzo izgubi, točnije"trake" u kokosovom tresetu se brzo odvoje od substrata, pa postane praškaste strukture.

Pisano: 01.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#5
Početni član
Početni član


See User information
stvarno neznam koja je vrsta,znam samo da je kopnena i kupio sam je u pet sopu,kako da saznam koja je vrsta jedino da je slikam pa da mi vi pomognete

Pisano: 05.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#6
Početni član
Početni član


See User information
jos jedno pitanje,nalazim nesto u terarijumu i mislim da je izmet,jel moguce da je malo manje od zrna graska?
ako sam lupio ne zamerite
hvala

Pisano: 05.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#7
Početni član
Početni član


See User information
recite mi da li je ovo ok smestaj,i u vezi ove neonke,kupio sam onu koja je za akvarijum zato sto se lepi za staklo,kad je hladnije upalim je i ona zagreje terarijum

Pisano: 05.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#8
Da,uslikaj kornjacu pa ce mo ti reci koja je vrsta.U kojem si je PetShopu kupio?
Također,uslikaj i to za sto mislis da je izmet.
Navedi nam ime neonke koju si kupio.Akvaristicke neonke ne isijavaju sve ono sto je potrebno kornjacama!

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: johni
stvarno neznam koja je vrsta,znam samo da je kopnena i kupio sam je u pet sopu,kako da saznam koja je vrsta jedino da je slikam pa da mi vi pomognete

Vjerovatno je obična čančara (Testudo hermanni), jer su se prodavale jedno vrijeme po pet-shopovima (možda se još prodavaju-ne znam), ili Testudo marginata, kažem ili zato što dok su male ih je teško raspoznati. Uslikaj..

Citiraj:

Pisano od: johni
jos jedno pitanje,nalazim nesto u terarijumu i mislim da je izmet,jel moguce da je malo manje od zrna graska?
ako sam lupio ne zamerite
hvala


Ako je crne boje, ili tamno smeđe, izmet je.

Citiraj:

Pisano od: johni
recite mi da li je ovo ok smestaj,i u vezi ove neonke,kupio sam onu koja je za akvarijum zato sto se lepi za staklo,kad je hladnije upalim je i ona zagreje terarijum


Lampa mora biti UVB spektra zračenja. Grijanje riješiš pomoću spot lampe, koje ima u svakom supermarketu, košta cca 10 kn (kupi philipsovu, jer je najizdržljivija), naravno u keramičko grlo je stavi, jer je ipak to toplina. U jedan kraj terarija stavi UVB lampu, i spot lampu, a na drugi kraj napravi polusjenu, i da je dio hladniji. Recimo da je ispod spot-ice 35C, a ostalo dio 25C. Ako je temperatura ispod spotice veća nego napisana, kornjače će se početi ukopavati.

Pisano: 09.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: MALA POMOC podloga za kopnene kornjace?
#10
Početni član
Početni član


See User information
jos jedno pitanje,upravo sam primetio da kaki nesto belo?o cemu se radi?
hvala

Pisano: 18.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum