NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






emys oribicularis
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Ovako jedan moj prijatelj od malena ima barsku kornjacu .. on nezna da je to zasticena vrsta, ali ja sam mu rekao i sada ju zeli vratiti u prirodu .. nO ja nisam siguran dali ju sada moze pustiti posto je od malena naucena na ljude.. meni je inace moja uc doktorica vet . med. rekla da ju ne pusta jer se nebi mogla snaci u prirodi kad je vec naucena .. i sad nezna sta da radi ... POMOC

Pisano: 01.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: emys oribicularis
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Snašla bi se možda u prirodi, ali ako nije naučena na lov, tj. naučena je da dobiva hranu onda hmm.. mislim da bolje ne.

Mora imati obavezan vanski smještaj za njih.

Pisano: 07.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: emys oribicularis
#3
Pozdrav,

Sada je naravno prekasno reći,ali Emys orbicularis se ne smije uzimati iz prirode.

Neznam dali bi se kornjača snašla ili ne,bitnije je nešto drugo.
Ako je kornjača uzeta iz prirode dok je bila mala,a prošlo je puno godina i sada je odrasla jedinka,moguće da kornjača donese neki virus/bakteriju u prirodno stanište.
Odnosno,kornjača je možda pokupila nešto u zatočeništvu,puštanjem kornjače u prirodu zapravo ugrožavaš cijelu populaciju kornjača na tom prostoru,jer kornjača može prenijeti nešto u prirodu!

P.S.-pripazi u koji podforum stavljaš temu.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: emys oribicularis
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: patkica
Ovako jedan moj prijatelj od malena ima barsku kornjacu .. on nezna da je to zasticena vrsta, ali ja sam mu rekao i sada ju zeli vratiti u prirodu .. nO ja nisam siguran dali ju sada moze pustiti posto je od malena naucena na ljude.. meni je inace moja uc doktorica vet . med. rekla da ju ne pusta jer se nebi mogla snaci u prirodi kad je vec naucena .. i sad nezna sta da radi ... POMOC


Tu zivotinju definitivno nije pametno pustiti u prirodu jer bi mogla prenijeti neki virus, bakteriju ili parazita kojeg je pokupila u zatocenistvu na divlju populaciju kao sto je vec spomenuto.
Kako je zivotinja naucena na covjeka vjerojatno ce prilaziti ljudima kada ih vidi, a to obicno lose zavrsi.
Da je sada pusti upitno je da li bi kornjaca prezivjela hibernaciju ako do sada nikad nije hibernirala.
U svakom slucaju vazno je znati kako je ta kornjaca do sada zivjela (uvjeti drzanja, da li je imala sustanare), potrebno se posavjetovati sa strucnjacima po tom pitanju (www.awap.hr) i onda tek razmotriti pustenje zivotinje nazad u prirodu.

Pisano: 10.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: emys oribicularis
#5
Regularni član
Regularni član


See User information
On ju ima u vrtnom jez ali koliko ja vidim u jako je losim uvjetima .. mislim nazalost imao ju je , jucer mu je pobjegla a imala je neke bjele tragove na oklopu a koliko ja znam to je shell rot .....

Pisano: 10.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum