NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
7 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Držanje u vrtu
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znači držim ih u vrtu, 10ak velikih čančara u ograđenom prostor, postavio sam u jednom dijelu malo pijeska, ukopao u zemlju jednu širu posudicu sa vodom, i dvije kuće od kamena... Da li je još što potrebno da bi se što bolje osjećale ?

Pisano: 31.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

A koliko je tocno velik taj prostor? Pijesak kao podloga kod ove vrste nije niti potrebna niti preporucljiva. Najbolja podloga za njih je zemlja i suho lisce. Dio smjestaja moze biti trava, no kornjace ne smiju zivjeti samo na travi jer ako ima previse vlage na donjem dijelu oklopa im se moze poceti razvijati nekroza.
Koliko imas muzjaka?
Da li kornjace bar dio dana imaju sunca (da nisu slucajno skroz u sjeni)?
Sto sve imaju od bilja i sa cime ih sve hranis?

Obavezno pogledaj primjere smjestaja: LINK

Pisano: 31.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
a ima oko 5 -6 muzjak i 10ak ženki, solidan dio dana ima sunca, pijesak je skorz sitni i nema ga bas puno, hranim ih ranim biljem kao djetelina, maslačak itd nekad voća jabuke lubenica rajčica, a prostor je izedju 7 i 10 m^2 i ne prevladava bas trava

Pisano: 01.08.2011
Potpis (engl. signature, njem. Unterschrift) je bitan element valjanosti pisanog očitovanja volje.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Midzony
a ima oko 5 -6 muzjak i 10ak ženki, solidan dio dana ima sunca, pijesak je skorz sitni i nema ga bas puno, hranim ih ranim biljem kao djetelina, maslačak itd nekad voća jabuke lubenica rajčica, a prostor je izedju 7 i 10 m^2 i ne prevladava bas trava
ako se radi o čančari to ti je zaštićena vrsta. kazne su 4.000 kn! razmisli! a vidim da si iz čitluka znači blizu si mene! znam prijatelja ima 5-6 mužijaka i 10 ženki a malih ima 6 ! neznam jesi li ti to?

Pisano: 01.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nisam, i ne znam baš da je takav zakon u Bih...

Pisano: 01.08.2011
Potpis (engl. signature, njem. Unterschrift) je bitan element valjanosti pisanog očitovanja volje.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Midzony
a ima oko 5 -6 muzjak i 10ak ženki, solidan dio dana ima sunca, pijesak je skorz sitni i nema ga bas puno, hranim ih ranim biljem kao djetelina, maslačak itd nekad voća jabuke lubenica rajčica, a prostor je izedju 7 i 10 m^2 i ne prevladava bas trava


S obzirom na broj kornjaca prostor im je za sada ok, no ne bi trebao poecavati populaciju jer je i ovo vec na knap. Jesi li primjetio da se muzjaci međusobno tuku i bore? U smjestaju bi trebao imati sto vise vizualnih barijera da se kornjace mogu skrivati jedne od drugih. Bilo da se radi o muzjaku koji bjezi od agresivnijeg muzjaka, bilo da se radi o zenki koju naganja muzjak zbog parenja. Mozes cak okomito postaviti i obicne daske (s time da po duljini leze na tlu). Bila bi dobra ideja da iz istog razloga postavis vise posuda za vodu.
Sto se tice prehrane voce i povrce se uopce ne bi trebalo naci u njihovoj prehrani: LINK
Raspitaj se malo vise o zakonima, te kornjace bi trebale imati barem neki status zastite jer se ipak nalaze na CITES listi.

Pisano: 02.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
prosirio sam jucer jos 6-7 m^2 postavio sam 4-5 barijera nesto kao panj itd gledao sam nesto o zakonima ali nista ne mogu naci zanimljivo... ipak je to BIH

Pisano: 02.08.2011
Potpis (engl. signature, njem. Unterschrift) je bitan element valjanosti pisanog očitovanja volje.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Midzony
prosirio sam jucer jos 6-7 m^2 postavio sam 4-5 barijera nesto kao panj itd gledao sam nesto o zakonima ali nista ne mogu naci zanimljivo... ipak je to BIH
sve to je , ali kornjače su opet iz prirodnog krša i njima je najljepša njihova sloboda! što se toga tiče i ja volim čančare ali ih nedržim zbog zakona i što mi ih je žao vidjeti zagrađene gdje se pate pokušavajući pobjeći! meni je zakon to da kornjača mora biti na prirodnom staništu na slobodi!oprostite ako sam ikoga uvrijedio!

Pisano: 02.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
sve to stoji, al' opet sa druge strane sa svakom ti je zivotinjom tako.. mjesto joj je u prirodi... i sve bi to dobro bilo da nema ko zna koliko ljudi kod kojih ove zivotinje nece docekati slijedeci dan...

Pisano: 02.08.2011
Potpis (engl. signature, njem. Unterschrift) je bitan element valjanosti pisanog očitovanja volje.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Držanje u vrtu
#10
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Midzony
sve to stoji, al' opet sa druge strane sa svakom ti je zivotinjom tako.. mjesto joj je u prirodi... i sve bi to dobro bilo da nema ko zna koliko ljudi kod kojih ove zivotinje nece docekati slijedeci dan...
stojim se slažem apsolutno! postavi slike čančara plizz

Pisano: 02.08.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum