NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4)


Re: alarmantno!!!
#31
Početni član
Početni član


See User information
E pa bas tako reaguju. Kada me vide odmah se zalepe za staklo i gledaju me a kad uzmem kutiju u ruke pocnu da buckaju kao blesave. Ja se trudim da im dajem samo ujutru i uvece ali one po ceo dan gladne, blesave kornjacice.

Pisano: 30.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alarmantno!!!
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: nevena
Cao, opet ja.
Pre svega da kazem da su kornjacice sada super, uzivkaju, plivkaju u najvece, ova manja se tako uhvati za ovu vecu i zajedno plivaju, mnogo su smesne. Ali jedu kao blesave, po ceo dan su gladne. Meso im dajem jednom nedeljno a ovako one racice sa vitaminima ali one su stalno gladne, dajem im po 3-4 puta dnevno. Ne znam da li je to dobro i da li bi smele toliko da jeldu? One stvarno idu iz krajnosti u krajnost.
I jos jedno pitanje. Juce sam ih izbacila malo na suvo, dok sam ocistila akvarijum i primetila sam da im se malo ljusti oklop, nije to puno, 2-3 listica sam nasla. Jel to normalno ili im opet nesto nije uredu?


Ako su kornjace starije od godine dana trebala bi ih hraniti svaki drugi dan proteinskom hranom. Pod proteinsku hranu spada meso, riba, ziva hrana, ali i suha hrana (granule). Granule poznatih proizvođaca sadrze vitamine i kalcij.
Racici (grammarus) su samo poslastica koju ne smijes davati pre cesto jer dosta debljaju.
Kornjace u prirodi nemaju na raspolaganju svaki dan kolicinu hrane koju im mi damo u zatocenistvu i zato se obicno debljaju. One su u prirodi gotovo uvijek gladne, to ih tjera da traze hranu, to je i instinktivno. Zato uvijek imas osjecaj kao da su gladne i cesto se histericno ponasaju kao da nisu jele tjedan dana. Ne smijes im uvijek udovoljiti jer to nije zdravo za njih. Jedina hrana koju im smijes davati u neogranicenim kolicinama je određeno bilje (imas popis u clanku o prehrani).

Ljustenje je normalno, sada kada si im popravila uvjete i pocela ih pravilnije hraniti rastu.

Pisano: 30.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alarmantno!!!
#33
Početni član
Početni član


See User information
Mislim da nemaju jos godinu dana, kupila sam ih negde u decembru ili januaru i bile su mnogo malene, mozda i imaju oko godinu dana. Kupila sam im i granule, tetrine i imaju puno vitamina i kalcijum, to im dajem ujutru a ribice uvece.
Jutros sam im dala pilece meso i jos uvek su mirne, sigurno su se najele.
Pretpostavljala sam da se ljuste zbog toga sto rastu, jel su sad postale vidljivo napredne, ali rekoh bolje da pitam na vreme.

Pisano: 01.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alarmantno!!!
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace vec imaju minimalno oko 2,5-3 mjeseca kada dođu u pet shop. Ako ih trgovci hrane samo suhom hranom i ne drze pravilno one nece rasti tako da je tesko tocno reci koliko su uistinu stare. U svakom slucaju racunaj da su stare oko godinu dana, oprezno sa hranjenjem, smanji kolicinu!

Pisano: 01.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alarmantno!!!
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pocni ih hraniti jednom dnevno...i ja tako radim,mada mi je Tito rekao da to radim jednom u dva dana

Pisano: 01.11.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum