NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 »


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#21
Početni član
Početni član


See User information
Upravo smo se vratili od veterinara i dobila je jos jednu injekciju. Veterinar kaze da je u pitanju upala, da mu se prvi put ucinilo da je rijec o ozljedi jer ispod izrasline ima neku linijicu, ali da je rijec o upali. Rekao je da za 2 dana dodjemo ponovo na injekciju i da bi on pokusao upalu da smiri injekcijama antibiotika (ampicilin). Kaze da se boji da je ipak isuvise mala da joj daje anesteziju da je uspava kako bi to ocistio i da ce pokusati da upalu razbije antibioticima tj. injekcijama. Sta vi mislite o tome? Je li se to moze tako izljeciti?
Rekao mi je i nesto za sta sam prvi put cula, pa da i vas pitam. Kazao mi je da na svakih 5 litara vode obavezno stavim jednu kasicicu soli! Za to prvi put cujem, a nikada nigdje tako nesto nisam ni procitala! Sta vi znate o tome?
Pozdravcic!

Pisano: 21.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#22
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moze se izljeciti inekcijama. Uradi onako da povecas
temparaturu na kopnu, to ce ti i Vet. potvrditi (barem bi trebao).
Ako imas srece izljecit ce se samo inakcijama, moguce jeste,
mada meni ta izbocina skoro prevelika izgleda.

To sa soli je tocno. Sol se dodaje u vodu da sprijeci bakterijalne infekcije, odnosno kad su bolesne da im se "ubrza ljecenje" (neznam tocno izraz na nasi). Nije preporucljivo dodavati
stalno sol, samo za vrijeme bolesti. Za tu svrhu je jos bolje koristiti "tanin". Ja u svim svojim akvarijima ubacim suho lisce jedne biljke, koja je poznata u akvarsitici za tu svrhu. Ti listovi sadrzavaju tanin i to ima tu svrhu kao sol.

Pisano: 21.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
izgleda da se ovaj veterinar razumije u gmazove

Pisano: 21.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#24
Početni član
Početni član


See User information
Hvala ti puuuunnooo na informacijama!!!
Nekako sam uspjela da uslikam tu izraslinu bas bas iz bliza, a i povecala sam malo zum na aparatu da se bolje vidi tj. da vi mozete bolje da vidite kako to izgleda tako da sam se i ja prepala kada sam vidjela sliku! Pogotovo kolika izgleda na onoj drugoj slici! Ja se nadam da cemo uspjeti to rjesiti sa injekcijama! Barem mi je veterinar tako danas zvucao!
Lampa je namjestena na 35 bas iznad ostrva za suncanje i evo danas je nakon povratka od veterinara veci dio dana provela suncajuci se!!!
Ako postoji jos nesto na sta bih trebala obratiti paznju, molim vas da mi kazete, stvarno mi puno znace vasi savjeti!!! Hvala vam svima puno koji ste mi se javili!!! Nikada sa njima za ove 2 godine nisam imala niti jedan problem i bas sam se prepala i nadam se da cemo ovo prevazici uspjesno!!! Hvala jos jednom!!!
Pozdravcic!!!

Pisano: 21.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#25
Početni član
Početni član


See User information
Zaboravih da pitam koja je to bilja cije suho lisce stavljas u akvarijum? I da li so moze da smeta ovoj zdravoj kornjaci?

Pisano: 21.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#26
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ko ce drugi pomoci ako necemo MI nebrini se izlijecices je ti
ZA SVE POSTOJI PRVI PUT PA TAKO I ZA BOLEST
pozzdravici i od mene

Pisano: 21.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#27
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Nata
Zaboravih da pitam koja je to bilja cije suho lisce stavljas u akvarijum? I da li so moze da smeta ovoj zdravoj kornjaci?
Listovi od Terminalia catappa (Njemacki: Seemandelbaum).
Ne, to ne smeta zdravoj kornjaci.
To je dobro i za zdrave kornjace za kvalitetu vode.
Ta biljka dolazi iz Azije, neznam dali ih ima dole za nabaviti.

Nije to toliko ni vazno za tu vrstu kornjace.

Pisano: 22.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#28
Početni član
Početni član


See User information
Danas smo primili i trecu injekciju. Veterinar kaze da ce morati primiti jos jednu u ponedeljak!! Izraslina je manja, ali je od juce poprimila neku tamno roza boju, a od jutros ima i kao mala linija na krvgi. Vet. kaze da je to dobro da izadje gnoj, a on ce jos po potrebi punktirati u ponedeljak. Kakvo je vase misljenje?
Izvinjavam se ako vas gnjavim sa stalnim pitanjima, ali mnogo ste mi pomogli sa vasim savjetima ovih dana!!! Hvala vam po milioniti put!!!!

Pisano: 23.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#29
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: TITO
Citiraj:

Pisano od: Kori
Ipak nije to ozlijeda nego upala uha

Ne kuzim kakve to veze ima ?


Citiraj:

Pisano od: Nata

Veterinar kaze da se ispod te izrasline vidi ogrebotina i da ju je najvjerovatnije ozlijedila druga kornjaca!!!


Citiraj:

Pisano od: TITO
Citiraj:

Pisano od: Kori
veterinar je ocito krivo procijenio.

Nisam citao temu (znam trebao bi) sto je Vet. procijenio ?

Vet. koji pogresno procijeni kod kornjace nesto, tesko je
povjerovati da zna sto radi kada je u pitanju gmaz.


To je upravo i bila moja poanta, veterinar vjerovatno nema iskustva, ali ipak se snasao...

Citiraj:

Pisano od: Nata
Danas smo primili i trecu injekciju. Veterinar kaze da ce morati primiti jos jednu u ponedeljak!! Izraslina je manja, ali je od juce poprimila neku tamno roza boju, a od jutros ima i kao mala linija na krvgi. Vet. kaze da je to dobro da izadje gnoj, a on ce jos po potrebi punktirati u ponedeljak. Kakvo je vase misljenje?
Izvinjavam se ako vas gnjavim sa stalnim pitanjima, ali mnogo ste mi pomogli sa vasim savjetima ovih dana!!! Hvala vam po milioniti put!!!!


Drago mi je cuti da je kornjaca bolje! Moguce je da ce se opna sama otvoriti da izađe gnoj, veterinar je do sada pravilno postupao pa se nadajmo da ce tako nastaviti do kraja.

Pisano: 23.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc-izraslina na vratu kornjace
#30
Početni član
Početni član


See User information
Dragi moji,

Nikako da vam se javim ovih dana, sto je mnogo bezobrazno s moje strane jer sam vas smarala do izmenoglosti kada mi je trebala pomoc!! Sorry!!! :)
Kornjaca je dobro!!! Primila je pet injekcija! U prosli ponedeljak joj je veterinar punktirao izraslinu, izaslo je dosta gnjoja, tako da je poslije toga izraslina skoro totalno nestala! I ranicu koja je ostala na vratu poslije punktiranja sam uspjesno sanirala!!! Moja konjaca je sa opet ona stara vesela kornjaca koja neumorno pliva po akvarijumu, normalno jede (stavise otima se za hranu sa drugom kornjaom!), itd....
Hvala vam jos jednom puuuunnnnnooo svima na savjetima i pomoci!!! Cujemo se!!!

Pisano: 01.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum