NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Oteklina na vratu kornjače !
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da, čitala sam to za granje iz prirode, i stvarno sam ostala paf kad sam pročitala da treba par mjeseci odstajati, osušiti se, pa tek onda može u akvarij. Ja sam mislila to se prokuha i to je to, spremno. Uzet ću vrbu, znam gdje je ima ovdje kod nas. Kupovni su mi malo preskupi. Ali ajde, izdvojila sam pare za jedan, prokuhala ga, i to ne jednom nego min 5 puta, i on još uvijek u toploj vodi s grijačem pušta smeđu boju. Užas...

Ma vidim ja nju da u glistama uživa, hehe... kako se s njima bori. Jest da je meni to užasno ljigavo raditi, ali šta ću. Ako je za nju to najbolje, moram, nije problem, naviknut ću se. Meso je također prisutno, nemam ga namjeru izbaciti iz prehrane. Posebno ne kada ćemo imati domaću piletinu, za koju znam da je dobro uzgojena i da nije ajmo reć umjetna (kakva danas više-manje jest po trgovinama).

Za grijač ok, a što se tiče bunarske vode, dobro da ste me sjetili... čini mi se da smo jednom čak i imali to neko ispitivanje i testiranje, te uspoređivanje bunarske vode s vodovodnom. I mislim da je bilo kao da je štetnija od vodovodne. Dobro kažete. Ništa, ostat ću ja kod vodovodne, puštat ću da odstoji 24h i ubaciti neki preparat za poboljšanje vode (čitala sam ovdje o njima i zapisala koji su ok).

I još samo za info, ako može. Ovih dana sam vodila zamorca kod veterinara, na injekcije. Usput sam se malo raspitala o liječenju kornjače. Čisto ono... radi informacije ako će mi zatrebati (nadam se da neće). Ali evo, ako će netko iz mojeg područja trebati, znači Čakovec, Varaždin i okolica tu je BIOINSTITUT koji u sklopu rada ima i veterinarsku stanicu "STANICA", adresa Rudofla Steinera 7. Dečki su voljni liječiti kornjaču. Kaže on meni: "naravno, smo je vi dovedite. Danas uz stručnu literaturu i znanje engleskog jezika, sve se može." Pa evo, ako će nekom biti potrebno, zna gdje može naći pomoć.

Evo to je to od mene, za sad. Kad završim akvarij, naravno postavit ću slike, a forum ću i dalje čitati i sudjelovati. Ako ću zatrebati pomoć, javit ću se :) . Hvala puno na svim savjetima i lijepi pozdrav.

p.s. sorry na malo podužem komentaru :)

Pisano: 27.02.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Oteklina na vratu kornjače !
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Svako drvo ti na pocetku ispusta tanine u vodu i voda posmeđi, to je normalno. Ako te smeta mozes u filter staviti aktivni ugljen i on ce ti skupljati te tanine.

Hvala za informaciju za veterinara za to podrucje, ubacit cu u svoj popis. Za neke osnovne probleme bi mogli pomoci, no ako nemaju specijaliziranog veterinara za gmazove tesko ce moci rijesiti neki ozbiljniji problem.

Sretno sa slaganjem novog smjestaja, ako negdje zapnes slobodno pitaj!

Pisano: 02.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Oteklina na vratu kornjače !
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kažu da su već liječili zmije, iguane... svašta, pa čak i kornjače. Kaže: "ne možete vjerovati što sve danas ljudi drže doma kao kućne ljubimce".

Hvala... pitati ću naravno. Ali mislim da sam ovdje već dobila sve potrebne informacije, od Y-TONG cigli koje ću nabaviti za postolje, granja, podloge, filtera itd... Filter sam naručila preko www.aquashop.hr (hvala i za tu informaciju), nadam se da će stići ovih dana (platila sam unaprijed, he he). I to je to. Stranica vam je stvarno super za kornjačoljupce i šaljem vam svake pohvale za trud.

Pozzzzz :)

Pisano: 03.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Oteklina na vratu kornjače !
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako imaju iskustva onda super, to nazalost ne cujem cesto. Iako u Međimurju ima dosta terarista i imaju cak svoju udrugu Varazdinska Udruga Terarista (VUT), pa vjerojatno vecina nosi zivotinje kod njih.

Filter bi ti trebao doci uskoro, Aquashop je poznat webshop na nasim prostorima, ja vec godinama kupujem od njih i nikada nisam imao problema.
Drago mi je da si zadovoljna sa stranicom, tu smo da pomognemo!

Pisano: 06.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum