NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
23 korisnika su online (18 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 23

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: moj terarijum za sumsku kornjacu
#11
Početni član
Početni član


See User information
leti ce biti na terasi imam lepo mesto,suncano
hvala ti za link,mnogo si mi pomogao

Pisano: 19.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj terarijum za sumsku kornjacu
#12
Početni član
Početni član


See User information
recite mi u vezi ishrane,kad god mogu i nadjem neke trave,salatu ja je time hranim ali zima je i malo je nezgodno,dali joj smeta serra rafi vital,pokvasim i ne buni se
ono sto me zanime je dali joj je to dovoljno i dali smem to cesto da joj dajem

Pisano: 19.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: moj terarijum za sumsku kornjacu
#13
Citiraj:

Pisano od: johni
recite mi u vezi ishrane,kad god mogu i nadjem neke trave,salatu ja je time hranim ali zima je i malo je nezgodno,dali joj smeta serra rafi vital,pokvasim i ne buni se
ono sto me zanime je dali joj je to dovoljno i dali smem to cesto da joj dajem


Pozdrav,

komercijalna hrana služi više kao dodatak prehrani,odnosno nemože biti glavna/jedina hrana koju daješ svojoj kornjači.
Pročitaj ovu temu:Divni svijet kornjača

Na koju salatu misliš?Salata isto nije najpoželjnija.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj terarijum za sumsku kornjacu
#14
Početni član
Početni član


See User information
travu,bokvicu,maslacak,sta god nadjem ali mi se cini da ona to slabije jede,zalenu salatu sam joj davao ali nece da jede,a ovu kupovnu razbija

Pisano: 21.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj terarijum za sumsku kornjacu
#15
Početni član
Početni član


See User information
bio sam u pet sopu i nude mi neke suve crve,sta je to i dali smem da joj dajem?

Pisano: 21.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: moj terarijum za sumsku kornjacu
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: johni
recite mi u vezi ishrane,kad god mogu i nadjem neke trave,salatu ja je time hranim ali zima je i malo je nezgodno,dali joj smeta serra rafi vital,pokvasim i ne buni se
ono sto me zanime je dali joj je to dovoljno i dali smem to cesto da joj dajem


O prehrani svoje kornjace moras jako puno nauciti, ove kornjace godisnje u prirodi pojedu 200-tinjak razlicitih vrsta trava i divljeg bilja sto je izuzetno tesko postici u zatocenistvu.
Prehrana se treba sastojati od suhih trava i biljaka koje su bogate vlaknima, ne sadrze velik udio proteina i secera, sadrze veci udio kalcija u odnosu na foshor i ne sadrze neke gadnije toksicne spojeve.
Kupovne granule za kopnene kornjace, pogotovo ove jeftinije poput Sere sadrze vece kolicine proteina i vitaminskih dodataka koji nepotrebno opterecuju bubrege i jetru, pre velike kolicine fosfora u odnosu na kalcij i jako malo vlakana. To je jako losa hrana za tvoju kornjacu i generalno se uopce ne preporuca hranjenje kopnenih kornjaca granulama. Kornjaca se ne buni, njoj je to fino, međutim takva hrana ce joj unistiti organe i sktatiti zivot na svega 10-20 godina. Smrt zbog zatajenja bubrega i omascenja jetre je jedna od najgorih i najbolnijh smrti za kornjace, nemoj joj to priustiti.

Prouci sljedece clanke:
Osnovna prehrana kopnenih kornjaca
Knjizica lako dostupnih biljaka koje su sigurne za hranjenje kornjaca
Biljke koje mozes uzgajati unutra (kada je zima ili susa)

Ako znas engleski prouci ovu stranicu od A-Ž: http://www.thetortoisetable.org.uk/ ,ona bi ti trebala biti glavna referenca za bilo koju biljku koju dajes kornjaci i sadrzi najsuvremenije podatke o prehrani kopnenjaka na webu. Cak i ako ne znas engleski na googlu nađes strucni ("latinski") naziv biljke koju planiras dati kornjacama, ubacis ga u trazilicu navedene stranice koja ti izbaci znak smijes li hraniti s tom biljkom ili ne.

Citiraj:

Pisano od: johni
travu,bokvicu,maslacak,sta god nadjem ali mi se cini da ona to slabije jede,zalenu salatu sam joj davao ali nece da jede,a ovu kupovnu razbija


trava je malo sirok pojam, trebas nauciti razlikovati vrste kako kornjaci greskom ne bi dao nesto otrovno. Bokvica (trputac) je ok, maslacak (radic) je ok, salata sadrzi 90% vode tako da nije nesto sto valja davati cesto. Umjesto salate bolje nudi matovilac, on je isto dostupan po ducanima u zimsko doba.

Ako ces sada nastaviti hraniti kornjacu samo kupovnom hranom kasnije ce kornjacu biti jako tesko naviknuti na drugu, zdraviju hranu, jednostavno ce je odbijati, kao sada.

Prehrana kopnenih kornjaca je jako komplicirana, pogotovo ako zivis u stanu. To je jedan od razloga zasto se ove kornjace nikad ne preporucaju za stan. Ali ako se potrudis ipak je moguce koliko-toliko pravilno hraniti kornjacu.

Citiraj:

Pisano od: johni
bio sam u pet sopu i nude mi neke suve crve,sta je to i dali smem da joj dajem?


Ne, suseni racici (grammarusi) su hrana zivotinjskog podrijetla za vodene kornjace. Oni nemaju sta raditi u hrani herbivorne vrste. Kloni se savjeta iz pet shopova jer ces dobiti vise savjeta kako ubiti svoju kornjacu nego je odrzati na zivotu. U pet shop ides samo kupiti nesto ciljano sto trebas, o cemu si se unaprijed informirao. Trgovci ce ti pokusati uvaliti svasta i 99% njih nema pojma o pravilnoj brizi za kornjace, niti ih interesira dobrobit tvoje zivotinje.

Pisano: 21.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum