NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Šta vi mislite?
#11
Moderator
Moderator


See User information
svaka čast na ideji

šta je pampas?

Pisano: 01.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#12
Regularni član
Regularni član


See User information
ovo je pampas u kojem su se moje kornjače zimi sakrivale tj. hibernirale...

Dodaj datoteku:



jpg  Cortaderia Pumila Dwarf Pampas.jpg (329.40 KB)
1917_4f4f7b4e074af.jpg 500X511 px

Pisano: 01.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#13
Moderator
Moderator


See User information
predobro, hvala

Pisano: 01.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: pupa265
3. kornjača je u velikom pampasu...ona je već godinama u mome vrtlu ( mislim da je došla u moj vrtal jer do mene susjed ima ogroman voćnjak tako da je ona starosjedioc kada se probudi iz hibernacije provjerit ću što si naveo...

mislim da si u pravu kada govoriš u vezi utjecaja vremena i sl...muška kornjača je dugo vrimena bila vani, trošila je snagu i zalihe te je vrlo vjerojatno hladnoća kasnije napravila svoje...jedino mi je malo čudno da se nije zavukla u taj veliki pampas jer tamo je skoro svake godine hibernirala...

šta se tiće premještanja nemam neko adekvatno mjesto ( terarij i sl ) tako da nisam imao običaj dirati se u njihov prirodni nagon kada dođe vrijeme za hibernaciju...

a prehrana im je doslovno sve što ima u vrtlu...dosta je cvijeća, trave...imaju obilato hrane na raspolaganju...velik je vrtal...

p.s. s obzirom da ovu 3. kornjaču imam dugi niz godina u svome vrtlu da li ja nju mogu prijaviti u ministarstvu?jel se to može?


Ti bi trebao kada zatopli provjeriti taj pampas da ti se unutra nisu nastanili neki glodavci. Jer to mjesto za prezimljavanje je za njih vjerojatno jednako dobro kao i za kornjace. Nadam se da je 3. cancara ok.
Potpuno mi je jasna situacija da su te kornjace vec generacijama po vrtovima i da se vrlo cesto kornjace i same dosecu u vrt. Po zakonu ti se nikako ne bi trebao uplitati u njihov zivot (sto je tesko jer ipak u vrti nemaju apsolutno sve kao u prirodi) i kornjace bi trebale same moci izaci van iz vrta ako zele (sto u vecinu slucajeva znaci pod kotace auta). Naravno to je samo na papiru, rijetko tko to provodi.
"Nulto stanje", prijava kornjaca Ministartvu Kulture bez papira je bila moguca do 2009 godine. Tada su kornjace legalno upisane u evidenciju, mođutim to nije znacilo da ce kornjace dobiti papire i da mozes prodavati njihove potomke, eventualno besplatno udomljavati.

Pisano: 01.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#15
Regularni član
Regularni član


See User information
svake godine kada zatopli taj pampas redovito očistim...nikad nisam primjetio miševe i sl...ali sve je moguće...pogotovo zimi kada svaka životinja traži skrovište...

a šta se tiće prijave, papira i sl meni to ne triba za prodaju...ne mislim se s time baviti...volim te životinje, moji doma isto...lipo nam ih je vidjeti u vrtlu u kojem stvarno imaju dovoljno prostora i hrane za ugodan život...

Pisano: 01.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#16
Početni član
Početni član


See User information
bas mi je zao kornjaca :( ovo je jako losa zima za zivotinje, moja Masa ne jede, drugarove zmije ne jedu mesecima,kao ni drugaricine tarantule...a to su zivotinje koje zive u kontrolisanim uslovima.. da ne pricamo sta je sa mackama,psima,pticama... :(

Pisano: 01.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: pupa265
svake godine kada zatopli taj pampas redovito očistim...nikad nisam primjetio miševe i sl...ali sve je moguće...pogotovo zimi kada svaka životinja traži skrovište...

a šta se tiće prijave, papira i sl meni to ne triba za prodaju...ne mislim se s time baviti...volim te životinje, moji doma isto...lipo nam ih je vidjeti u vrtlu u kojem stvarno imaju dovoljno prostora i hrane za ugodan život...


Nadam se da je onda 3. kornjaca dobro, javi kako je sve proslo.

Ok onda nema problema, moja je duznost ovdje da te upoznam sa zakonom.

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#18
Regularni član
Regularni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori


Nadam se da je onda 3. kornjaca dobro, javi kako je sve proslo.



jedna sretna vijest...danas je 3. kornjača izašla živa i zdrava...našao sam rupu gdje je bila ukupana...dosta duboko tako da je ona preživjela za razliku od one dvije koje se nisu uspile ukopati...

sad joj moran naći mušku čančaru da joj ne bude dosadno

Pisano: 14.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Šta vi mislite?
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je da je kornjaca ok!

Pisano: 15.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum