NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Pomoc potrebna!
#11
Početni član
Početni član


See User information
Hvala najlepse na pomoci, ovde je takav sneg i led da skoro nece biti trave, danas sam posadila lollo rosso (kupila je sa korenom), i celer (nasla u zacinskom bilju), takodje sam kupila semenke jagorcevine, petunije i nocurka, nadam se da ce mi uspeti.
Odo da sadim psenicu,

Puno ti hvala na pomoci!

Pisano: 06.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nema problema, zato smo ovdje :)
Salatu lollo rosso mozes davati, no imaj na umu da nije previse hranjiva jer sadrzi vecinom vodu.
Celer nije dobar zato jer sadrzi oksalnu kiselinu. Ta tvar blokira upijanje kalcija u organizam (onemogucava metabolizam kalcija) i to cak nekoliko mjeseci nakon sto ga kornjaca pojede. Male kolicine nisu opasne po zivot, međutim hranjenje na redovitoj bazi nikako nije preporucljivo.

Pisano: 06.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#13
Početni član
Početni član


See User information
sera reptil coco soil 650gr/8 litara 32042
Neopeat cigla - kokosova vlakna - podloga za terarijum
Koji je bolji od ova dva?
U marketu na delu cveca sam nasla tresset koji sluzi za dekoraciju, firma je substral, a opis je ukrasna kora drveta/cetinara, sta mislis da li bi to moglo?
Dobicu terarijum od 200l pa bih ga sredila, u ovom malom se sudara sa zidovima,

Pozdrav i hvala

Pisano: 08.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kao podlogu svakako preporucam kokosova vlakna, ta podloga ti vise izgleda kao zemlja. Ova od Sere su skuplja, ali su vjerojatno i cisca, nisu puna smeca sto je cestu slucaj kod manje poznatih proizvođaca.

Ovaj drugi treset koji spominjes se sastoji od velikih komada kore cetinjara koji sadrze smolu i nisu prikladni za terarije.

Ako su ti terariji od stakla trebala bi staviti nekakvu tapetu. Ove kornjace ne shvacaju da je staklo pregrada.

Pisano: 09.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#15
Početni član
Početni član


See User information
Postovanje,

putujemo uskoro, pa me interesuje da li mogu kornjacicu da osavim samu na desetak dana, i ako mogu kako da to pripremim?

Hvala

Pozdrav

Pisano: 24.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da kornjacu drzis vani u vrtu gdje se sama moze posluziti travama ne bi bilo problema, no u terariju 10 dana bez hrane i vode ne bi preporucio, pogotovo ne sada u toplom dijelu godine. Ipak bi redovito trebala imati vode. Ako ikako mozes dogovori se s nekim da ju nadzire i brine o njoj barem svaki 2-3 dan.

Pisano: 24.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#17
Početni član
Početni član


See User information
Divno! Sve na jednom mestu... Opsirno ,
Lepo objasnjeno.., hvala Kori!

Pisano: 06.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Pomoc potrebna!- stigla kornjacica u nas dom...
#18
Početni član
Početni član


See User information
Postovanje,
dobili smo malenu kornjacu na poklon, ja mislim da se radi o cancari ali nisam sasvim sigurna. Dobili smo je iz Hrvatske iz gospodjinog vrta, gdje se je i izlegla. Donijeli smo je kuci u kartonskoj kutiji punoj travice,,,,dali smo joj vodicu.....zivimo u stanu, nazalost, imamo balkon, neka prednost. E sta sada da radimo?? Procitala sam Vase savjete, sta je sve potrebno maloj kornjacici,,,ali najvise me brine da joj nece biti dobro,,jer bas striktno govorite o tome kako nije dobro drzati kornjacicu ako nemamo vrt da samo tako patimo zivotinjicu, a to ne zelim nikako. Volila bih se brinuti za nju, i jel bas toliko grozno da je drzimo u stanu i da li joj mozemo osigurati normalne uvjete za rast i razvoj.?? Sta bi prvo trebali napraviti? Evo i mala slikica kako ona izgleda....

Unaprijed Vam hvala na savjetima!!!

Dodaj datoteku:



jpg  Picture 652.jpg (28.44 KB)
2689_5190ba015961a.jpg 640X480 px

Pisano: 13.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc potrebna!
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: corny
Postovanje,
dobili smo malenu kornjacu na poklon, ja mislim da se radi o cancari ali nisam sasvim sigurna. Dobili smo je iz Hrvatske iz gospodjinog vrta, gdje se je i izlegla. Donijeli smo je kuci u kartonskoj kutiji punoj travice,,,,dali smo joj vodicu.....zivimo u stanu, nazalost, imamo balkon, neka prednost. E sta sada da radimo?? Procitala sam Vase savjete, sta je sve potrebno maloj kornjacici,,,ali najvise me brine da joj nece biti dobro,,jer bas striktno govorite o tome kako nije dobro drzati kornjacicu ako nemamo vrt da samo tako patimo zivotinjicu, a to ne zelim nikako. Volila bih se brinuti za nju, i jel bas toliko grozno da je drzimo u stanu i da li joj mozemo osigurati normalne uvjete za rast i razvoj.?? Sta bi prvo trebali napraviti? Evo i mala slikica kako ona izgleda....

Unaprijed Vam hvala na savjetima!!!


Pozdrav i dobro dosli na forum!

Najvjerojatnije se radi o obicnoj cancari, to je strogo zasticena vrsta koju se ne smije drzati u zatocenistvu ako zivotinja nema papire (nije legalnog podrijetla). Sa drzanjem kopnene kornjace u stanu je povezano mnogo problema,sve od nedostatka sunca (osima ako joj ne posvetis cijeli balkon ako je uopce dovoljno velik) pa do osiguravanja pravilne prehrane (raznolikost od nekoliko stotina razlicitih vrsta bilja godisnje). Osigurati adekvatne uvjete je moguce ali je potrebno ici u ekstreme, a vecina ljudi nije spremna narusiti vlastiti konfor za kucnog ljubimca. Drzanje kopnene kornjace pravilno u stanu je poprilicno skupo i vecini ljudi neprakticno. A s obzirom da je na sve to zivotinja protuzakonito uzeta iz prirode najbolje bi je bilo vratiti u prirodu gdje joj je mjesto.

Ako zelite kornjacu kucnog ljubimca uvijek mozete udomiti odbacenu crvenouhu kornjacu, no pravilan smjestaj i briga isto nije jeftina ni jednostavna.

Pisano: 24.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum