NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Bolest ili ne?
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Dajana
Akvarijum je 60cm sirok a visok 30cm. Poklopac je od stakla i sastoji se od dva djela koja se ramakinju, izmedju ta dva stakla razmak je oko 1cm. Da li je to dovoljan razmak za ventilaciju? Ja imam onu dugu neon lampu. Da li je ona dovoljna ili treba jos nesto? Probala sam zatvoriti poklopac i kornjaca je odmah izasla na kopno.


To je za sada ok velicina. Nije mi poznata rijec "ramakinju", da li su to klizna stakla koja se pomicu jedno ispod drugog u vodilicama?
Smanjena slika

Ako mozes slikaj svoj cijeli poklopac skupa sa neonkom da vidim kako si to instalirala. Razmak od samo 1 cm bas nije dovoljan za ventilaciju.

Jedna jako vazna stvar koje moras biti svjesna je da staklo filtrira svo potrebno UVA-UVB zracenje od neonke. Dakle između same neonke i kornjace ne smije biti nista, zracenje mora biti direktno. Preko dana otvori dio poklopca iznad kopna da neonka direktno svijetli na kopno.
Kao sto sam ti vec napisao uz neonku ti je potrebna jedna od ovih obicnih zarulja za grijanje kopna i zraka:
Smanjena slika Smanjena slika

Moguci razlog zasto je kornjaca izasla na kopno kada si zatvorila poklopac je povecanje temperature zraka u akvariju. Kada ces dodati lampu za grijanje kornjaca bi puno cesce trebala izlaziti van na suncanje jer ce imati grijanje.

Pisano: 12.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bolest ili ne?
#12
Početni član
Početni član


See User information
Da li je dovoljno napuniti pola akvarijuma vode od 60l. kao u mome slucaju? Evo slika na kojima se moze vidjeti kako to sve izgleda... Da li je to dobro? Na slici koja prikazuje poklopac, moze se vidjeti jedan dio poklopca koji je vec na akvarijumu, drugoga dijela nema koji je manji znatno od prvoga. Kada se obadva dijela stave nema dotoka zraka u akvarijum, tako da ovaj manji bi trebao biti skinut. Da li sam u pravu? Objasnjenje o lokaciji neonke se nalazi na slici. Pobrinucu se onda jos za obicnu zarulju kako bi napravila dodatnu svjetlost i toplotu. Evo i sike:

Dodaj datoteku:



jpg  Neonka.jpg (113.67 KB)
1882_4f1048a995598.jpg 500X375 px

jpg  Poklopac.jpg (157.69 KB)
1882_4f104b7bca9fc.jpg 500X372 px

Pisano: 13.01.2012

Editirano od Dajana on 13.01.2012 16:20:26
Editirano od Dajana on 13.01.2012 16:22:29
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bolest ili ne?
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oblik akvarija me totalno zbunio, sad vidim da ima odsjecene rubove, da je "panorama" oblika. Znaci ako sam dobro shvatio, ovaj prednji dio staklenog poklopca (trapezastog oblika) je stalno gore i otvaras ga pri hranjenju, s straznji poklopac je uklonjen i kroz tu rupu je instalirana neonka?
Dubina vode od 15-20 cm je ok za malu kornjacu, samo udaljenost UVA-UVB neonke od kopna bi idealno trebala biti 25-30 cm. O kojoj se tocno neonki radi (koja marka), da li ima 2%, 5%, 8%, 10% ili 12% UVB-a?

Pisano: 14.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bolest ili ne?
#14
Početni član
Početni član


See User information
Mogu se obadva poklopca skidati tako sam i instalirala neonku. Samo sto jedno je stalno skinuto radi dotoka kiseonika. A ovaj drugi poklopac ne skidam jer nema potrebe. Neznam koja je marka, i koliko ima posto UVB-a, nisam ja kupila neonku ali raspitacu se. Hvala puno na svim ovim savjetima, neizmjerno ste mi pomogli. Ako budem imala ikakvih nedomica jos, javicu se. Kornjacica zasada se super ponasa, samo pliva i hiperaktivna je, sto dosada nije bio slucaj. Mislim da je to dobro?

Pisano: 15.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bolest ili ne?
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na samoj neonki bi trebalo pisati sto je, na lijevoj ili desnoj strani kod grla...

Mislim da nece biti problema nakon sto joj stavis lampu za grijanje.

Pisano: 15.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bolest ili ne?
#16
Regularni član
Regularni član


See User information
Kolegica ima akvarij od 180 l s poklopcem, i vanjski filter. No kako razina vode nije do vrha akvarija (radi se o mladoj kornjači), sprej bar vanjskog filtera je iznad razine vode. Zbog toga su na staklu kapljice, a ponekad i na poklopcu.

Kornjača je aktivna, jede sve s popisa hrane, sunča se redovito i dugo. Ima odgovarajuću rasvjetu, i temperatura kopna i vode je odgovarajuća.
No danas sam vidjela da je kornjača otvorila usta (što sam već imala prilike vidjeti kod bolesnih kornjača). Usta je otvorila samo jednom, vidjela sam joj i jezik, nisam čula nikakav zvuk...

Zanima me smeta li kornjači vlaga na jednom dijelu stakla akvarija zbog pozicije sprej bara?

Pisano: 10.05.2012
"I have always depended on the kindness of strangers."
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bolest ili ne?
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moguce je taj spraybar instalirati i nize, ispod povrsine vode, samo je potrebno nabaviti jos jednu cijev koja ce produziti spoj...to inace kornjacama nista ne smeta, no nama ljudima bi zvuk curenja vode cijele dane mogao biti jako iritantan.

Ako se otvaranje usta ne ponavlja cesto nema razloga za brigu, kornjace koji put znaju zijevati, kasljati i namjestati vilice bez nekog posebnog razloga.

Znaci samo prskanje spraybara iznad povrsine vode nece smetati, međutim vazno je da kornjaca ima sređenu adekvatnu ventilaciju ako na akvariju postoji poklopac, jer to ponekad moze uzrokovati probleme.

Pisano: 12.05.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum