NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
26 korisnika su online (18 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 26

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4)


Re: Zarko :)
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Uh, da sve do nedavno imao sam problema sa biljnom hranom, jer bi pojeo samo malo ili ponekad ne bi ni hteo da jede, tako da su mu meso, ribice i puševi bili glavna hrana. Sada gledam da mu dajem meso ili jednom nedeljno ili ni jednom u zavisnosti da li je i koliko pojeo ribica, jel to u redu?
On(ili ona) je dugačak ok 14,5-15cm i širok 11,5-12cm, sad će mu biti dve godine od kada je kod mene, jel to ok?


Ih toliko sam gledao da pazim oko svega i na kraju sam ipak negde pogrešio....

Pisano: 24.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zarko :)
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko cesto dajes kornjaci granule (ako dajes)?
Koliko riba zna pojesti u tjednu?

Kornjaca je poprilicno naglo narasla, sto za zatocenistvo i nije tako cudno, ali nije niti bas dobro. U prirodi bi vjerojatno bila jos ispod 10 cm duzine u ovoj dobi.

Kornjaca se vjerojatno vise sama castila s ribama nego sto je trebala. Nama ljudima je cesto tesko pojmiti koliko malo hrane kornjace trebaju da bi bile zdrave pa ih prehranjujemo. Jos ako uracunas da kornjaca u akvarijskim uvjetima ne hibernira sto drasticno smanjuje brzinu rasta i da zivi na iznad prosjecno visokoj temperaturi u odnosu na prirodu normalno je da ce brze rasti.

Sada jedino stvar mozes ispraviti na nacin da naucis kornjacu na biljnu hranu. Drugi akvarij si pretvori u biljni sa sto vise brzorastuceg bilja kojeg kornjaca moze jesti pa ju polako navikavaj.

Pisano: 25.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zarko :)
#33
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Granule joj nisam davao, mislio sam da je nepotrebno, ako ima raznovrsnu ishranu?
Što se tiče ribica, to mi je malo čudno. Ranije ako ubacim 3 ribice odma ih pojede ili jednu uspe da preživi 2-3 dana. Sada nema tako neko interesovanje, desi se da ne pojede niti jednu u toku nedelje, zbog toga mi je i došla ideja da ubacim još ribica. Sada kada ih je više pojede po neku i to najčešće ove male koje su tek ubačene. Evo ima sigurno 2 nedelje od kada nije pojela ni jednu od 5 preostalih velikih gupija, a malih je za to vreme pojela par. Teško mi je da prebrojim male, jel ima baš malih svega 5mm.
Mislim da sam preterivao sa mesom, smanjiću to sada drastično. Na koliko da mu dam meso ili da li da mu ga uopšte dajem? I koje su sve brzo rasruće biljke? Dobro je da sam postavio sliku, da mi ukažeš na greške.

Pisano: 25.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zarko :)
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za granule pitam jer one isto sadrze proteine zivotinjskog podrijetla i imaju slican efekt kao meso ako s njima pretjerujes.
Sto se tice mladunaca zivorotki to je mojoj mosusnoj najomiljenija hrana. Sjedne se u plutajuce bilje i samo ceka da joj koja doleti. Pogledaj malo bolje, moguce je da i tvoja tamani male ribe, ti niti ne primjetis, a nakupi se.
Za sada samo postepeno smanjivaj porcije i cesce nudi bilje. Ako u akvariju nemas ribe koje zahtijevaju visoku temperaturu slobodno pusti da padne na 22-23. S nizom temperaturom ce kornjaca imati sporiji metabolizam i malo manji apetit.

Pisano: 26.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zarko :)
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala!

Pisano: 26.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum