NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 6 7 8 »


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Korni1
Da ti veterinari su skoncentrirani na pse i macke i to je to, ali koliko znam ovdje niti nema specijalizacija za dosta zivotinja, tako da ti ljudi na faksu niti nemaju nekog izbora..sreca je ako naletis na veterinara koji zeli siriti vidike. Svojevremeno je Udruga Zecovi polanjala skupu stranu literaturu kako bi se na taj nacin osigurali da ce bar netko znati ljeciti kunice. to se pokazalo kao odlican potez;)


O pa i ti drzis zeca? Znam ja moxu i ninocku sa zecovi.net, one isto drze kornjace ;)


Citiraj:

Pisano od: melek
znas kako to funkcionise kod nas
nazoves vetrinara on ti kaze da nije radio sa tim nikad il kaze npr nije problem dode i bezez nesto uradi samo da te se resi .

Izlazak na teren se placa duplo , bilo kakav izlazak samo da ti dode kuci 10 evri
+ ostali troskovi nez kolko bi uzeo za pregled i lijekove

bitno e da oni zarade , iskreno za taj novac sto bi njemu dao da bilo sta uradi ja mogu kupiti jos nekoliko kornajca .


Imam u porodici veterinara , al to su jednostavno ljudi koji nisu radili s tim , kod nas je sve drugacije , zavrsis skolu a neas blage veze sta si zavrsio , zaposlis se preko veze , i ovi veterinari sto sad rade to je samo na nekim uobicajenim zivotinjama macka , pas ,
cak i ovaj antibiotik sam preko veze nasao jedvaaa.
i mnogi su mi rekli kako to smijes , pa eto smijem nemogu gledat da umire a da nista ne uradim.

Juce sam dao tu prvu dozu vec sada je neko vrijeme u vodi , vise nego inace , al opet nista ne jede , manje zijeva
mozda mi se samo cini postavio sa mkameru da vidim sta se desaje dok me nema , dok sam u skoli , i nista uobicajeno suncanje , nekad gurne samo glavu u vodu , nekad ode skroz u vodu , al nije jos ni jednom zaronila .


Veterinari nisu nigdje jeftini, pa tako niti kod nas. Kad sam bio mlađi imao sam kineskog hrcka koji je obolio od tumora, na lijecenje su roditelji dali preko 1000 kn, a novi hrcak je kostao oko 50 kn. Tako da ako gledas isplativost lijecenja sve bi zivotinje bilo puno isplativije pustiti da uginu i kupiti nove, ali to nije poanta drzanja kucnog ljubimca. Svojoj zivotinji si uvijek duzan pruziti najbolju pomoc ako ima pomoci. Razumljivo je da ti je zao dati novac veterinaru koji ce samo nesto zbrljati da pokupi novac a nece nista konkretno napraviti. Ali eto da imas u blizini nekog poput nase veterinarke siguran sam da bi vec davno odveo kornjace k njoj.
Međutim mislim da si ipak trebao kontaktirati ovog veterinara u familiji za pomoc oko doziranja i davanja injekcija, bilo bi svakao brze i sigurnije.

Imaj strpljenja, trebati ce vjerojatno par dana da antibiotik pocne djelovati. Gledaj da drugu dozu das tocno 48 sati nakon prve i naravno drzi temperaturu vode na 30, kopna na 35 stupnjeva da metabolizam kornjace bude sto brzi i da djelovanje antibiotika bude sto ucinkovitije.

Pisano: 23.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#32
Regularni član
Regularni član


See User information
Aha, znam ih;)
Svaki vlasnik prilikom udomljavanja kucnog ljubimca mora biti spreman na trosak koji nosi eventualna posjeta veterinaru. Meni nije zao novaca, meni je zao sto nema strucnjaka koji brljave i vjezbaju na kucnim ljubimcima, a pritom se prave strasno pametni.
Svakakve sam nebuloze cula:/

Pisano: 23.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#33
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
jel to nesto vezano za mene , sad ispade da sam ja neko ko se uci na kucnim ljubimcima i pravim se pametan ???

Pisano: 23.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#34
Moderator
Moderator


See User information
Bez ljutnje, nitko tebe osobno nije prozvao. Ti si pametan decko, pa znas da svatko ima pravo na svoje misljenje.

Pisano: 24.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#35
Regularni član
Regularni član


See User information
ja nigdje ne vidim da je tebi to neko napisao..stoga ;)
ono sto se ne usporeduje nikako i nikada je cijena kucnog ljubimca sa cijenom ljecenja istog/drugog.
Svaki kucni ljubimac bi trebao biti ravnopravni clan obitelji i isto kako bi netko sebi kupio ljek tako bi trebao i ljubimcu. Uostalom svaki vlasnik bi trebao biti svjestan da niti jedan ljubimac nije jeftin, jer iako mu je hrana mozda pristupacne cijene, uvijek mora racunati na dodatne rashode kao sto su smjestaj, ljecenje i sl..

nisi odgovorio kako ti je ljubimac danas..mislim da je to pouno bitnije od rasprave tko je kome i kada rekao ;)

Kori, jp, znam ih obje, ali brijem da kod njih ova kombinacija nije vise prisutna..

Pisano: 24.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ne znam sta da kazem , nit znam jel bolje niti gore , al evo treci dan nikako ne primjetim da zijeva nisam siguran jos jeli ide na bolje, jos nista ne jede .

Pisano: 24.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#37
Početni član
Početni član


See User information
@melek: obavezno održavaj temperaturu na oko 30°C, moraš joj poboljšati imunitet i metabolizam.

Citiraj:

Pisano od: stanikic
Mislim da se ove injekcije daju u mišić, neretko veterinari daju vlasnicima da i sami daju injekcije, ukoliko stanuju podalje...


Tako sam ja Boleta mog bockao, sada se preporodio :) Porastao je oko 2cm (sada ima 5.9cm) :)

Pozdrav svima i još jednom veliko hvala :>

Pisano: 24.03.2011
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Korni1
ono sto se ne usporeduje nikako i nikada je cijena kucnog ljubimca sa cijenom ljecenja istog/drugog.
Svaki kucni ljubimac bi trebao biti ravnopravni clan obitelji i isto kako bi netko sebi kupio ljek tako bi trebao i ljubimcu. Uostalom svaki vlasnik bi trebao biti svjestan da niti jedan ljubimac nije jeftin, jer iako mu je hrana mozda pristupacne cijene, uvijek mora racunati na dodatne rashode kao sto su smjestaj, ljecenje i sl..


Ovo već ulazi u domen filozofiranja, nemaju svi ista osećanja i poglede po tim pitanjima. Ako već neko ima potrebe da raspravlja o pravima životinja, etici, moralu, zakonima, neka otvori posebnu temu... Izbegavajte ovakva pitanja u drugim temama.

Pisano: 24.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#39
Regularni član
Regularni član


See User information
lol..cudan pojam filozofije :D

Pisano: 25.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moguća upala pluća, Boža bolestan
#40
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: melek
ne znam sta da kazem , nit znam jel bolje niti gore , al evo treci dan nikako ne primjetim da zijeva nisam siguran jos jeli ide na bolje, jos nista ne jede .


Ima li kakvih vijesti?

Pisano: 29.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum