NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Izgleda da ja imam dvije ženke koje su se uspalile,....stalno trepere jedna drugoj ispred očiju a meni je to tako simpatično...nikada nisu bile nasilne jedna prema drugoj...kod mene su 21 mijesec, dobio sam ih sa možda nekih dva do tri mijeseca tak da sad imaju oko dvije godine,...napravio sam im akvarij od 30 l vode ali imaju i plus veliko kopno i plus piješčano kopno za sada im nije tijesno...jedna kornjaća ima rep dug tanak i špicast dok druga ima kratak debeo i jako tup,...mislio sam da će to biti mužijak i ženka no izgleda sam se prevario vidio sam da mužijaci imaju duge kanđe i da su manji,...a kod mene niti jedna nema duge kanđe mada mislim da bi ak imam mužjaka već trebale da se istiću kanđe po dužini,...volio bih da mi netko malo pomogne oko ovoga da razjasnim malo detaljnije razlike između mužjaka i ženke ipak kornjaće od dvije godine bih se trebale razlikovati,...volio bih ak neko ima na poklon mužjaka odraslog,...imam slike u Galeriji možete pogledat...volio bih da mi netko kaže nešto detaljnije oko uzgoja crvenouhi kornjaća,.. Unaprijed Hvala...

Pisano: 31.08.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Akvarij od 30l je pre malen za jednu kornjacu, a kamoli za tri komada. Za tri odrasle kornjace je potreban akvarij sa minimalno 400l vode. Koliko su velike te kornjace? Prva kornjaca na slici nije crvenouha nego Trachemys scripta troosti, druga se dobro ne vidi. Stavi bolje slike. Da li imas grijac, filter, UVA-UVB rasvjetu, kako ih hranis...opisi uvjete?
Spol se najlakse utvrdi prema repu. Muzjaci imaju dug, debeo rep sa kloakom smjestenom vise prema kraju repa. Zenke imaju tanji i kraci rep sa kloakom smjestenom blize tijelu.
Uzgoj u akvarijskim uvjetima bez hibernacije nije moguc.

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kolko je velik gornji deo oklopa?
Kad ih okrenes na ledja, uvuku skroz noge i saviju rep na stranu, jel im se on podvlači pod stopala ili ne? Da li je deo na repu ispred otvora kloake duži kod jedne kornjače?

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Neznam što je to kloake,! Već sam rekao da jedna kornjaća ima debeo rep kraći i na kraju je tup, kao da je odrezan ravno... a druga tanak, duži i jako špicast,...iste su velićine, mijerio sam ih pomićnim mijerilom dužina oklopa je 9 cm po sredini a širina 7,5 cm po sredini,...obje iste s tim da je jedna dva milimetra šira.
Napravio sam im nov akvarij dimenzije su sljedeće dug 80cm, visok 60cm širok 60cm,sa ostrvom kamen i pijesak, imam dvije pumpe za filtriranje i dva grijaća,za sada nemam UVA I UVB lampu no radim na tome da je nabavim,. a uzgred da upitam koliko koštaju te lampe....Po ćemu si zakljućio da nije crvenouha kornjaća, jer obije su identićne i imaju crvene linije iza uha...samo što u jedne ide na slovo V a u druge je ravna linija,...sve ostalo je isto....

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Neznam što je to kloake,! Već sam rekao da jedna kornjaća ima debeo rep kraći i na kraju je tup, kao da je odrezan ravno... a druga tanak, duži i jako špicast,...iste su velićine, mijerio sam ih pomićnim mijerilom dužina oklopa je 9 cm po sredini a širina 7,5 cm po sredini,...obje iste s tim da je jedna dva milimetra šira.
Napravio sam im nov akvarij dimenzije su sljedeće dug 80cm, visok 60cm širok 60cm,sa ostrvom kamen i pijesak, imam dvije pumpe za filtriranje i dva grijaća,za sada nemam UVA I UVB lampu no radim na tome da je nabavim,. a uzgred da upitam koliko koštaju te lampe....Po ćemu si zakljućio da nije crvenouha kornjaća, jer obije su identićne i imaju crvene linije iza uha...samo što u jedne ide na slovo V a u druge je ravna linija,...sve ostalo je isto....
Hranim ih salamom,sviježom ribom,salatom,glistama iz bašte, i crvićima koje ribari kupuju za pecanje sitne ribe....

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo slika...

Dodaj datoteku:



jpg  DSC01708.JPG (323.04 KB)
380_48bc5a6e630a8.jpg 1024X768 px

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
nadam se da ti je sada slika jasnija i baš me interesuje dali su crvenouhe ili ne....Ja sam cijelo vrijeme mislio da su crvenouhe.... evo još jedna fotka...

Dodaj datoteku:



jpg  DSC01700.JPG (376.71 KB)
380_48bc5c8ad2bd4.jpg 1024X768 px

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Gornja kornjaca nije crvenouha nego je troosti,
vjerovatno ni donja nije (slikaj kad izvadi skroz glavu)

30 Litara plus kopno, jeste tijesno. Cak i za tako male kornjace.

9cm duzine oklopa je jos uvjek premalo da bi im se odredio spol.

Cak u slucaju da se radi o zenkama. Nije im potreban muzjak ako nije razmnozavanje u cilju.

Kloaka ti je analni otvor ispod repa.
Pogledaj opis Emys orbicularis-a
Tu vidis na jednoj slici sto je kloaka i kako se razlikuje muzjak i zenka

Niposto!!! Nikad i nikako nedaji salamu i slicne proizvode. To nije za kornjacu.

Dva grijaca ti nisu potrebni. treba ti jedan koji odgovara.

Pozdrav, M.

Pisano: 01.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti samo da te pitam koliko koštaju lampe UVA I UVB, i ak imaš fotke tih lampi da mi nabaciš te od kojih proizvođaća su najbolje....

Pisano: 02.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potreban mi je mužijak crvenouhe kornjaće
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Postoje posebne neonke sa UVA - UVB zrakama za gmazove. Mozes ih nabaviti u specijaliziranim trgovinama za kucne ljubimce.
Najbolje je uzeti neonke proizvođaca Exo Terra. Preporuca se kombinacija Repti Glo 2.0 i Repti Glo 5.0. Uzmes duzinu koja ti najvise odgovara.
Od kuda si? Ako u blizini nemas pet shop koji drzi teraristiku te lampe mozes naruciti preko neta: LINK

Pisano: 02.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum