NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Za početak . . .
#1
Početni član
Početni član


See User information
Malo po malo . . .

Dodaj datoteku:



jpg  IMG_0370.JPG (50.37 KB)
830_49a56e40d76d3.jpg 640X480 px

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#2
Početni član
Početni član


See User information
. . .

Dodaj datoteku:



jpg  IMG_0372.JPG (88.92 KB)
830_49a56ebde432e.jpg 640X480 px

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#3
Početni član
Početni član


See User information
. . .

Dodaj datoteku:



jpg  IMG_0373.JPG (79.19 KB)
830_49a56f159dd8a.jpg 640X480 px

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Lijepo a dali možeš ubaciti sliku cijeloga akvaroja da bolje vidimo....

Pisano: 25.02.2009
BOG
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Smjestaj je ok ali racunaj da ce ti relativno brzo trebati veci. Ako nemas UVA-UVB rasvjetu obavezno je nabavi.

Ako je ono u desnom kutu grijac pogresno si ga postavio. Grijac mora biti potopljen barem do svoje plasticne glave kako bi pravilno i sigurno radio. Ovako ne moze pravilno grijati jer je dio sa termostatom iznad vode. Također se moze orostiti iznutra i puknuti. Ubuduce obavezno citaj uputstva od akvarijske opreme i pridrzavaj ih se.

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#6
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Smjestaj je ok ali racunaj da ce ti relativno brzo trebati veci. Ako nemas UVA-UVB rasvjetu obavezno je nabavi.

Ako je ono u desnom kutu grijac pogresno si ga postavio. Grijac mora biti potopljen barem do svoje plasticne glave kako bi pravilno i sigurno radio. Ovako ne moze pravilno grijati jer je dio sa termostatom iznad vode. Također se moze orostiti iznutra i puknuti. Ubuduce obavezno citaj uputstva od akvarijske opreme i pridrzavaj ih se.


Zašto misliš da ne čitam uputstva od akvarijske opreme ??

Grijač koj je trenutno u akvaterariju je evidentno prevelik za isti, kada ga stavim vodoravno, cijelog pod vodu, kornjače se vole "kačiti" na njega pa me strah da se ne ozlijede.

Ovako grijačem samo tu i tamo malo ( pod nadzorom ) temperiram vodu po potrebi, prostorija je uredno zagrijana i temperatura vode je oko 26*C.

Manji ( dimenzijama ) grijač je naručen i uskoro stiže pa će mi to pojednostaviti grijanje vode ( cijeli grijač pod vodu ).

Za sada nisam uspio nabaviti žarulju sa UVA i UVB spektrom svijetla, kad riješim poklopac - stavljam i neonku pa bi onda trebalo biti ok.

Ne bi sada ovdje htio počimati nikakve nepotrebne i off rasprave ali moram reći da me iritiraju postovi tipa -" Ubuduce obavezno citaj uputstva od akvarijske opreme i pridrzavaj ih se."
Mislim, ljudi smo, normalni, pa onda valjda pitamo i sačekamo odgovor - ne pretpostavljamo odmah ono najgore . . .

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#7
Početni član
Početni član


See User information
Znam da treba srediti još par sitnica, budem . . .
Znam da će ga uskoro prerasti, budu dobile veći . . .
Al meni se baš sviđa !!

Dodaj datoteku:



jpg  IMG_0368.JPG (70.10 KB)
830_49a66b4fa5152.jpg 640X480 px

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Krivo si me shvatio, ovo je samo bio dobronamjeran savjet jer je ovako postavljen grijac opasan, moze prasnuti i ozlijediti kornjace. Zakljucio sam da nisi procitao uputstva jer si grijac pogresno instalirao, sto sam ti drugo trebao napisati? Bez obzira da li se grijac automatski pali ili ga ti palis rucno opet ti moze prasnuti kad je na pola vani. Nije potrebno dugo vremena da se zlo dogodi. Bavim se ovim hobijem vec dosta godina i ne pisem ti to bez veze jer se to vec puno puta dogodilo zato jer ljudi ne citaju i ne pridrzavaju se uputstva. Ako ovaj grijac nema 200-300 watta ne moras se bojati da ce se kornjace opeci, slobodno ga postavi u koso.

Moj ton nije zlonamjeran, da sam ti ovo rekao uzivo ne bi me ovako negativno shvatio niti rekao da ti idem na zivce zato jer ti pomazem. Ovdje svi imamo isti cilj, osigurati svojim ljubimcima sto bolji zivot stoga molim bez ljutnje. Ako mi imamo zivaca za tvoja pitanja imaj i ti malo zivaca za nase odgovore

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#9
Početni član
Početni član


See User information
"Ubuduce obavezno citaj uputstva od akvarijske opreme i pridrzavaj ih se." - Prijatelju, ovakva recenica pretpostavlja da uputstva nisam procitao, u normalnoj komunikaciji ljudi ( dakle ne onoj zlonamjernoj, konfliktnoj . . .) u najmanju je ruku nepristojno nekome koga niti ne poznajes, na osnovu slike, sasuti u lice komentar - Ubuduce obavezno, bla, bla, . . . a ne znas nije li isti to i napravio, ali nesto zbog nečega izgleda kako izgleda.
Dakle, dobronamjerno, ubuduće me pitaj, dobit ćeš pristojan i korektan odgovor pa ga onda na osnovi svoje stručnosti i iskustva slobodno komentiraj, dapače.

Kakav je čij ton, na žalost ne znam, u ovom mediju komuniciramo pismeno, vjerujem da je većina dobronamjerna.

Ne razumijem primjedbu o živcima, nije li ovo jedna kvalitetna web stranica , napravljena upravo zbog toga da se ( putem pitanja i odgovora te čitanjem pametnih stvari, članaka. . . ) razmijenjuju informacije o uzgoju i konačno o boljitku kornjača kao kućnih ljubimaca.

Ne vidim zasto bi bilo tko morao imati živaca za "moja" pitanja, nije li onda dotični promašio samu bit foruma.

Da ne davim više, osobno ovdje nikoga od vas ne poznajem, nemam nikakog razloga misliti da je bilo tko na ovom forumu zlonamjeran, čitajući postove zaključio sam da pojedinci ovdje raspolažu gotovo enciklopedijskim znanjem o uzgoju i o kornjačama općenito - zato sam i došao - da od takvih nešto naučim.
Isto tako sam uvidjeo da, kao i na svakom forumu, ima i ljudi koji imaju očitih problema sa svojim egom - ništa strašno, ponekad i zanimljivo.

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Za početak . . .
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: roan
"Ubuduce obavezno citaj uputstva od akvarijske opreme i pridrzavaj ih se." - Prijatelju, ovakva recenica pretpostavlja da uputstva nisam procitao, u normalnoj komunikaciji ljudi ( dakle ne onoj zlonamjernoj, konfliktnoj . . .) u najmanju je ruku nepristojno nekome koga niti ne poznajes, na osnovu slike, sasuti u lice komentar - Ubuduce obavezno, bla, bla, . . . a ne znas nije li isti to i napravio, ali nesto zbog nečega izgleda kako izgleda.
Dakle, dobronamjerno, ubuduće me pitaj, dobit ćeš pristojan i korektan odgovor pa ga onda na osnovi svoje stručnosti i iskustva slobodno komentiraj, dapače.



Ovu recenicu sam kroz godine napisao po razlicitim forumima vec jedno 50 puta i nitko se na to nije uvrijedio. Napisao sam ti ono sto obicno ljudima napisem i nije mi napamet palo da ces se ti uvrijediti, ali eto, 100 ljudi 100 cudi, ispricavam se!

A ako vec postavis sliku na forum normalno da ces dobiti komentar na temelju slike. To sto si ti krivo prihvatio komentar i shvatio ga osobno je druga prica. Osim toga kada sam ti u drugoj temi postavio pitanja odbrusio si mi. S tvoje strane je nepristojno i nezahvalno da nekom kazes da te iritira nakon sto te upozori na opasnost.

Druga stvar, ja nisam nikakav strucnjak, samo zagrizeni hobist.

Citiraj:

Ne razumijem primjedbu o živcima, nije li ovo jedna kvalitetna web stranica , napravljena upravo zbog toga da se ( putem pitanja i odgovora te čitanjem pametnih stvari, članaka. . . ) razmijenjuju informacije o uzgoju i konačno o boljitku kornjača kao kućnih ljubimaca.

Ne vidim zasto bi bilo tko morao imati živaca za "moja" pitanja, nije li onda dotični promašio samu bit foruma.

Da ne davim više, osobno ovdje nikoga od vas ne poznajem, nemam nikakog razloga misliti da je bilo tko na ovom forumu zlonamjeran, čitajući postove zaključio sam da pojedinci ovdje raspolažu gotovo enciklopedijskim znanjem o uzgoju i o kornjačama općenito - zato sam i došao - da od takvih nešto naučim.
Isto tako sam uvidjeo da, kao i na svakom forumu, ima i ljudi koji imaju očitih problema sa svojim egom - ništa strašno, ponekad i zanimljivo.


Ti si prvi spomenuo da te zivciram. A kad smo vec kod zivaca kvaliteta stranice ima jako puno veze sa zivcima jer kad urednici i admini izgube zivce vise nema web stranice:) Salu na stranu, ali kad se godinama suocavas sa situacijama da ti ljudi omalovazavaju tvoj trud naravno da izgubis zivce i volju. Imaj malo razumijevanja jer ova stranica postoji samo zato jer mi ulazemo svoje slobodno vrijeme, volju i zivce. Kad ovako krenes cjepidlaciti i ici u off samo otezavas situaciju. Ja u svoje slobodno vrijeme zelim davati savjete i pomagati, a ne se prepirati s ljudima. Prema tome ako zelis pitaj sve sto te zanima u vezi kornjaca i njihovog drzanja, nitko se nista ne ljuti, samo smo se malo raspisali, ali svoja misljenja o nama ostavi za sebe.

Pisano: 26.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum