NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Kako sniziti temperaturu vode
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja imam problem što mi je sobna temperatura 27stupnjeva,... a u akvariju 26 stupnjeva.... što je za ovo doba godine visoka temperatura za kornjaće,... i misim da zbog toga mi se kornjaće gule..mislim ljušti im se koža stalno..

Pisano: 31.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zaboravih reći,...da se ljušte prilično velike krpe kože,..no na sreću ispod nema krvi,...nego čista zdrava koža,..i tak pomislim neće više a ono opet iznova...Temperaturu u stanu nemogu spustiti...

Pisano: 31.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moguce je da se kornjace ljuste zbog vise temperature, to je u akvarijskim uvjetima cesta pojava. Za pocetak probaj ugasiti grijac i postupno smanji trajanje osvjetljenja (UVA-UVB neonka) na nekih 10 sati. Dovoljno je da lampa za grijanje kopna gori 5-6 sati dnevno.

Postoji nekoliko akvaristickih metoda hlađenja akvarija, jeftinije bas nisu primjenjive niti zdrave za kornjace, a pravilne su high tech, skuplje i neisplative. Najbolje je regulirati temperaturu prostorije.

Pisano: 31.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Imam grijać kod kog namijestim temperaturu na 21 stupanj tak da se on niti ne ukljućuje jer je vod konstantno na 26-27 stupnjeva

Pisano: 31.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Već kad postoji ovde tema, neću da otvaram novu...

Imamo problema sa temperaturom vode. Konstantno je 30-31stepen, jer je temperatura u prostoriji konstantno preko 30 stepeni. Vrućine su sada, a mi nemamo klimu, retko uključujemo i ventilator zbog klinca... I koža joj se stalno ljušti verovatno zbog toga... Non-stop nalazimo po površini tanke slojeve, pun je filter toga, i vise sa nje oni koji još nisu otpali. Ispod je normalna koža, ona normalno izgleda, pliva, jede, sve ok, ali čini mi se da se stalno ljušti iznova i iznova. Moraću nekako to da regulišem, molim savete. Nisam uspela da uslikam, ali potrudiću se ako mora slika...

Pisano: 24.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Gotovo svi vlasnici kornjaca se susrecu sa tim problemom za vrijeme ljetnih mjeseci. Ne postoje bas jeftina i jednostavna rjesenja za taj problem. Ovdje je vec bilo rijeci o tome: LINK

Pisano: 24.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na brzom odgovoru!

Sve mi je to suviše komplikovano i skupo, ne znam ni sama. Koliko je opasno da bude u toplijoj vodi nego što joj odgovara? Moj tata kaže da sam odlučila da spremam detetu supu od kornjače

Smem li da stavim zamrznute uloške od vikend frižidera direkt u akvarijum ili da ih postavim na stranice akvarijuma kako bi makar malo hladili vodu? Mislila sam eventualno da ih postavim iza pozadine, pa se tu neće ni videti, i preko stakla bi hladili vodu, ali ne znam koliko će to pomoći i koliko je zdravo za kornjaču... Valjda mi ideja nije debilna

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kako sniziti temperaturu vode
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaci je u toplijoj vodi ubrzan metabolizam, brze raste, brze se razvija sto nije dobro za njhov organizam.
Kao sto sam vec naglasio u onoj temi u akvarij ne smije ici nikakav led niti zamrznuti ulosci jer od toga moze biti vise stete nego koristi. Mozes probati prislanjati na staklo izvana, ali pazi da se u akvariju naglo ne spusti temperatura. Sa time ces tesko regulirati temperaturu i odrzavati je stalnom, a stalne varijacije temperature su za kornjacu gore nego da je stalno u toplom.

Pisano: 25.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum