NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






UV zraci
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pozdrav svima...
Procitao sam, ovdje, na sajtu sve napomene o neophodnosti UV zraka za kornjace. Nama akvarijum nije bas pored prozora i nije realno da moze iskoristiti prirodne UV zrake. Stoga sam planirao da probam to da kornjaci omogucim mdjt. nigdje nisam pronasao u prodaju UV lampu. Na internetu ima nesto u ponudi ali to su nekakve UV lampe za nokte i sl. S druge strane pominju se ovdje one stedljive sijalice...da li je moguce da je resenje tako jednostavno? Samo takvu svjetlost uperiti na akvarijum?
I jos jedno pitanje za ljude - prave poznavaoce kornjaca - da li postoje uslovi u kojima kornjacu treba vaditi van akva/terarijuma? Osim kad je redovno periodicno ciscenje istog u pitanju? Cuo sam da neki savjetuju da se kornjaca kad poraste moze sloodno pustiti da proseta po kuci. Meni to djeluje kao traumaticno iskustvo za kornjacu koja je navikla na svoj akvarijum a ne kao dobar provod :)
Poz

Pisano: 27.04.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: UV zraci
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Postoje zarulje koje izgledaju kao obicne stedne, ali je na kutiji naznaceno da imaju UV zrake tako da mozda taj dio nisi dobro shvatio. Kod nas su dostupne u ducanima s teraristikom s obicnim E27 grlom koji se onda moze stavit na onu obicnu lampu sa stipaljkom. Kod mene su npr 2 obicna grla montirana na zid odmah iznad akvarija. U jednom je UV, a u drugom spot lampa za grijanje. Postoje i neonske cijevi koje sadrze UV zrake, ali ako nemas poklopac za akvarij, to je malo kompliciranije rjesenje.
Ovo ti je primjer jedne takve "obicne" stedne zarulje http://www.teraristika.hr/web-trgovin ... ungle-uv-310-23w?sef=hcfp

Pisano: 30.04.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: UV zraci
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala Desiderata.
Mada, nece biti lako naci ovakvu sijalicu a i cijena...prava sitnica :)

Pisano: 02.05.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum