NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


zelena alga
#1
Početni član
Početni član


See User information
pojavila mi se u akvariju zelena alga,ima je svuda po kamenju,grijaču i drvetu,šta da radim inače imam mošusnu kornjaču

Pisano: 03.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: zelena alga
#2
Citiraj:

Pisano od: borke
pojavila mi se u akvariju zelena alga,ima je svuda po kamenju,grijaču i drvetu,šta da radim inače imam mošusnu kornjaču


Pozdrav,

ovo je više "akvarističko" pitanje,tj.ono što će ti vjerojatno akvarist reći,reći ću ti i ja...

Preporučio bih ti slijedeće:Promjeni 2/3 vode,počisti/usisaj šljunak ako ga imaš.Starom kreditnom karticom postruži alge sa stakla.Pažljivo kako nebi oštetio staklo.
Nemoj samo okrenuti cijeli akvarij u zrak jer je moguće da poubijaš korisne bakterije(biološku filtraciju).Njih ubija klor!

Postoji puno vrsta alga.Zelene alge obično nastaju kada nemaš vodenog bilja.Što želim reći.Želim reći da se vodeno bilje hrani određenim spojevima iz vode.Zato je poželjno imati vodeno bilje u akvariju,jer potpomaže kemijskoj filtraciji.
Kada nemaš vodenog bilja(što je pretpostavljam slučaj kod tebe)nastaju zelene alge koje se hrane tim spojevima iz vode.
Dakle,toplo preporučam da nabaviš neko nezahtjevno vodeno bilje.
Imaš mošusnu kornjaču pa barem nećeš imati problema da ti jede vodeno bilje(ona je karnivor-mesojed).

Također,preporučam da pročitaš slj.članke:1.-Novela o algama-Zelene alge
2.-Alge

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zelena alga
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Alge ruzno izgledaju, ali generalno nisu stetne za zivotinje tako da te ne mora brinuti da ce se nesto dogoditi kornjaci. Za pocetak bi bilo dobro identificirati o kojoj se tocno algi radi, jer svaka alga najvise uspijeva u određenim uvjetima: LINK

Da bi alge mogle rasti trebaju imati određene uvjete, pocnimo od viska nutrijenta u vodi. To su ustvari otpadne tvari koje nastaju truljenjem hrane, izmeta, koze, biljaka itd. Moguce je da kornjacu previse hranis, ili mozda ne skupljas ostatke hrane koje ostanu nakon hranjenja mrezicom?
Najbolji nacin kako izvaditi visak nutrijenata iz vode je redovitim promjenama vode. Koliko je velik akvarij, do kuda ga punis i koliko cesto mijenjas vodu?
Drugi vazan uvjet je svjetlost, ona algama daje energiju za rast. Kakvu rasvjetu imas u akvariju? Da li je slucajno akvarij jedan dio dana na suncu, ili negdje u blizini prozora?

Pisano: 03.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zelena alga
#4
Početni član
Početni član


See User information
akvarij je u mračnom prostoru,vode ima oko 15cm,spot žarulja od 40w,akvarij 400x300x300,nadosipavam vodu svaki treći dan,čistim filter 2puta tjedno,jedino nikada ne vadim ostatke hrane i nemam nikako bilje,pozdrav ekipi.ujutro palim lampu i radi cijeli dan do večeri i onda gasim,imam samo spot žarulju

Pisano: 03.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zelena alga
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A promjene vode i usisavanje dna? Ako samo nadosipavas vodu u akvariju se samo gomilaju otpadne tvari i minerali. Ta voda je jako zmazana, jako tvrda i jako opasna po zdravlje kornjace! Trebas raditi tjedne promjene 2/3 vode (jer je akvarij dosta malen) i usisavanje dna. Svakako procitaj ovaj clanak ako nisi: LINK

Pisano: 03.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: zelena alga
#6
I obavezno pocni skupljati ostatke hrane mrezicom za ribe( kupis ju u Petshopu).Nepojedeni komadi mesa/ribe zagađuju vodu!
Nadam se da filter cistis u akvarijskoj vodi(koju si prebacila prije u neku posudu)?
Ja bih ti i dalje predlozio bilje.Osim sto lijepo izgleda sam akvarij,bilje potpomaze filtraciji i upija stetne spojeve iz vode.

I kao sto je kolega @Kori vec rekao-obavezno procitaj linkani clanak.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zelena alga
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja mislim da kod kornjaca je bilje jako neuspjesno, ne zato sto ce se mošusna hraniti njime, već ona kopa po dnu i ruje bilje. Trebaš imati dosta debelu podlogu, i nekak osmisliti da nemoze doci do korjenja i izrovati ga (kamenje, mrežica i slično).. Nabavi plutajuće bilje, leću ili ricciu i ona osim što će se hraniti viškom otpadnih tvari u vodi, umanjiti ce dopirnje svjetlosti ispod površine vode (samim time i smanjiti alge).

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zelena alga
#8
Početni član
Početni član


See User information
ja imam običnu spot žarulju jer bi trebao uzeti u pet shopu neku posebnu za kornjače

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: zelena alga
#9
Citiraj:

Pisano od: borke
ja imam običnu spot žarulju jer bi trebao uzeti u pet shopu neku posebnu za kornjače

Mosusnim kornjacama nije nuzno potrebna UV rasvjeta(kao cvenouhim recimo).Ali ako zelis mozes uzeti-nece skoditi.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: zelena alga
#10
Početni član
Početni član


See User information
onda neću uzimati uv rasvjetu,kako bi bilo kada bi stavio 2 čistaća,bojim se za kornjaču jer oni imaju bodlje,posadio sam trave,jel je možda previše što lampa radi 12h dnevno

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum