NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Masina istorija
#1
Početni član
Početni član


See User information
E ovako, sami znate da sam se potraila pomoc na forumu jer mi je kornjaca bila bolesna, sada smo se vratile od veterinara, snimile smo je rendgenom i Masavica je zapravo progutala nesto metalno zbog ceka ima zatvor i ne jede. Sada je dobila parafinsko ulje i neki lek za opustanje glatke muskulature, kako bi joj to izaslo iz zeluca...ja samo da obavestim....nadam se sada je predmet mali da moze da izadje ili na usta ili na kloaku; da ne mora da ide hiruskim putem.

Pisano: 14.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je da si otkrila problem, no sto je bilo sa onim iscjedkom kroz nos?
Kod operacije gmazova je najveci problem anestezija, pogotovo na nasim prostorima gdje nema velik izbor anestetika pogodnih za gmazove. Nadam se da do operacije nece doci, ako je komad dovoljno malen mozda uspije izaci.

Pisano: 14.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#3
Početni član
Početni član


See User information
nije nikada ni bio :) veterinarka je rekla da bi to drugacije izgledalo...kaze da lepo izgleda samo malo da joj dam vitamina A jer se malo ljusti i to je to. mada moram priznati da me je iznenadila kada mi je rekla da joj opusteno dam tvrdog sira da jede ili jaja...!? Oo

Pisano: 15.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ta veterinarka mi bas ne djeluje kao specijalist za gmazove jer ti inace ne bi davala takve savjete, ali svejedno ti uz dobru volju moze pomoci ako je u pitanju zacepljenje.
Savjete koje ti je dala su relativno zastarjeli. Sir ti je preporucila kao izvor kalcija, međutim sol i ostali konzervansi u njemu bi napravili vise stete nego koristi. Danas bez problema mozes nabaviti kalcij za gmazove u prehu i posipavati ga po hrani bez takvih stetnih posljedica. Jaja u sebi imaju previse proteina da bi se uz danasnja saznanja o prirodnoj prehrani ovih kornjaca uopce davala. Takva hrana im doslovce razara bubrege i jetru.

Pisano: 17.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#5
Početni član
Početni član


See User information
nisam ni planirala da joj dam sir( kontam da reptili nemaju laktazu?), a i imaju kalcijum u prahu... Da li neko zna najjednostavniji nacin za otvaranje usta kod sumskih, treba da joj dam parafinsko ulje,a ona nece da saradjuje?

Pisano: 17.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Masina istorija
#6
Citiraj:

Pisano od: Kori
Jaja u sebi imaju previse proteina da bi se uz danasnja saznanja o prirodnoj prehrani ovih kornjaca uopce davala. Takva hrana im doslovce razara bubrege i jetru.


da se nadovežem...
usitnjene ljuske jajeta se smiju posipati po hrani ??Dali je to dobra zamjena za originalni kalcij karbonat koji se kupuje u petshopu ??

još prije sam vidio ovo

divni svijet kornjača

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: shishkica
nisam ni planirala da joj dam sir( kontam da reptili nemaju laktazu?), a i imaju kalcijum u prahu... Da li neko zna najjednostavniji nacin za otvaranje usta kod sumskih, treba da joj dam parafinsko ulje,a ona nece da saradjuje?


Sve sto kornjaca ne moze naci u svojoj prirodnoj prehrani bi se trebalo izbjegavati.

Iz mog iskustva je najjednostavnije pogurnuti straznje noge i rep sto dublje u oklop da kornjaca ne moze uvuci glavu. Tada joj mozes primiti glavu i probati otvoriti usta. Jos jedna metoda je da stavis prst na nos kornjace i vuces prema gore, usta se tada znaju otvoriti.

Citiraj:

Pisano od: josip333
Citiraj:

Pisano od: Kori
Jaja u sebi imaju previse proteina da bi se uz danasnja saznanja o prirodnoj prehrani ovih kornjaca uopce davala. Takva hrana im doslovce razara bubrege i jetru.


da se nadovežem...
usitnjene ljuske jajeta se smiju posipati po hrani ??Dali je to dobra zamjena za originalni kalcij karbonat koji se kupuje u petshopu ??

još prije sam vidio ovo

divni svijet kornjača


Ljuske jajeta su se uglavnom prije davale za kalcij, po mom miljenju je bolja sipina kost.
S.odoratus je potpuni mesojed i ima organizam stvoren za probavljanje velikih kolicina proteina za razliku od T.hermanni koji je potpuni biljojed...mijesas kruske i jabuke :)

Pisano: 19.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#8
Početni član
Početni član


See User information
Masino stanje je i dalje ne promenjeno, samo pije vode (u koju nakapam par kapi vitamina AD) i to pozamasne kolicine (koje ne izbacuje) odbija hranu i sada je 20 dan kako nije vrsila nuzdu. Parafinsko ulje ide na svaka 3 dana 2 ml (tako sam se dogovorila sa veterinarkom sa kojom sam u kontaktu); planiram da je opet vodim na injekciju (ne znam kako se zove ali je nesto za opustanje glatke muskulature). Da li neko zna nesto kako bih mogla da joj pomognem? Koliko ona dugo moze da ne jede i ne vrsi nuzdu ? :( Da li je ovo sada vec jako ozbiljno? bas sam se rastuzila. Ona izgleda isto, nije Bog zna koliko aktivna ali izadje iz sklonista, proseta se, malo se "sunca" itd...

Pisano: 22.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bas mi je zao sto kornjaca nije bolje. Kornjace jako dugo vremena mogu izdrzati bez hrane tako da nakon 20 dana nije u opasnosti po tom pitanju. Kada je moja crvenouha imala zacepljenje sa kamenjem nije jela gotovo 2,5 mjeseca i na kraju se uspio oporaviti. Nasa veterinarka za gmazove u slucaju zacepljenja daje laktulozu kornjacama. Nadam se da ce kornjaca biti bolje, nemoj gubiti nadu.

Pisano: 22.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Masina istorija
#10
Moderator
Moderator


See User information
Okreni ju lagano naopačke, kada počne izvoditi pokrete obrane i okretanja loviće zrak i možeš joj uvaliti ulje, najbolje sa plastičnom špricom, možeš je kupiti u svakoj ljekarni

Pisano: 28.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum